Материалдар / Ашық сабақ "Адам қаңқасы"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Адам қаңқасы"

Материал туралы қысқаша түсінік
Адамның қаңқасы, омыртқа жотасы, сүйектері жайында мағлұмат беру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
1181
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тексерілді

Мерзімі-------------

Қолы ---------------



8 «а» сынып

Сабақтың тақырыбы: Адам қаңқасы және оның бөлімдері. Тұлға қаңқасы.

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға тірек-қимыл жүйесінің маңызы мен адам қаңқасының бөлімдері және омыртқаның құрылысы туралы мәлімет беру.

Дамытушылық: Оқушыларды сыни ойлауға, өз пікірін еркін жеткізуге, ой-өрісін есте сақтау қабілетін дамыту.

Тәрбиелік: Оқушыларды салауатты өмір салтын қалыптастыруға, адамның рухани жан-дүниесінің белсенділігін тазалығын сақтауға тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, суреттері, кеспе қағаздар, буклеттер, слайдтар.

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер: СТО, сұрақ-жауап, Джиксо, 5 жолды өлең, тірек-сызба, топтастыру, биологиялық диктант.

Сабақтағы жұмыс түрі: топтық, жұптық, аралас сабақ.

Күтілетін нәтиже: оқушылар

  1. Тірек-қимыл жүйесінің маңызы мен адам қаңқасының бөлімдері және омыртқаның құрылысы туралы біліп шығады.



Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Түсіндірмелер


1.Ұйымдастыру кезеңі


Оқушылардың психологиялық ахуалын анықтау.


Сәлемдесу, түгелдеу


2.Үй тапсырмасын тексеру.









3.Қызығушылықты ояту.

Жаңа тақырып.


















  1. Мағынаны тану.

Джиксо әдісі.


  1. Слайд , Адам қаңқасы.

  2. Слайд , Омыртқаның құрылысы.

  3. Слайд , Құйымшақ омыртқалары.

  4. Слайд, Кеуде қуысының қаңқасы.



  1. Жаңа сабақты бекіту.

Адам қаңқасы слайд.







  1. Бағалау.

«Бейнет түбі,зейнет» Оқушылар білімін бағалау.
































7.Үйге тапсырма беру.

«Бәрін орындап келемін»


1. Топтарға бөлініп топ мүшелерімен танысу



Оқушылар сабаққа қажетті құралдарын алады


Үйде дайындалып келген Есту мүшесі. Құлақтың құрылысы мен иіс сезу, дәм сезу мүшелерін түсіндіру.






Оқушылар топта орындайды.



















Әр топ оқушылары өздері білетін мәліметті қорғайды, дәлелдейді, жауап береді.









Әр оқушы жеке жауап жазады.







. Әр топ бірін-бірі бағалайды


































§ 21. Адам қаңқасы және оның бөлімдері. Тұлға қаңқасын оқу. 37-38 сурет салу. «Сымбаттылық сұлулық» тақырыбына эссе жазу.

Әр партада түрлі-түсті стикерлер арқылы 4-топқа бөлінеді. Сол түстерді алып, оқушылар өз орындарына отырады.




Үй тапсырмасы: Тірек – сызба нұсқалар арқылы сұралады.

1-топ. Сезім мүшелері.

2-топ. Көздің құрылысы.

3-топ. Құлақ.

4-топ. Иіс сезу анализаторлары.

5-топ. Тілдің құрылысы.



  1. жолды өлең әдісі.

  1. Кім? Не? Зат есім 1 сөз

  2. Қандай? Сын есім 2 сөз

  3. Не істеді? Етістік 3 сөз

  4. Сөйлем

  5. Алғашқы сөздің синонимі

Жауап:

  1. Сүйек

  2. Қысқа, жалпақ

  3. Ұзарады, сынады, өседі

  4. Сүйек- ағзаның негізгі тірегі

  5. Қаңқа

Осы өлең жолынан жаңа сабақтың тақырыбы шығады.


Джиксо әдісі:

Әр топ тақырыпшаға жауап береді қорғайды.

1-топ. Тірек-қимыл жүйесінің маңызы ?

2-топ. Адам қаңқасының бөлімдері?

3-топ. Омыртқаның құрылысы?

4-топ. Құйымшақ омыртқалары?

5-топ. Кеуде қуысының қаңқасы?


Сүйектерді адам қаңқасының бөлімдері бойынша орналастырады.

Әр топтағы оқушылар жеке орындайды.




Жиынтық және формативтік баға қойылады.


Сабақ басталмас бұрын әр топбасшысына өз тобының мүшелерінің жауабын бағалау үшін арнайы парақ беріледі. Топта қанша сұраққа жауап бергенін саналып бағаланады.

Кері байланыс:


  1. Сабақ қалай өтті: қызық болды ма?

2.Топ ішінде қалай жұмыс жасадыңыз?

3. Бұл білімді келешекте қалай қолданасыз?

4. Сұрағыңыз бар ма?





1-топ

Оқушының аты-жөні

Үй тапсырмасы

Бес жолды өлең

Жаңа сабақ

Топтастыру

Биологиялық

диктант


















































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!