|
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп: «№18 ЖОББМ»КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні : 16.10.2018 ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Тютенова Б.М. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып 3 «ә» |
Қатысқандар саны : 19 / Қатыспағандар саны : |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
Жақсыдан үйрен ,жаманнан жирен |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Абайдың қарасөзі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарла- масына сілтеме |
1.4 Тыңдарманның назарын аударту. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.4.1 – сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді, вербальды емес тілдік құралдарды қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар: шығармадағы мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді табады. Көптеген оқушылар: негізгі ойды анықтайды. Кейбір оқушылар: шығарма бойынша вербальды емес тілдік құрал- дарды қолдана алады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
Сөз құдіретін түсіну, сезіну |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану. Өзін-өзі тану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Ш. Құдайбердіұлы. «Адамдық – борышың» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
8 мин |
Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Ойсергек: Бір, екі, үш Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз. «Даналық ағашы» әдісі арқылы үй жұмысын сұрау. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
24- мин
Сабақтың соңы 8 мин |
Ойқозғау. Сабақтың тақырыбын айту. Бағалау критерийімен таныстыру. 1-тапсырма. Берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы тіркестер тауып жаз. Әр бағанға ат қой. Білімсіз – Өнерсіз – Жалқау – Сараң – Өтірікші – Әдепсіз – Білу (оқушы әдістер мен жұмыстың орындалу ретін біледі). Мағынаны ажырату. Тақырыпты болжау. Мақсатқа сәйкес оқушыларға бағалау критерийін шығарту. Түсіну. «Галереяны шарлау» әдісі. Оқылым. 2-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. Мәтіндегі түсініксіз сөздерді галереядан іздейді (надандық, еріншектік, залымдық). Абайдың отыз сегізінші қарасөзінен Хисабына – б ұ л ж е р д е: қатарына, есебіне деген мағынада. Автор туралы мәліметті тереңдету. Жеке жұмыс. 3-тапсырма. Абай ата атаған жат қылықтарды санамалап айт. Оларға қандай ортақ ат берер едің? Оларды көрсете аласың ба (ым-ишара арқылы көрсету)? Қолдану. Сергіту сәті. «Қыдырып қайтайық». Би билету. Топтық жұмыс. 4-тапсырма. Абай атаның сөзі неліктен осы бөлімде берілген деп ойлайсың? Түсіндіріп көріңдер. Жұптық жұмыс. 5-тапсырма. Абай ата сөзін кесте түрінде қысқаша дәптеріңе түсір. Бағалау. «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау. Қызыл түс пен сары түсті көтергендер не үшін көтергендерін түсіндіріп, ұсыныс, ескертулерін айтады.
Ойтолғау. ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. Абайдың отыз сегізінші қарасөзін мұқият оқып, топ алдында сөйлеуге дайындал
Үй тапсырмасы 6 тапсырма А.Құнанбаев туралы шығармашылығы туралы сөйлеудің жобасын жаса Тақырыбы: Жобасы : Көрнекіліктер: Кері байланыс: Ауызша Рефлексия: Абай ата атаған жаман қылықтарды санаиалап айт.Оларға қандай ортақ атау берер едің? Кері байланыс «Алмаағашы» әдісі Жасыл түсті алма – бүгін бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын, менің көңіл күйім көтеріңкі. Сары түсті алма – мен тапсырма- ны орындай алмадым, көңіл күйім жоқ.
|
Сөздер жазылған парақтар
Интер белсенді тақта(слайд)
Кесте
Түрлі түсті қағаздар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Абайдың қара сөзі"
Ашық сабақ "Абайдың қара сөзі"
|
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп: «№18 ЖОББМ»КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні : 16.10.2018 ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Тютенова Б.М. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып 3 «ә» |
Қатысқандар саны : 19 / Қатыспағандар саны : |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
Жақсыдан үйрен ,жаманнан жирен |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Абайдың қарасөзі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарла- масына сілтеме |
1.4 Тыңдарманның назарын аударту. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.4.1 – сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді, вербальды емес тілдік құралдарды қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар: шығармадағы мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді табады. Көптеген оқушылар: негізгі ойды анықтайды. Кейбір оқушылар: шығарма бойынша вербальды емес тілдік құрал- дарды қолдана алады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
Сөз құдіретін түсіну, сезіну |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану. Өзін-өзі тану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Ш. Құдайбердіұлы. «Адамдық – борышың» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
8 мин |
Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Ойсергек: Бір, екі, үш Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз. «Даналық ағашы» әдісі арқылы үй жұмысын сұрау. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
24- мин
Сабақтың соңы 8 мин |
Ойқозғау. Сабақтың тақырыбын айту. Бағалау критерийімен таныстыру. 1-тапсырма. Берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы тіркестер тауып жаз. Әр бағанға ат қой. Білімсіз – Өнерсіз – Жалқау – Сараң – Өтірікші – Әдепсіз – Білу (оқушы әдістер мен жұмыстың орындалу ретін біледі). Мағынаны ажырату. Тақырыпты болжау. Мақсатқа сәйкес оқушыларға бағалау критерийін шығарту. Түсіну. «Галереяны шарлау» әдісі. Оқылым. 2-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. Мәтіндегі түсініксіз сөздерді галереядан іздейді (надандық, еріншектік, залымдық). Абайдың отыз сегізінші қарасөзінен Хисабына – б ұ л ж е р д е: қатарына, есебіне деген мағынада. Автор туралы мәліметті тереңдету. Жеке жұмыс. 3-тапсырма. Абай ата атаған жат қылықтарды санамалап айт. Оларға қандай ортақ ат берер едің? Оларды көрсете аласың ба (ым-ишара арқылы көрсету)? Қолдану. Сергіту сәті. «Қыдырып қайтайық». Би билету. Топтық жұмыс. 4-тапсырма. Абай атаның сөзі неліктен осы бөлімде берілген деп ойлайсың? Түсіндіріп көріңдер. Жұптық жұмыс. 5-тапсырма. Абай ата сөзін кесте түрінде қысқаша дәптеріңе түсір. Бағалау. «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау. Қызыл түс пен сары түсті көтергендер не үшін көтергендерін түсіндіріп, ұсыныс, ескертулерін айтады.
Ойтолғау. ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. Абайдың отыз сегізінші қарасөзін мұқият оқып, топ алдында сөйлеуге дайындал
Үй тапсырмасы 6 тапсырма А.Құнанбаев туралы шығармашылығы туралы сөйлеудің жобасын жаса Тақырыбы: Жобасы : Көрнекіліктер: Кері байланыс: Ауызша Рефлексия: Абай ата атаған жаман қылықтарды санаиалап айт.Оларға қандай ортақ атау берер едің? Кері байланыс «Алмаағашы» әдісі Жасыл түсті алма – бүгін бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын, менің көңіл күйім көтеріңкі. Сары түсті алма – мен тапсырма- ны орындай алмадым, көңіл күйім жоқ.
|
Сөздер жазылған парақтар
Интер белсенді тақта(слайд)
Кесте
Түрлі түсті қағаздар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













