Материалдар / Ашық сабақ "Астана - таза қала" 2 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Астана - таза қала" 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
материал 2 сыныпқа арналған ашық сабақтың жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Желтоқсан 2018
1074
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«Зырян қаласы №1бастауыш мектебі» КММ

















Ашық сабақ тақырыбы: «Астана – таза қала»

(2-сынып)









Өткізген: Байгиреева Ф.К



















2017-2018 оқу жылы



4-бөлім: «Туған өлкем» 7-сабақ

Тақырыбы: Астана – таза қала

Мектебі:

Күні, айы:.

Мұғалімнің аты-жөні:

2-сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

2.1.2.1 баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздерден құралған қарапайым фразалардың мағынасын түсіну;

2.4.2.1 оқыған/ аудио/бейнематериалдың мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сұраққа жауап (сөйлем) жазу

Сабақ мақсаты:

Барлық оқушылар:

баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздерден құралған қарапайым фразаларды түсінеді, сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сұраққа жауап жазады.

Оқушылардың басым бөлігі:

баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздерден құралған қарапайым фразалардың мағынасын түсінеді, сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сұраққа қатесіз жауап жазуға тырысады.

Кейбір оқушылар:

баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздерден құралған қарапайым фразалардың мағынасын түсінеді, оны қолданады, сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сұраққа қатесіз жауап жазады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы

Топқа бөлу (оқушылар топқа алдын ала бөлінеді)

Тілдік ортаны қалыптастыру.

Ұйымдастыру сұрақтарына, үй жұмысына берілген сұрақтарға жауап беру.

«Қаламдағы сұрақтар»

Орындау барысы: әр оқушы өткен тақырып бойынша қаламға жазылған бір сұрақты таңдап алады. 7 секунд ойланып, таңдап алған сұраққа толық жауап береді.

(3 мин.)

Оқушылармен бірлесіп тақырыпты анықтау, мақсат қою, міндеттерін айқындау, психологиялық қолайлы орта туғызу. Сабаққа тілек айту. (3 мин.)

  • Оқушыларға түрлі жұлдызшалар таратылады, әр жұлдызшада жазылған әріптерден сөз құрау керек.

  • Қандай сөздер шықты?

  • Сонда біздің тақырыбымыз қандай болмақ?

Қалам







Жұлдызшалар, желім, ақ қағаз








(сөздерді сәйкестендіру, тексеру, бағалау)

3 мин.

«Бас бармақ» әдісі (жеке бағалау)

5-6 сөз -

4-3 сөз -

2-0 сөз -






Топпен бағалау Стикерлермен бағалау

Неше ақпарат дұрыс болса, сонша стикер жабыстырылады

Барлығы: 6 сөйлем болуы тиіс.

(2 мин.)











Жұптық бағалау

(2 мин.)

3 сөз – жоғары деңгей

2 сөз – орташа деңгей

1-0 сөз – төменгі деңгей



Мұғалім әр оқушыға тоқталып, жалпы сабақ бойынша оқушылардың жұмыстарын бағалап, смайликтер таратады.














Сабақтың ортасы

Сөздікпен жұмыс. Оқушыларға жаңа тақырыпқа қатысты сөздер беріледі. Берілген сөздермен сөз тіркестерін, содан соң сөйлем құрастырады. Осы сөздерді олар естерінде сақтап қалулары тиіс. Кім қанша сөзді есте сақтап қалғаны тексеріледі. Ол «Бас бармақ» әдісі арқылы бағаланады. (5 мин)

Отан – Родина

Бас – главный

Ғимарат – здание

Көп – много

Аз – мало

Қоқыс – мусор

Сергіту сәті (1 мин.)

Шаршаса қолымыз,

Оңымыз, солымыз.

Былай-былай ойнаймыз,

Күш жігерді жинаймыз.

Мәтінмен жұмыс

Астана – таза қала

Менің Отаным – Қазақстан. Астана – бас қала. Астанада әдемі ғимараттар көп.

Астана – таза қала. Мұнда қоқыс жоқ. Мен Астана қаласын жақсы көремін.


  1. Оқушылар берілген мәтінді тыңдайды;

  2. Мәтінге сәйкес ақпараттарды анықтап, постер құрастырады. (ұсынылған суреттер мен сәйкес сөйлемдерге қатысты қажетті ақпаратты анықтап, постер құрастырады);

(10 мин.)

Сергіту сәті (1 мин.)

1 дегенде тұрайық,
2, 3, 4 – алақанды соғайық,
Оң жаққа бұрылып,
Сол жаққа бұрылып,
Бір отырып, бір тұрып,
Біз жүгіріп алайық.
5 дегенде асықпай,
Орнымызды табайық.


Сұхбат құрастыру (жеке орындау, жұппен оқу)


  • Астана қандай қала?

  • Астана _____________ қала.

  • Астанада нелер көп?

  • Астанада ______________________ көп.

  • Мұнда қоқыс бар ма?

  • Мұнда қоқыс _________________. (8 мин.)



Сабақтың соңы

«Баспалдақ» әдісі (оқушылар өздерінің деңгейлері мен көңіл-күйлерін анықтайды)

Shape1


Shape2

Shape3


Shape4

Shape5

Үй жұмысын беру (1 мин.) (сөздік жаттау)

Қосымша ақпарат

Қорытындылау


  1. Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе?

  2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?


Қорытынды бағалау:

Ең жақсы өткен екі нәрсе:

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1.

2.











Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!