Материалдар / Ашық сабақ "Біржан-Сара" айтысы 9-сынып

Ашық сабақ "Біржан-Сара" айтысы 9-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімдерге көмекші құрал
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Мамыр 2021
641
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Қысқа мерзімді жоспар



Қысқа мерзімді жоспар бөлімі.

Тарихи шындық пен көркемдік шешім

Мектеп: Ахмет Байтұрсынов атындағы №139 мектеп-гимназия

Күні: 15.12.2020ж.

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 9-сынып. Қазақ әдебиеті

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

«Бағаналы терек» өлеңі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.1.3.1. Көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау.

9.2.2.1. Шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға беру



Бағалау критерийлері

Көркем шығарманың идеясының негізінде кейіпкерлер жүйесіне талдау жасайды. Шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға береді.



Құндылықтарды дарыту

Қазақстандық патриотизм және адамгершілік, жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, еңбек және шығармашылық, ашықтық, өмір бойы білім алу.

АКТ қолдану дағдылары

Слайд

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар




Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу

Түгендеу



Білу.

Қызығушылық-ты ояту







Түсіну
























Қолдану













Талдау



Оқулықпен жұмыс






















«Миға шабуыл». Сабақтың тақырыбы мен мақсатын өздеріне таптыру үшін мақал-мәтелдердің жалғасын таптыру

1. 1.Қоянды қамыс өлтіреді...?

2. “ ... – қанаты ат”

3. “Өзге елде сұлтан болғанша, ... ”

4. “Жаңбыр жауса жер ырысы,... ”


Үй тапсырмасын сұрау. М.Өтемісұлы өмірі шығармашылығынан:

  1. Махамбет өмірбаянының негізгі кезеңдерін

сол кездегі саяси-әлеуметтік жағдаймен байланыстыру

2. Көтерілістің мақсат-мұраты ақынның қандай

шығармаларында көрінген?

3.Жырларда Махамбеттің өз тұлғасы қалай көрінген?

4. М.Өтемісұлы шығармаларының тақырыбы,

жанры және маңызы қандай?


Жаңа сабақ.

«Бағаналы терек» өлеңі (өлең мазмұнын ашу)

Махамбет Өтемісұлының «Бағаналы терек» өлеңі – Исатай бастаған көтерілістің жеңіліс тауып, ақынның бар күш-жігері мұқалған шақта келер ұрпақты жігерлендіріп, ұран сала жазған туындысы. Махамбет Исатай бастаған игі іс жалғасын тауып, елі үшін күресетін ұлт азаматы қанаушыларға қарсы тұрса деп армандайды. Осы өлеңі арқылы халық үшін күресуге үндейді.

1. Өлеңдегі терек, қарағай, емен қандай образдар?

2. Өлеңдегі басты кейіпкерлер?

3. Ақын өлең идеясын жеткізуде қандай көркемдік тәсіл қолданылған?

Венн диаграммасы

Махамбет пен Кенесарыға салыстырмалы мінездеме беру. Олардың қай қасиеттерін жоғары бағалайсыңдар?


Ү
йге тапсырма:
106-бет. 1-тапсырма. Махамбеттің үш өлеңін салыстыра отырып, олардағы ортақ ойды көрсетейік.



Бағалау








Слайд






































слайд



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ