Материалдар / Ашық сабақ Абай Құнанбайұлы "Жетінші қарасөзі" 6 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Абай Құнанбайұлы "Жетінші қарасөзі" 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді сабақ жоспары, пән мұғалімдеріне арналған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Қаңтар 2021
369
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Сабақ тақырыбы: Абай Құнанбайұлы. Қарасөздері.«Жетінші сөз»



Мектеп: Е.Ш.Орақбаев атындағы жалпы орта білім беретін мектебі.


Мұғалім: Сейтқалиева С.Е. Бірінші санатты қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі.

Сынып: 6 б

Қатысқан оқушылар саны:9

Қатыспағандар:

Сабақ мақсаты

Шығармадағы кейіпкерлер қарым-қатынасын отбасылық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу.

Құндылықтарды игерту:

  • адамгершілік

  • сыйластық

  • құрмет

Бағалау критерийлері:

  • Қарасөзде көтерілген мәселені талдайды.

  • Әдеби эссе жазады.

Тілдік мақсаттар:

Тірек сөздер

Менің ойымша, басқа қырынан қарастырсақ, қорытындылай келе, біріншіден, екіншіден..

Осыған дейін меңгерілген білім

Абай Құнанбайұлы. Жетінші қарасөзі


Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Сабақ кезеңдері


Дереккөздер



Сабақтың басы


5 – 7 минут


Қызығушылықты ояту кезеңі

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер: Сыныпта жағымды көңіл-күй қалыптастыру,топтарға бөлу.

Топтық жұмыс. 1Топ. «Білімділер», 2топ. «Жас ғалым»

Сыныпты екі топқа бөліп, сұрақтар қойылып, постер қорғауға тапсырма беріледі.

.Абай қарасөздерінен қандай ерекшеліктерді байқадыңыздар?

.Жетінші қарасөздегі отбасылық құндылықтарға баға беріңіз.

. Қарасөздегі автор бейнесі қандай?

Дескриптор

  • Қарасөздердегі көтерілген мәселелерді талдайды. Қарасөздегі автор бейнесін анықтайды.

  • Ойын еркін жеткізеді.

Қ.Б.«Стикердегі диалог» арқылы жүргізіледі.






Қима қағаздар маркер

Сабақтың ортасы


5 – 7 минут












25

минут





Мағынаны тану кезеңі

Жеке жұмыс.Эссенің бірнеше тақырыбы ұсынылады. Оқушылар таңдауы бойынша жазады:

«Шығармадағы кейіпкерлер қарым-қатынасын отбасылық құндылық тұрғысынан талдап жазыңыз.»

Мұғалім эссе жазудың нұсқаулығын нақты береді. Алдымен кіріспе бөлімде не жазылу керек?

  • Эссе тақырыбын түсіну сөйлемі (1-2 сөйлем)

  • Тақырыптың өзектілігі туралы сөйлем (1-2 сөйлем)

  • Тезис, яғни ұстанған позициясы немесе негізгі идеясын жазу (3-4 сөйлем)

  • Кіріспе бөлімнен негізгі бөлімге өту сөйлемі (қажет болған жағдайда)

Негізгі бөлімді жазу үшін нұсқаулық:

  • Бірінші сөйлем пікір, яғни тезистегі ойды қолдайтын сөйлем (2-3 сөйлем)

  • Пікірге қатысты аргумент, яғни қарасөзден мысал келтіру (4-5 сөйлем)

  • Ойын қорытындылаушы сөйлем ( 2 сөйлем)

  • Абзацтан абзацқа өту сөйлемі

Қорытынды бөлімді жазуға арналған нұсқаулық:

  • Тезиске ойша оралу (басқа сөйлеммен беру, перефраза жасау)

  • Негізгі бөлімдегі абзацтардан түйін шығару (1-2 сөйлем)

  • Эссені қорытындылаушы сөйлем (1 сөйлем)


Дескриптор.

  • Шығармадағы кейіпкерлер қарым-қатынасынан отбасылық құндылықтарды анықтайды;

  • Нақты мысалдар келтіріп, ұлттық құндылықтар тұрғысынан талдайды;

  • Эссенің құрылымын, сөз санын \100-120 сөз\ сақтайды;

  • Мәселеге қатысты өзіндік ойын білдіреді;

«Ыстық орындық» әдісі арқылы эсселерін оқиды,құндылықтарды атап өтеді,ой бөліседі. Қ.Б.«Басбармақ» әдісімен бағалау жүргізіледі.

Слайд-презентация

Сабақтың соңы

3 минут

Ауызша кері байланыс беру

2-минут


Сабақ рефлексиясы

Мен жоспарлаған жазбаларым орындалды ма ? _____________________________________

Бәрі мен ойлағандай болды ма ?__________________________


_______________________________________________

Қандай күтпеген қиындықтар болды?

_________________________________________________


стикерлер















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!