Материалдар / Ашық сабақ. 8 сынып. Дүниежүз тарихы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ. 8 сынып. Дүниежүз тарихы

Материал туралы қысқаша түсінік
Мәтінді оқып, неге «Барбаросса жоспары» Гитлердің басты сәтсіздігі деп аталатынын ойлаңыз. Барбаросса жоспарының фрагменттері және «фашистік армия КСРО-ға қарсы соғысты қандай мақсатпен бастады?» деген сұраққа жауап береді. «Кеңес Одағының фашистік Германияға қарсы соғысын Отандық деп атауға болады, өйткені ...»
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Сәуір 2022
631
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

24 Ж.Сүлейменов

Тексерілді: ДОІЖО : Ержанова Р

Пәні:

Қазіргі заман дүниежүзі тарихы

Бөлім:

7-бөлім.Екінші дүниежүзілік соғыстың себептері мен салдары

Педагогтің аты-жөні:

Нұрпеисова Х

Күні:

14.04.2022ж

Сынып: 8

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Кеңес Одағының фашистік Германияға қарсы соғысы неліктен Ұлы Отан соғысы деп аталды?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.3.2.3 Екінші дүниежүзілік соғыстың себептерін, сипаты мен салдарын талдау;

8.2.4.3 тарихи оқиғаларға түсіндірме бере отырып, әскери ғылым мен техниканың және соғыс стратегиялардың рөлін бағалау

Сабақтың мақсаты

Сабақ барысында оқушылар жазбаша тапсырмаларды бейне сабақ (тыңдау), мәтіндік талдау (оқу) негізінде орындайды.

Құндылықтарға баулу

Өзін қандай да бір ұлттың өкілі ретінде сезіну

- патриотизм

- ұлттық сана-сезім

- тәуелсіздік

- ар-ождан бостандығы

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдасты

ру

Өзін-өзі тексеру







Өткен білімді еске түсіру


Ой шақыру: Оқушылардың сабаққа ынтасын ояту мақсатында серена ойнатып соғыстың суық ызғарын бір мезетке таныту . -Бүл серена нені білдіреді? Сіз не білесіз? Соғыстың дауысы құлаққа жағымды ма?

Дей келе саққты бастап кету

Сабақтың тақырыбын, оқу мақсаттарын таныстыру .

Сабақтың мақсаттарын, бағалау критерийін және тарихи түсінігін талқылау.

Оқушылар өз жауаптарын ұсынады

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады




Мұғалім презентациясы

Бейне матерялды көрсету












Жаңа білім








Мәтінмен жұмыс

Мәтінді оқып, неге «Барбаросса жоспары» Гитлердің басты сәтсіздігі деп аталатынын ойлаңыз.

Барбаросса жоспарының фрагменттері және «фашистік армия КСРО-ға қарсы соғысты қандай мақсатпен бастады?» деген сұраққа жауап береді.

1 тапсырма

Бейне материялдағы ақпарттарға талдау жасап ,сұрақтарға жауап береді.

2 тапсырма.ҰОС шайқастары туралы ақпаратты ұйымдастырушы жасаңыз, онда мыналарды көрсетіңіз:

  • Ұрыс уақыты

  • Қарсыластар күшінің теңдігін

  • нәтижесі

  • мәні

3 тапсырма. «КСРО-ның Германияға қарсы соғысы Ұлы Отан деп аталады ...» тақырыбына эссе жазыңыз.

1945 ж. бірінші Жеңіс шеруінің бейнеролигін көру

Сөйлемді аяқтаңыз: 9 мамыр Жеңіс Шеруі .............. символы


Оқушылар Ұлы Отан

соғыс кезіндегі ірі шайқастардың тарихи маңызын,Ұлы Отан соғыс кезіндегі кеңес жауынгерлерінің ерлік дәрежесін анықтайды.

Оқушылар Ұлы Отан

кезіндегі КСРО-ның адам және материалдық шығындарын бағалайды


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

Фашистік Германияның КСРО-ға қатысты жоспарларынан 2-3 тармақты көрсетеді-Ұлы Отан

соғыс кезіндегі ірі шайқастардың тарихи маңызын анықтайды,соғыс кезіндегі кеңес жауынгерлерінің ерлік дәрежесін анықтайды,сонымен қатар соғыс кезіндегі партизандық соғыстың 2-3 ерекшелігін анықтайды

КСРО-ның адам және материалдық шығындарын бағалайды













Ақпарттық материялдар

















Бекіту




Сабақты қорытындылау

«Оқушы үні» арқылы оқушылар сабақ қорытып ала өз ойларын айтады.

Үйге тапсырма

«Кеңес Одағының фашистік Германияға қарсы соғысын Отандық деп атауға болады, өйткені ...»

Сабақтың тақырыбын қорытындылау

«Ең үздік жауап»

Ақпараттық карточка

Кері байланыс

«Микрафон» әдісі арқы оқушылыр жетікен жетістіктерімен кемшіліктерін айта алады.


Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды



А4, конспект




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!