Материалдар / Ашық сабақ Акробатикалық еркін жаттығулар элементінің жиынтығы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Акробатикалық еркін жаттығулар элементінің жиынтығы

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ 11сынып Гимнастика арқылы танымдық дағдыны құрастыру. 11.3.2.2. Жас ерекшеліктерін ескере отырып дене қыздыру және қалпына келтіру жаттығуларын жобалау, енгізу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Қырқүйек 2021
1407
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ІІ - тоқсан. 3-бөлім

29 сабақ

     Акробатикалық еркін жаттығулар элементінің жиынтығы

     

Бөлім:

3-бөлім: :Гимнастика арқылы танымдық дағдыны құрастыру

Педагогтің аты-жөні


Сағынғалиев Рүстем Темірұлы


Күні:

18.11.2020

Сынып: 11

Қатысушыларсаны: 15

Қатыспағандарсаны:0

Сабақтың тақырыбы

Акробатикалық еркін жаттығулар элементінің жиынтығы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.3.2.2. Жас ерекшеліктерін ескере отырып дене қыздыру және қалпына келтіру жаттығуларын жобалау, енгізу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады:

ЖДЖ орындай алады, ағзаны қалыпқа келтіруді біледі, алдыға, артқа домалаудың техникасымен танысады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Алдыға, артқа домалай алады және топта жұмыс жасай алады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Динамика мен кеңістікті бағдарлай алады, буындары еркін қимылдайды, күші толық жетеді. Топтық жұмысты сенімді жүргізіп, өз серіктестерімен бірлесіп жұмыс жасайды

      Сабақтыңбарысы

Сабақтыңкезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушыныңәрекеті

Бағалау

Ресурстар






Сабақтың басы


3ꞌ















5ꞌ












7ꞌ

Сабақтың басында өтетін тақырыппен таныстырып, оқушылармен бірге оқу мақсаты анықталады. Осыдан кейін оқушылар сабақтағы бағалау критерийлері және дескрипторлармен танысады.Оқушыларға қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіледі. Оқушылар топтарға біріктіліреді.Қозғалыста және бір орында Ж.Д.Ж.


Барлық жаттығуларды орындау барысында қауіпсіздік ережелерін сақта!

Құрметті оқушылар және ата-аналар барлық жаттығу тапсырмаларды орындау барысында уйде қауіпсіздік ережелерін сақтау керек және спорттық киімде болу керек. Акробатикалық және гимнастикалық жаттығулар орындау кезінде шашымызды жинап, және артық заттар болмау қажет: сырға, сақина, сағат, шашқа тағатын заттар т.б Бөлме ауасын тазартып отыру қажет
Жүру жаттығулары :

Бөлме ішінде әрі-бері жүру арқылы орындау

( барлық жаттығуларды 3-4 рет қайталау)


Майтабандылықты алдын алу жаттығулары

1.Қолды жоғары созып , аяқтың ұшыменжүру.( жоғары қарай созылу)

2.Қол желкеде , өкшемен жүру. ( басты тік ұстау,шынтақты бүкпеу.)

3. Қолды жаңға созып, аяқтың сыртымен жүру. (қол иық молшерінде, басты тік ұстау)

5. Қолды белге қойып, аяқтың ішкі жағымен жүру.(денені тік ұстау)

6. Спорттық тәсілімен жүру

7. Орыныда тұрып қадам бас . ( тізені жоғары көтеруге тырыс)

Бой қыздыру жаттығулары:

Жалпы дамыту жаттығулары:

Барлық жаттығуларды сурет немесе осы сілтемhttps://www.youtube.com/watch?v=YYdmR81EZ0o арқылы орындаймыз

«Көніл күй ағашы» рефлексиясы жүргізіледі



Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік.Доп.



https://www.youtube.com/ watch?v=pVzUQ_4Fbss







Сабақтың ортасы


10ꞌ










10ꞌ

(Б,Ж) «Даршы». Ойын мұғалімнің белгісі бойынша басталады. Алаңда ұзындығы 6 метр сызық сызады (сызық бірінші тіке келеді де, сосын бұрылыстармен және иректермен кетеді). Сызықтың бойымен арқанның үстімен жүрген сияқты өту қажет. Қолдарды екі жаққа жіберуге рұқсат беріледі. Қозғалу кезінде жіберген қателіктер жөнінде оқушылармен ой-талқы.



Жана сабақ бойынша жалпы түсінік айту, техникалық тәсілдері, түрлі жаттығулар жасау, «Пазлы» әдісің қолдану.Видео ролик көрсету арқылы сабақ уақытында орындаған жұмыстарын бағалау ұсынылады.



Шынтақты жерге тіреу арқылы жауырынға тұру

Шалқалап жату қалпынан аяқтың ұшын бастан асыра еденге тигізуге тырыса отырып, бел еденнен көтерілген кезде алақанмен мықынды қаусыра ұстап, қолды белге тіреу керек және қолды шынтақтан түсіріп, оны дененің астына қарай көбірек жіберіп, одан кейін аяқты жоғары қарай созады да, шынтақты тірей көтерілу арқылы жауырынға тұру қимылы орындалады. Жауырынға тұру тәсілін орнықтыра түсу үшін аяқпен мынадай әр түрлі қимылдар жасау орындалады: аяқты бүгу, аяқты алшақұстау, бір аяқты алға,екінші аяқты артқа қарай жіберу және т.б.


Көпір жасау

Барлық жаттығуларды сурет немесе осы сілтемеарқылы көреміз https://www.youtube.com/watch?v=z05DMH6YUVs

«Пьедестал» рефлексиясы жүргізіледі



Әрбір тапсырма үшін үлкен бос кеңісті. Мұғалімнің немесе оқушының таңдауы бойынша жоспарланған ойынды өткізуге қажетті инвентарь, мұғалімге ысқырғыш



Пазл,слайд, проектор.

Сабақтың соңы

5ꞌ


Сабақ соңында оқушылар демді қалыпқа келтіру жаттығуларын орындау. Ұй жұмысын беру.

Теориялық және практикалық жаттығуларда мұғалім әдеттегі қателерге назар аударады анықтамалар береді.

Кері байланыс: OnlineMektep платформасында чат арқылы немесе WhatsApp арқылы жүзеге асады.


«Пирамида» рефлексиясын жүргізіледі


Рефлексия парағы.

Ескертпелер:

Б = бүкіл сынып ; Тәж = оқушы тәжірибесі; Т= топтық жұмыс; Д = мұғалімнің көрсетуі;

ЖЖ = жұптық жұмыс; Ф = формативті бағалауда көмек; Ж = жеке жұмыс



Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Талантты оқушылар өздерінің сыныптастарына көрсете және ұсыныстар жасай отырып, көмектеседі.

Төменгі деңгейлі оқушыларға «көпіршелер» арқылы қолдау көрсету.

Мұғалімнің сырттан жүріп байқауы

  • Балалармен тақырып бойынша әңгімелесу,

бақылау, тыңдау, сұрақтар.Сұрақ жауап арқылы топтағы және жеке қарым-қатынас сапасын анықтау Материалды меңгеру деңгейін жетістік критерийлері арқылы анықтау.

Тапсырмаларды орындау кезінде спорттық құралдардың дұрыс орналасуына көңіл бөлу.

Дене қуатын үнемдеу шарттары.

Дұрыс тыныс алу.

Сабақ барысында техника қауіпсіздік ережелерін сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Сабақтың оқу мақсаты дұрыс қойылған.

Сабақ мақсатына жетті.

Сабақ барысында саралау жүзеге асырылды.

Сабақ жоспарынан ауытқулар болған жоқ. Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды.


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: Оқушылардың топта жұмыс жасауы жоғары деңгейде.

2: Іс тәжірибе кезіндегі белсенділігі.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
























ІІ - тоқсан. 3-бөлім

Сабақ жоспары

     Гимнастикалық снарядтардағы жаттығулар жиынтығы

     

Бөлім:

3-бөлім: :Гимнастика арқылы танымдық дағдыны құрастыру

Педагогтің аты-жөні


Сағынғалиев Рүстем Темірұлы


Күні:

25.11.2020

Сынып: 11

Қатысушыларсаны: 15

Қатыспағандарсаны:0

Сабақтың тақырыбы

Гимнастикалық снарядтардағы жаттығулар жиынтығы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.1.5.5. Сенімділікпен қабілеттілікті жақсарту мақсатында жаңа

тактика, стратегия және құрылымдық идеяларды жобалау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады:

Ағзаны қалыпқа келтіруді біледі, арнайы дамыту жаттығуларын орындай алады, арқанға өрмелеудің тәсілдерін біледі.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Арқанға өрмелей алады және топта жұмыс жасай алады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Көшбасшылық дағдыларын тиімді пайдаланады, өз серіктестерімен бірлесіп жұмыс жасайды. Динамика мен кеңістікті бағдарлай алады, күші толық жетеді.

      Сабақтыңбарысы

Сабақтыңкезеңі/ уақыт

Педагогтіңәрекеті

Оқушыныңәрекеті

Бағалау

Ресурстар






Сабақтың басы


3ꞌ















5ꞌ












7ꞌ

Сабақтың басында өтетін тақырыппен таныстырып, оқушылармен бірге оқу мақсаты анықталады. Осыдан кейін оқушылар сабақтағы бағалау критерийлері және дескрипторлармен танысады.Оқушыларға қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіледі. Оқушылар топтарға біріктіліреді.Қозғалыста және бір орында Ж.Д.Ж.


Білімдеріңізді кеңейту мақсатында қысқаша мәлімет.

Барлық жаттығуларды орындау барысында қауіпсіздік ережелерін сақта!

Құрметті оқушылар және ата-аналар барлық жаттығу тапсырмаларды орындау барысында уйде қауіпсіздік ережелерін сақтау керек және спорттық киімде болу керек. Акробатикалық және гимнастикалық жаттығулар орындау кезінде шашымызды жинап , және артық заттар болмау қажет: сырға ,сақина, сағат , шашқа тағатын заттар т.б Бөлме ауасын тазартып отыру қажет.


Жүру жаттығулары :

770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!