Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Бәйтерек - өмір ағашы Дүниетану пәні 1 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Пән: Дүниетану Ұзақ мерзімі жоспар бөлімі: Ортақ тақырып: «Салт – дәстүрлер және ауыз әдебиеті» Бөлім: Тарих беттерінен. Бөлімше: 3.5. Қазақстан тарихы: тәуелсіздік, мемлекеттілік және отансүйгіштік Күні: Сынып: 1 |
Мектеп: Ақсуат ЖОББМ БҚО. Теректі ауданы. Мұғалімнің аты-жөні: Серік Балзия Жалғасқызы Қатысқандар саны: 20 Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
«Бәйтерек – өмір ағашы» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.3.1.2 көне заманның танымал тарихи ескерткіштері/жәдігерлері туралы әңгімелеу 1.3.5.3 Қазақстан астанасы туралы шығармашылық жұмыстарды таныстыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Қазақстан астанасы атауын, Астананың көрікті жерлерін атайды. Бәйтерек туралы аңызды әңгімелейді. Көптеген оқушылыр: Көне заманның танымал тарихи ескерткіштерін, жәдігерлерін сипаттайды. Кейбір оқушылар: Аңызды өз ойымен жалғастырады. Қазақстан астанасы туралы таныстырылым жасау үшін символ, өлең шумақтарын құрастырады.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
1)Астана қаласының көрікті жерлерін біледі. 2)Көне заманның танымал тарихи ескерткіштерді, жәдігерлерді сипаттайды. 3)Қазақстан елордасына арналған шығармашылық жұмыстарын ұсынады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге тән лексика мен терминология: Оқушылардың сөйлеу тілдерін дамыта отырып, сабақта кездесетін көне жәдігерлер, ғимараттар, тарихи ескерткіштер, символдар сөздерінің мағанасын түсініп, дұрыс айтуларын қадағалау. (Л Т)Ескерткіш – монумент – monument «Тәуелсіздік» - независимость – Independent (индепендент) «Астана» - столица – capital (капитал) «Бәйтерек» - Байтерек - Baiterek «Елбасы» - президент - president Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: (СТ)Астана – Қазақстанның бас қаласы елбасы – Қазақстанның Тұңғыш президенті тәуелсіздік – Қазақстан Тәуелсіз мемлекет сәулетші – шебер өнер маманы (Д)1. Бәйтерек қандай монумент? 2. Монументті салуға ұсыныс білдірген кім? 3. Ғимараттың авторы кім? 4. Монументтің биіктігі қанша? 5. Біздің жерімізде Бәйтеректей биік өсетін ағаштар бар ма? 6. Елбасы Бәйтерек монументін неліктен салғызды? 7.Өз туған ауылыңа қандай ескертіш салар едің? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Мәңгілік ел» жалпы ұлттық идеясының
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану (Бәйтерек шары күн сәулесіне қарай түсі құбылып тұртын «хамелеон» шынысынан жасалғаны туралы ақпарат беру) Көркем еңбек (Топтық жұмыс барысында сурет салу, пазл құрастыру). Сауат ашу (Өлеңге ұйқас құрастырады, аңыз мазмұнын болжайды) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
Таныстырылым видеоматериал, (https://www.youtube.com/watch?v=iDCNns1kvcA) https://www.youtube.com/watch?v=p6rjDECAyvA |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім |
Оқушылардың аңыз, әңгіме, ертегі туралы түсінігі бар. Сондай-ақ оларАстана еліміздің мақтанышы екендігі және қаладағы «Бәйтерек» кешені туралы біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: -Салеметсіздер ме. Здраствуйте, Good mooning! (Орыс, қазақ, ағылшын тілінде сәлемдесу арқылы оқушылардың көңіл күй атмосферасын қалыптастыру) Қуанамын мен де,қунасың сен де Қуанайық достарым , арайлап атқан күнге! -Дүниетану сабағын бастайымыз! -Балалар, біз барлық пәндер бойынша ортақ қандай тақырып өтіп жатырмыз? (Салт – дәстүрлер және ауыз әдебиеті) ІІ. Қызығушылығын ояту: « Шрифтограмма» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын табу. Оқушыларға тақтада сөздер жазылады.Мұғалімнің сөздің нешінші әріпін таңдау нұсқаулығы арқылы жаңа тақырыптың аты шығады (Мысалы: Бал сөзінің бірінші әрпі-Б, осылай сөз шығады )- Бәйтерек.
Бүгінгі өтетін тақырыбымыз : «Бәйтерек – өмір ағашы» деп аталады. Сабақ мақсатымен таныстыру: Көне заманның танымал тарихи ескерткіштері/жәдігерлері туралы әңгімелеп, Қазақстан астанасы туралы шығармашылық жұмыстармен жұмыстану «БББ» әдісі Жаңа тақырып бастар алдында оқушылар үш бағаннан тұратын кесте беріледі.
Миға шабуыл өткізгеннен кейін оқушылар алғашқы екі бағанды толтырады және бөлімді оқып біте бастағанда, үшіншіге қайта оралады (немесе бөлімді оқу барысында толтыруы мүмкін). ҚБ: «Қолпаштау» әдісі /мадақтау/ Мұғалімнің оқушыларды ауызша бағалауы(жарайсың көп мәлімет біледі екенсің! Өте жақсы, барлық кестені толық толырдың! Тамаша,керемет! Көп мәлімет білгісі келеді екен. ) |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 4 мин
5 мин
3 мин
4 мин
3 мин
4 мин
770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |