Қысқамерзімдіжоспар
|
Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі: 3-бөлім. Жердегі климаттық өзгерістер |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Габбасова Самал Саркеновна |
||||||||||
|
Күні:20.10.20ж Сынып: 7 «А,Б,В» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ауызсу қоры не себепті азаятынын білесің бе? |
||||||||||
|
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары |
ТБ1.2 Салыстырмалы, күшейтпелі, асырмалы шырайлардың қызметін білу,жазба, ауызша жұмыстарды қолдану. О6.Тақырып бойынша деректер қолдана отырып мәтінде көтерілген мәселеге өз ойын дәлелдеп жеткізу. |
||||||||||
|
Сабақтыңмақсаттары |
-салыстырмалы, күшейтпелі, асырмалы шырайлардың қызметін біледі,жазба, ауызша жұмыстарды қолданады. -тақырып бойынша деректер қолдана отырып мәтінде көтерілген мәселеге өз ойын дәлелдеп жеткізеді. |
||||||||||
|
Бағалаукритерийлері |
-салыстырмалы, күшейтпелі, асырмалы шырайлардың қызметін біледі,жазба, ауызша жұмыстарды қолданады. -тақырып бойынша деректер қолдана отырып мәтінде көтерілген мәселеге өз ойын дәлелдеп жеткізеді. |
||||||||||
|
Тілдікмақсаттар |
Негізгісөздер мен тіркестер: Ауызсу, жарамсыз,тасқын,жайылым |
||||||||||
|
Құндылықтардыдарыту |
Өз ішетін ауызсуыңды ластамауға баулу. |
||||||||||
|
Пәнаралықбайланыс |
Жаратылыстану, өзін-өзі тану |
||||||||||
|
Тақырыпбойыншаалдыңғыбілім |
Мәтіндердің жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтайды,өтініш жазады. |
||||||||||
|
Сабақбарысы |
|||||||||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Мұғалімніңіс-әрекеті |
Оқушыныңіс-әрекеті |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, түгендеу. Психологиялықахуалтуғызу. "Ыстықалақан"тренингінөткізу. Оқушыларбір-бірінежақсытілектерайтып, сәттіліктілейді. Өткендіқайталау. "Ыстықорындық" әдісі. Қызығушылықтыояту. Ой шақыру. Суреттісөйлету
Бағалау критерийі:иллюстрация арқылы тақырыпты болжайды; Дескриптор:
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру
Жаңа сөздер Ауызсу – питьевая вода Жарамсыз – негодный, неприятный Тасқын – наводнение Жайылым – пастбище, луг Көмірқышқыл – углекислый газ Бу – пар |
Орындық Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды. Айтылым.Дұрыс айтылумен ауызша жаттығу жүргізеді. |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Айтылым. 69-бет, 1-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер. Айтылым. 69-бет, 2-тапсырма. Жаңа сөздерді суреттермен сәйкестендір. Ауызсу, жарамсыз, теңіздегі тасқындар, мал жайылымы, көмірқышқыл газы, бу. Тыңдалым. Оқылым. 70-бет, 4-тапсырма. Диалогті рөлге бөліп оқыңдар. Оқылым. Айтылым. 72-бет, 7-тапсырма. Төмендегі ойлармен келісесің бе,келіспейсің бе?
Қ.Б. «Жақсы! Керемет!»
Жазылым. Айтылым. 72-бет, 6-тапсырма. Төмендегі жаңа сөздерді тағы қандай сөздермен тіркестіруге болады? (С какими еще словами можно сочетать следующие новые слова?) Қ.Б. «Смайликтер» Жазылым. Айтылым. 72-бет, 8-тапсырма. Көп нүктенің орнына сөздерді қойып жаз.(надо вставить нужные слово и напишите полностьюпредложений)
ХХІ ғасырда ауызсу түйткілді мәселе болып отыр.
Қ.Б. «Смайликтер» |
Айтылым. Сұрақтарға жауап береді
Айтылым. Жаңа сөздерді суреттермен сәйкестендіріп.Сол сөздерді пайдаланып сөзтіркесін құрайды.
Диалогті рөлге бөліп оқиды.
«Бас бармақ» |
|||||||||
|
Сабақтыңсоңы |
(Ж) Рефлексия Чемодан-салыпаламын, алдағыуақыттақолданамын. Еттартқыш-алғанақпараттыөңдеймін . Себет-керекемесақпарат, лақтырыпжіберемін.
|
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Ауызсу қоры не себепті азаятынын білесің бе? 7-сынып
Ашық сабақ: Ауызсу қоры не себепті азаятынын білесің бе? 7-сынып
Қысқамерзімдіжоспар
|
Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі: 3-бөлім. Жердегі климаттық өзгерістер |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Габбасова Самал Саркеновна |
||||||||||
|
Күні:20.10.20ж Сынып: 7 «А,Б,В» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ауызсу қоры не себепті азаятынын білесің бе? |
||||||||||
|
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары |
ТБ1.2 Салыстырмалы, күшейтпелі, асырмалы шырайлардың қызметін білу,жазба, ауызша жұмыстарды қолдану. О6.Тақырып бойынша деректер қолдана отырып мәтінде көтерілген мәселеге өз ойын дәлелдеп жеткізу. |
||||||||||
|
Сабақтыңмақсаттары |
-салыстырмалы, күшейтпелі, асырмалы шырайлардың қызметін біледі,жазба, ауызша жұмыстарды қолданады. -тақырып бойынша деректер қолдана отырып мәтінде көтерілген мәселеге өз ойын дәлелдеп жеткізеді. |
||||||||||
|
Бағалаукритерийлері |
-салыстырмалы, күшейтпелі, асырмалы шырайлардың қызметін біледі,жазба, ауызша жұмыстарды қолданады. -тақырып бойынша деректер қолдана отырып мәтінде көтерілген мәселеге өз ойын дәлелдеп жеткізеді. |
||||||||||
|
Тілдікмақсаттар |
Негізгісөздер мен тіркестер: Ауызсу, жарамсыз,тасқын,жайылым |
||||||||||
|
Құндылықтардыдарыту |
Өз ішетін ауызсуыңды ластамауға баулу. |
||||||||||
|
Пәнаралықбайланыс |
Жаратылыстану, өзін-өзі тану |
||||||||||
|
Тақырыпбойыншаалдыңғыбілім |
Мәтіндердің жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтайды,өтініш жазады. |
||||||||||
|
Сабақбарысы |
|||||||||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Мұғалімніңіс-әрекеті |
Оқушыныңіс-әрекеті |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, түгендеу. Психологиялықахуалтуғызу. "Ыстықалақан"тренингінөткізу. Оқушыларбір-бірінежақсытілектерайтып, сәттіліктілейді. Өткендіқайталау. "Ыстықорындық" әдісі. Қызығушылықтыояту. Ой шақыру. Суреттісөйлету
Бағалау критерийі:иллюстрация арқылы тақырыпты болжайды; Дескриптор:
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру
Жаңа сөздер Ауызсу – питьевая вода Жарамсыз – негодный, неприятный Тасқын – наводнение Жайылым – пастбище, луг Көмірқышқыл – углекислый газ Бу – пар |
Орындық Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды. Айтылым.Дұрыс айтылумен ауызша жаттығу жүргізеді. |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Айтылым. 69-бет, 1-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер. Айтылым. 69-бет, 2-тапсырма. Жаңа сөздерді суреттермен сәйкестендір. Ауызсу, жарамсыз, теңіздегі тасқындар, мал жайылымы, көмірқышқыл газы, бу. Тыңдалым. Оқылым. 70-бет, 4-тапсырма. Диалогті рөлге бөліп оқыңдар. Оқылым. Айтылым. 72-бет, 7-тапсырма. Төмендегі ойлармен келісесің бе,келіспейсің бе?
Қ.Б. «Жақсы! Керемет!»
Жазылым. Айтылым. 72-бет, 6-тапсырма. Төмендегі жаңа сөздерді тағы қандай сөздермен тіркестіруге болады? (С какими еще словами можно сочетать следующие новые слова?) Қ.Б. «Смайликтер» Жазылым. Айтылым. 72-бет, 8-тапсырма. Көп нүктенің орнына сөздерді қойып жаз.(надо вставить нужные слово и напишите полностьюпредложений)
ХХІ ғасырда ауызсу түйткілді мәселе болып отыр.
Қ.Б. «Смайликтер» |
Айтылым. Сұрақтарға жауап береді
Айтылым. Жаңа сөздерді суреттермен сәйкестендіріп.Сол сөздерді пайдаланып сөзтіркесін құрайды.
Диалогті рөлге бөліп оқиды.
«Бас бармақ» |
|||||||||
|
Сабақтыңсоңы |
(Ж) Рефлексия Чемодан-салыпаламын, алдағыуақыттақолданамын. Еттартқыш-алғанақпараттыөңдеймін . Себет-керекемесақпарат, лақтырыпжіберемін.
|
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз















