Материалдар / Ашық сабақ - Электрондық кестелер - 7 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ - Электрондық кестелер - 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Электрондық кестелер 7 сынып Ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Қаңтар 2023
243
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



АҚБББ «№55555 ЖББМ» КММ


«Келісемін»

Директордың бейінді жұмыс

жөніндегі орынбасары


_____________________

«__»___________2022 ж.


«Бекітемін»

Мектеп директоры


_____________________

«_____»___________2022 ж.










Ашық сабақ

Тақырыбы: Электрондық кестелер

Сыныбы: 7

Уақыты:

Мұғалім:




























Ақтау – 2022 ж.



Қысқа мерзімді жоспары

Пәні

Информатика

Бөлім

Есептерді электронды кестелердің көмегімен шешу

Педагогтың аты-жөні


Күні

15.11.22 ж.

Сынып 7 а

Қатысушалыр саны

12

Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Электрондық кестелер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.2.2 – электронды кесте элементтерін пішімдеу

Зерттеу сұрағы:

Кестелер арқылы қандай ақпаратты ұсыну ыңғайлы?

Сабақтың мақсаты:

Электронды кесте түсінігімен, ұяшықтарды форматтау тәсілдерімен танысу


Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру



Өткен білімді еске түсіру



5 минут

Сәлемдесу, түгендеу.



ABC әдісі арқылы өткенді қайталау.


Топ жеребе тарту арқылы, 2 топшаға бөлінеді.

А тобы B тобына 2 сұрақ қояды. С тобы жауапты дұрыстығын, толықтығын қадағалайды.


Оқушыларды сабақтың тақырыбын Адасқан әріптер тәсілі бойынша табады.


Өткен тақырыптар бойынша бір-біріні сұрақтарына жауап береді.


2 оқушы кезектесіп сабақ тақырыбы мен мақсатын дауыстап оқиды



Оқушылар Like карточкасы арқылы мадақталады

Моноблок


jamboard.google.com тақтасы


Like карточкаларры



13 минут




Көрсетілім















Алған білімді бекіту


Деңгейлік тапсырмалар



2 минут







10 минут


Жұптық жұмыс



















12 минут


Жеке жұмыс


Жаңа білім

Түсіну ойлау деңгейі


Мұғалімнің youtube.com арнасындағы видеосабағы

Кілттік сөздер: электронды кесте, электронды кесте түрлері, интерфейс элементтері, беттер, ұяшық, кітап, ұяшық адресі, ұяшық мазмұны: сан, мәтін, ұяшық пен жол өлшемдері, формула, автотолтыру, ұяшық диапазоны. Баған мен жолдарды қосу мен жою. Ұяшық мазмұнына өзгеріс енгізу. Мәтінді сөздер бойынша тасымалдау. Ұяшықтарды біріктіру.



Білу, қолдану ойлау деңгейлері

A деңгейі - 1 минут

Дескриптор:

Термин мен интерфейс элементтерін сәйкестендіреді

3 б



B деңгейі - 9 минут

Tarsia әдісі арқылы оқушылар үшбұрыш фигураларындағы сұрақ - жауаптарды сәйкестендіріп, екінші бір фигура құрастырады.

Дескриптор:

Фигурадағы 1- ромбтың сұрақ жауаптарын дұрыс сәйкестендіреді

1 б

Фигурадағы 2- ромбтың сұрақ -жауаптарын дұрыс сәйкестендіреді

1 б

Фигурадағы 3- ромбтың сұрақ -жауаптарын дұрыс сәйкестендіреді

1 б




C деңгейі -11 минут

Тапсырма: Мөлдір дүкенге барып, 5 данадан 150 теңгеге нан, 250 теңгеге сүт алды. Мөлдір дүкеншіге қанша ақша төлегенін MS Ecxel бағдарламасында формула құру арқылы есептеңіз.

Супермаркетте -20% акциясы жүріп жатырса, Мөлдір қанша ақша төлер еді? Жауабын D1 ұяшығына есептеңіз.

Дескриптор:

A1, B1 ұяшықтарына мән енгізеді

1 б

С1 ұяшығына формуланы енгізеді

1 б

Есеп мәнін шығарады

1 б

D1 ұяшығының мәнін есептейді

1 б



Сабақты тыңдайды



















 

QR – кодпен кіріп, тапсырмаларды орындайды





Оқушылар үшбұрыш фигураларындағы сұрақ - жауаптарды сәйкестендіріп, фигура құрастырады















Оқулықтың 58 бетіндегі 2- тапсырманы MS Excel бағдарламасында орындайды.


Оқушылардың белсенділігін ауызша мадақтау
















jamboard.google.com ортақ тақтасында әр оқушы өзінің стикерінде дескриптор бойынша жинаған

баллдарын көрсетіп, өзін- өзі бағалап отырады.
























jamboard.google.com тақтасы


















https://learningapps.org

ресурсы












tarsiamaker.co.uk






















MS Excel бағдарламасы

Қорытындылау


2 минут

«Күн шуақ» әдісі.

Күннің бейнесіндегі «Бүгінгі сабақтан не білдім, не үйрендім?» деген сұраққа оқушылар өздерін шуақ қылып сызып, ауызша жауап береді.

Әр оқушы – күннің шуағы.

Әр оқушы күнге өзін шуақ етіп салып, бүгінгі сабақтан не үйренгенін айтады

Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау

https://jamboard.google.com

Бағалау


1 минут


Дескриптор бойынша өзін-өзі бағалау

jamboard.google.com тақтасында әр оқушы өзінің баллдарын жазып отырады


jamboard.google.com

ресурсы

Үй тапсырмасы



Бүгінгі тақырып бойынша терминдердің сөздігін жаттау:


Кесте - таблица – table

Ұяшық - ячейка – cell

Баған – столбец - column

Жол - строка – row

Бетше- лист - sheet



Тақырып бойынша видеосабақты мұғалімнің youtube.com арнасынан QR –графикалық сілтемесімен кіріп, білімін жаңарту


https://jamboard.google.com/


Кері байланыс



«Керемет ағаш» әдісі

Picture 2

Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін (қиындық тудырған сәттерін) стикерге жазып, ағашқа жапырақ етіп жапсырады


https://jamboard.google.com/







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!