Қысқа мерзімді ашық сабақ жоспары
|
Ұзақмерзімді жоспардың тарауы: Музыка.Қазақтың киелі домбырасы. |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7-сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Әлемге танымал «Ұлытау» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7. 1.4.1 - Повестердің және лирикалық поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдау, тақырыбы мен идеясын талдау. 7.2.5.1 - Диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай «сөйлеуші →тыңдаушы» позицияларын еркін ауыстыру. 7.5.1.5 - 5.Етістіктің шақтары (бұрынғы және ауыспалы өткен шақ, мақсатты және болжалды келер шақ) мен қалау райдың қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Тірек сөздер арқылы мәтіннің негізгі ойын анықтайды, берілген сұрақтар негізінде постер жасайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: мәтіннен негізгі ойды анықтайды, берілген сұраққа жауап береді және тақырып бойынша постер, сызба-кестелер жасайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтайды және мәліметтерді жинақтап, тақырып бойынша постер, сызба-кестелер жасайды, өз көзқарасын білдіреді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
-Тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтайды. - Мәліметтерді жинақтай отырып,тақырып бойынша кестені сәйкестендіріпжазады. - Сөз тіркестерінен сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай отырып жай сөйлем құрастырады. -Тақырыпты негізге ала отырып диалог құрастырады. -Шағын әңгіме құрап айтады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: Тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтайды, мәліметтерді жинақтай отырып тақырып бойынша кестені сәйкестендіріпжазады, сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай отырып жай сөйлем құрастырады, тақырыпты негізге ала отырып диалог құрастырады, шағын әңгіме құрап айтады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі:сыныппен амандасу, оқушыларды түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру. Жағымды психологиялық ахуал туғызу. «Шаттық шеңбері» әдісі.Оқушылар үлкен шеңберге тұрады, кезектесіп тілек айтады. Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл- күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. Топқа бөлу. Мозайка» әдісі бойынша оқушыларды 3 топқа бөлу. Топтың санына байланысты қағаз кескінін оқушылар таңдап алады. Оқушылар сөз құрастырып топтасады. Сол сөз топтың атауы болады.(маусым, шілде, тамыз). Ой шақыру Сабақтың тақырыбын анықтау мақсатында интербелсенді тақтадан келесі суреттер көрсетіледі. -Сурет бойынша не айта аласыңдар? - Суретте жылдың қай мезгілі бейнеленген? -Оны неден
аңғардыңдар?
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. ТЖ«Үштік» әдісі(ойлан, жұптас, бөліс)арқылы бейнекөрініс, сөздердің көмегімен, сұрақтарға жауап бере отырып, мәтіннен негізгі ойды анықтайды. Тірек сөздер. Сұрақтар: Конверт әдісі арқылы. Дескриптор
ҚБ. «Алма ағаштары»арқылы топ бір-бірін бағалайды. (қызыл алма – өте жақсы , жасыл –жақсы , сары алма-қанағаттанарлық).
2-тапсырма.ЖЖ«Кесте» әдісі бойынша сұраққа жауап беретін мәліметтерді өлең желісімен сәйкестендіріп жазады.
Мәліметтер: Жас бала, жас бозбала, қыз-келіншектер, ақсақал, жылқышылар.
Керекті сөздер:ауылда, кілем, қымыз, үй, көңілі, төсеп, тігер(көпшілігі). Дескриптор
ҚБ.«Жапондық бағалауы» арқылы жұп бір-бірін бағалайды.
3-тапсырма. Ж«Пирамида» әдісі арқылыберілген сөз тіркестеріненсөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай отырып, жай сөйлем құрастырады. Жасы үлкендер .... Білегін сыбанып .... Байғұс шал ... Су жағала .....
Бір шеттен .....Ауылда тұрып
......
Мысалы: табиғат құбылысы, ауа райы, таңғажайып көрініс, жаңбыр(кейбіреуі). Дескриптор
ҚБ«Еңбекші ара»арасында бір-бірін бағалайды.. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Камалиева Салтанат МошановнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ «Әлемге танымал «Ұлытау» 7-сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ «Әлемге танымал «Ұлытау» 7-сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтайды, мәліметтерді жинақтай отырып тақырып бойынша кестені сәйкестендіріпжазады, сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай отырып жай сөйлем құрастырады, тақырыпты негізге ала отырып диалог құрастырады, шағын әңгіме құрап айтады.
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді ашық сабақ жоспары
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




















