Материалдар / Ашық сабақ. 3-сынып қазақ тілі. Тура және ауыспалы мағыналы сөздер
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ
Осы тақырыптағы материалдардың барлығын көріңіз!

Ашық сабақ. 3-сынып қазақ тілі. Тура және ауыспалы мағыналы сөздер

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушылардың барлығы тура және ауыспалы мағыналы сөздерді ажыратады. Тура мағыналы сөздердің, ауыспалы мағынасын табады. Ауыспалы мағыналы сөздердің, тура мағынасын табады.
Авторы:
25 Қараша 2024
76
0 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ

«№2 TALANT» ЖАЛПЫ БІЛІМ БЕРУ МЕКТЕБІ









Ашық сабақ

Тақырыбы:«Тура және ауыспалы мағыналы сөздер»









ПӘНІ: Қазақ тілі

СЫНЫБЫ: 3 «В»


ПРАКТИКАНТ: Жүніс С.





Шымкент қаласы

2024 жыл

Білім беру ұйымының атауы


«№2 TALANT» Жалпы білім беру мекемесі

Пәні:


Қазақ тілі

Бөлім:


Уақыт

Педагогтің аты-жөні:


Жүніс Сымбат Дарханқызы

Күні:


7.11.2024ж.

Сынып: 3

3”B”



Сабақтың тақырыбы:


40 сабақ. Уақыт есебі. 12-14 жаттығулар.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:


3.2.2.1 тура және ауыспалы мағыналы сөздердің мағынасын ажырата білу, сөйлеу барысында қолдану

3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру

3.3.6.1 кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету


Сабақтың мақсаты


Оқушылардың барлығы тура және ауыспалы мағыналы сөздерді ажыратады. Тура мағыналы сөздердің, ауыспалы мағынасын табады. Ауыспалы мағыналы сөздердің, тура мағынасын табады.

Құндылықтар және оның мақсаты:

Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік



Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ

Мемлекеттік тілді білу


Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол!



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақ

тың басы

5 минут




Өткенді пысықтау

5 минут

Надпись 2


















Сабақ

тың ортасы

15 минут






























Сергіту сәті

5мин








Сабақты қорыту

10минут







































Кері байланыс

5 минут



Психологиялық ахуал

«Амандасу» әдісі

Музыка әуенімен қозғала отырып, амандасу түрлерін көрсетеді



Үй тапсырмасын тексеру

Оқу тапсырмасын тексеру:

«Алтын көмбе» әдісі

Сұрақтарға жауап береді.






12-жаттығу.

Мәтінді оқы. Уақыт есебі

Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қой. • Күн ұзарғанда тәуліктегі сағат саны өзгере ме? • Қожанасыр нені түсінбеді деп ойлайсың?

Қожанасырдың орнында болсаң, қалай жауап берер едің? • Мәтіндегі қарамен берілген сөздердің қандай мағынада қолданылып тұрғанын түсіндір.



ЕБҚ

13- жаттығу

Суретте көрсетілген 12 әріптен 21 сөз шығарып көр. Ол үшін ешқандай әріп тастамай рет-ретімен оқи бер. • Тапқан сөздеріңді жаз. • Жазған сөздердің мағынасын түсіндір.



Сергіту сәті

Оқушылар мұғаліммен бірше іс қимылдарды қайталайды.






ФС тапсырмасы

«Қаламсап» әдісі

Оқушылар әрбір қаламсаптағы сөздердің мағынасын табады.




ФС тапсырмасы

«Додекаэдр» әдісі

Барлық оқушылар додекаэдрдағы сұрақтарға жауап береді.










Үй жұмысы

14- жаттығу.

Өлеңдегі қарамен берілген бұрыш сөзінің екі мағынада қолданылып тұрғанын дәлелде. Мен таба алмай бұрышты, Қарадым бар қуысты. Таусылған соң шыдамым, Інімнен кеп сұрадым. Мен іздесем бұрышты, Көрсетті-ау ол бұрышты.

Өтепберген Ақыпбекұлы


«Почта» әдісі

Бұл әдісте берілген хаттарға бүгінгі сабақтың өтілу барысын жазады.







Амандасады

Жақсы тілектер айтады.







Үй тапсырмасын тексертеді.Үй тапсырмасынң дұрыстығын қадағалап отырады


















Мәтінмен жұмыс жасайды














Тапсырманы орындайды















Мұғаліммен бірге қимылды қайталайды







Тапсырманы орындайды.






Тапсырманы орындайды.


















Үй жұмысын белгілеп алады.















Кері байланыс жасайды.



ҚБ: «Палитра» әдісі

Дескриптор:

Оқу тапсырмасын тексереді-1б

Сұрақтарға жауап береді-1б


ҚБ: «Палитра» әдісі

Дескриптор:

Мәтінді оқиды-1б

Мәтін мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ қойады-1б


Өте жақсы оқыдың!






ҚБ: «Палитра» әдісі

Дескриптор:

Суретте көрсетілген 12 әріптен 21 сөз шығарып көреді-1б

Тапқан сөздеріңді жазады-1б



ҚБ: «Палитра» әдісі

Дескриптор:

Өлеңдегі қарамен берілген бұрыш сөзінің екі мағынада қолданылып тұрғанын дәлелдейді-1б







«Бас бармақ» әдісі











«Бас бармақ» әдісі







Өте жақсы оқыдың!












Өте жақсы оқыдың!








































































































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!