Материалдар / Ашық сабақ "Білекті -бірді жығар, Білімді -мыңды жығар" 8 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Білекті -бірді жығар, Білімді -мыңды жығар" 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал ашық сабақ түрінде өтілді. Ерекшелігі кіріктірілген сабақ, яғни химия пәнімен қатар дене шынқтыру, география пәндерін қоса пайдаланып өтілді. Осы сабақты өту барысында оқушылар бір ғана пән емес бірнеше пәндік білімдері анықталды. Материал өте құнды деп санаймын.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Ақпан 2018
1948
20 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


СShape1 Shape2 абақ: Мектеп: Абай атындағы мектеп-лицей

Күні: 17.12.2016

Мұғалімнің есімі: Б.Базарова

Сынып: 8

Қатысқандар саны:24

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы:…… «Білекті бірді жығар,

Білімді мыңды жығар» химиядан спорттық сайыс


Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары): Сабақта алған білімдерін өмірде қолдана білуге, логикалық ойлау қабілетін арттыруға, шығармашылық қабілеттерін дамытуға,салауатты өмір салтын қалыптастыру, топпен жұмыс жасауға, патриоттыққа, жылдамдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Спорттық жарыс тапсырмаларын орындай алады



Оқушылардың басым бөлігі: Спорттық жарыс тапсырмаларымен қатар химиялық сұрақтарға жауап береді



Кейбір оқушылар: Логикалық тапсырмаларды еш қиындықсыз шешеді



Тілдік мақсат

Оқушылар: Жаңа терминдермен танысады


Негізгі сөздер мен тіркестер: элементтердің ағылшынша баламасы


Талқылауға арналған тармақтар: Химиялық элементтердің периодтық кестесі


Жазылым бойынша ұсыныстар: химиялық формулаларды дұрыс жаза алу


Алдыңғы оқу Д.И.Менделеевтің периодтық кестесі

Жоспар

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар, ескертпелеріңізді жазыңыз)

Жоспарланған уақыт

Басы

Ұйымдастыру сәті (түгелдеу, оқу құрал-саймандарының болуын, сынып тазалығын қадағалау)

Сабақтың мақсаты мен барысын таныстыру, сабақтың табыс критерийлерін бірлесіп құрастыру


І. Ұйымдастыру кезеңі

- Сәлемдесу.

- Түгелдеу.

Психалогиялық дайындық.

«Шаттық шеңбері»

Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді.

Топқа бөлу.

Оқушыларды «Тәуелсіздік », « Мәңгілік ел » тақырыбына сәйкес суреттер арқылы 2 топқа бөлу.

Әр топ өз ұрандарын айтады.

Бағалау дескрипторлары:

-топтың атының маңыздылығы. – 1 балл

-топ формасы. – 1 балл жалпы 3 балл

-топ дайындығы. – 1 балл

Жалпы – 3 балл


Ресурстар

Ортасы












Ортасы

















Ортасы





Сабақ кезеңдері:

1.Сұрақ – жауап (3 тілде)

2. «Мұртты кенгуру»

3. Қаппен секіру

4. «Мергендер» сайысы (тир ату)

5. Химик сараман

6. Мықты болсаң жеңіп көр (арқан тартыс)

















І. Сұрақ – жауап.

Мұғалім оқушыларға элементтерге байланысты жұмбақтар жасырады. Жұмбақтың жауабын 3 тілде айту шарт.

1)Жауаптың дұрыстығы – 1

2) Орысша атауы - 1 жалпы 3 балл

3) Ағылшынша атауы - 1

1. Бірінші бөлігім көп емес, екінші бөлігім тілсіз жау.

(Азот-Азот-Nitrogen)

2. Ең жеңіл элемент саналады, периодтық жүйе осыдан басталады.

(Сутек-Gudrogen)

3. Қара жер адамзатқа болған екен

Қазына іші толған, әр түрлі кен

Ішінде жүз мың түрлі асылы бар

Солардың ең артығы немене екен

(Темір-Железо-Jermium)

4. Бірінші бөлігім тасқын су,

Малға салынатын

(Селен-Селен-Selenium)

5. Алғаш болды белгілі

Күнде қандай элемент

Одан кейін біз оны

Жерден тауып зерттедік

(Гелий-Гелий-Gallium)

6. Ақ түйір айналады тыныш таппай

Жүргендей су бетінен орын жақпай

Аздан соң суға сіңіп жоқ болады

Оқушым ал ойланғын қойма таппай

(Натрий-Натрий-Neon)

ІІ. «Мұртты кенгеру» сайысы.

Оқушы қаламсапты мұрнымен ұстап, жартылай отырып барып, берілген есепті кезегімен шығарады. Қайтарда жүгіріп келіп, эстафетаны келесі оқушыға береді.

Дескрипторлары:

1) Жылдамдық -1

2) Есептің шығарылуы -1 жалпы 3 балл

3) Жауабының дұрыстығы -1


- Азот оксиді –N2O5

- H2SO4 сал. мол. массасын тап.

- 1 моль судың массасы тап.

- 144 грамм CO2газының моль саны

- Күкірт оксидінің формулаларын жаз.

- 12,04*1023 молекула болса, судың зат мөлшерін тап.

ІІІ. «Қаппен секіру».

Әрбір оқушы тақтада берілген сөздерді қаппен секіріп барып, есіне сақтап қалады. Топқа айтады. Ол сөздердің (термин) мәнін ашу

1) Жылдамдық -1

2) Терминнің дұрыс айтыолуы -1 жалпы 3 балл

3) Терминнің мәнін ашу -1


- Атом. - Заттың күйі

- Химиялық реакция. - Әр текті қоспа

- Молекула. - Реагент

- Күрделі зат. - Қосылу реакциясы

- Жай зат. - Валенттілік

- Біртекті қоспа. - Электртерістік


IV. «Мерген сайысы» (тир ату)

Әр топтан бір оқушыдан шығып тирмен атып, сұрақтарды алып жауап береді.

Дескрипторлары:

1) Тирмен дұмыс жасау -1

2) Дәлдік -1 жалпы 3 балл

3) Сұраққа жауап -1


1. Химиялық реакция типтері?

2. Айрылу реакциясы дегеніміз не?

3. Зат мөлшерінің формуласы?

4. Химиялық байланыстүрлері?

5. Оттектің валенттігі.

6. Химиялық теңдеу дегенім не?

7. Ковалентті байланыс түрлері?

8. Кестеде қанша элемет бар?

9. Ең электр терістілігі жоғары элемент?

10. Ең электр терістігі төмен элемент?

11. Авогодро тұрақтысы қаншаға тең?

12. Элементтер қаншаға бөлінеді?


"ЖҮЗ РЕТ ЕСТІГЕНШЕ БІР РЕТ КӨР!"

V . Химик сараман

І топ. Құм мен тұз қоспасы берілген. Тұзды құмнан айырыңыз. Бұл қандай қоспа?

ІІ топ. Тұз ерітіндісі берілген. Ерітіндідегі тұзды анықтаңыз. Бұл қандай қоспа?



Аяқталуы


















VI. Мықты болсан жеңіп көр. (Арқан тартыс)

Арқан тартысып, ортада тұрған сұрақты жеңген топ алып жауап береді.

Логикалық сұрақ.

Дескрипторлары:


1) Мықтылық -2

2) Сұраққа жауап -3 жалпы 5 балл


Профессор кешкі сағат 8-де ұйықтап, сағатының қоңырауын азанғы тоғызға туралайды. Сонда профессор қанша сағат ұйықтайды ?


Жауабы: Кешкі уақытта сегіз деген сағат болмайды, профессор 1сағат ұйықтайды.














Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс















Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?

Mен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!