Информатика пәнінен 4-сыныпқа арғалған сабақ жоспары
Қысқа мерзімді жоспар
№399 бұйрыққа сәйкес 127 қосымша.
|
Бөлім: 2 |
|
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты: |
Досымбетова Д.А. |
|||||||||||||||
|
Күні: |
06.02.2023 ж. |
|||||||||||||||
|
Сынып:10а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бейнені өңдеу |
|||||||||||||||
|
Сбақтың оқу мақсаты |
4.2.4.1 бейнеклиптерді жасау; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Белгілі бір тақырыпта бейнені өңдеп және сақтауды үйренеді |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. «Шаттық шеңбері» әдісі бойынша сағат тілімен оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. «Кинометафора» әдісі «Фиксики мультфильмі» арқылы тақырыпты ашу.https://www.youtube.com/watch?v=R7GaLeds8JI
Осы мультфильм арқылы біз сіздермен видеофильмдерді түсірудің тарихы мен және жасалу жолын көрдік. Қалай ойлайсыздар, бүгінгі сабағамыз не жайлы болады?
Сабақтың тақырыбы: «Бейнені өңдеу» «Wordwall» платформасы арқылы өткен тақырып бойынша сұрақ-жауап
|
оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Сұраққа жауап береді
|
Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. |
Слайд, бейнетаспа көрсету, көрнекілік пайдалану. |
||||||||||||
|
Өткен тақырыпты бекіту. 30мин. |
Өткен тақырып бойынша алған білімдерін пысықтау Миға шабуыл. 1 тапсырма : «Сәйкестендіру» әдісі. VideoPad бағдарламасының құралдары қызметін анықтайды https://learningapps.org/display?v=pawxafqm220
Кері байланыс: Ынталандыру мақсатында белсенділік танытқан оқушыларға смайлик беріледі. 2 тапсырма: Сәйкестендіру» әдісі. «Жалған немесе Ақиқат» №3 тапсырма. «Қолданып көр» әдісі. Практикалық жұмыс. «Бауырсақ (орыс халық ертегісі) Видеоға мәтін, дыбыс, суреттер кіріктіреді, видеоны экспорттайды;
№4 Тапсырма: Жеке жұмыс «Кім тапқыр» әдісі 1.Суреттегі анимация эффектілерін баптайды, дыбыстық әсерлерді реттейді;
|
learningapps. платформасында жұмыс жасайды
Wordwall платфорасында жұмыс жасайды
VideoPad бағдарламаында видео жасайды
|
|
https://learningapps.org/display?v=pawxafqm220
|
||||||||||||
|
Қорытынды кезең Ой толғаныс. Рефлексия 8 мин. |
Рефлексия: "Серпілген сауал" әдісі арқылы төмендегі берілген сұрақтар
«Баспалдақ» әдісімен оқушылар өз-өздерін бағалайды
Сәйкес келетін баспалдаққа стикер жапсырады
Цифрлық құрылғылар ойлап табылмай тұрған кезде бейнежазбаларды қалай өңдеген? Ақпараттық зерттеу жасаңдар (интернет, энциклопедия). |
|
Жеке жұмыс: Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б. Оқушылардың сабаққа қатысу белсенжділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады. |
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Бейнені өңдеу" 4 сынып
Ашық сабақ "Бейнені өңдеу" 4 сынып
Информатика пәнінен 4-сыныпқа арғалған сабақ жоспары
Қысқа мерзімді жоспар
№399 бұйрыққа сәйкес 127 қосымша.
|
Бөлім: 2 |
|
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты: |
Досымбетова Д.А. |
|||||||||||||||
|
Күні: |
06.02.2023 ж. |
|||||||||||||||
|
Сынып:10а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бейнені өңдеу |
|||||||||||||||
|
Сбақтың оқу мақсаты |
4.2.4.1 бейнеклиптерді жасау; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Белгілі бір тақырыпта бейнені өңдеп және сақтауды үйренеді |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. «Шаттық шеңбері» әдісі бойынша сағат тілімен оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. «Кинометафора» әдісі «Фиксики мультфильмі» арқылы тақырыпты ашу.https://www.youtube.com/watch?v=R7GaLeds8JI
Осы мультфильм арқылы біз сіздермен видеофильмдерді түсірудің тарихы мен және жасалу жолын көрдік. Қалай ойлайсыздар, бүгінгі сабағамыз не жайлы болады?
Сабақтың тақырыбы: «Бейнені өңдеу» «Wordwall» платформасы арқылы өткен тақырып бойынша сұрақ-жауап
|
оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Сұраққа жауап береді
|
Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. |
Слайд, бейнетаспа көрсету, көрнекілік пайдалану. |
||||||||||||
|
Өткен тақырыпты бекіту. 30мин. |
Өткен тақырып бойынша алған білімдерін пысықтау Миға шабуыл. 1 тапсырма : «Сәйкестендіру» әдісі. VideoPad бағдарламасының құралдары қызметін анықтайды https://learningapps.org/display?v=pawxafqm220
Кері байланыс: Ынталандыру мақсатында белсенділік танытқан оқушыларға смайлик беріледі. 2 тапсырма: Сәйкестендіру» әдісі. «Жалған немесе Ақиқат» №3 тапсырма. «Қолданып көр» әдісі. Практикалық жұмыс. «Бауырсақ (орыс халық ертегісі) Видеоға мәтін, дыбыс, суреттер кіріктіреді, видеоны экспорттайды;
№4 Тапсырма: Жеке жұмыс «Кім тапқыр» әдісі 1.Суреттегі анимация эффектілерін баптайды, дыбыстық әсерлерді реттейді;
|
learningapps. платформасында жұмыс жасайды
Wordwall платфорасында жұмыс жасайды
VideoPad бағдарламаында видео жасайды
|
|
https://learningapps.org/display?v=pawxafqm220
|
||||||||||||
|
Қорытынды кезең Ой толғаныс. Рефлексия 8 мин. |
Рефлексия: "Серпілген сауал" әдісі арқылы төмендегі берілген сұрақтар
«Баспалдақ» әдісімен оқушылар өз-өздерін бағалайды
Сәйкес келетін баспалдаққа стикер жапсырады
Цифрлық құрылғылар ойлап табылмай тұрған кезде бейнежазбаларды қалай өңдеген? Ақпараттық зерттеу жасаңдар (интернет, энциклопедия). |
|
Жеке жұмыс: Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б. Оқушылардың сабаққа қатысу белсенжділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады. |
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















