ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Пән: сауат
ашу
|
Мектеп: Ақмола
облысы, Ерейментау ауданы, Новокаменка негізгі
мектебі
|
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
|
|
Күні:
Сынып:
1
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Хайруллина А А
|
|
Қатысқандар саны: 15
Қатыспағандар саны:
-
|
Сабақтың тақырыбы
|
Біздің кафеде.
Буын
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
1.1.1.1 тыңдау барысында тілдік бірліктерді
(сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін) ажырату, тыңдалған мәтіннің мазмұнын
түсіну
1.1.3.1 мұғалімнің көмегімен
оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық
оқушылар: оқушылар сөйлеу барысында
сыпайы сөздерді пайдаланады.
Оқушылардың басым
бөлігі: диалогтік қарым қатынасқа
түседі.
Кейбір
оқушылар: 2-3 буынды сөздерді
атайды.
|
Жетістік
критерийлері
|
-
Сыпайы сөздерді
қолданады.
-
Оқушылар бір бірімен тілдік қарым қатынасқа
түседі.
-
2-3 буынды сөздерді
атайды.
|
Тілдік мақсатттар
|
Пәнге тән лексика мен
терминология:
буындар, жаңа
сөздер чек , ас мәзірі,
даяшы.
Диалог пен жазу үшін пайдалы
сөздер мен тіркестер:
Сыпайы сөздер,
|
Құндылықтарды дарыту
|
Әдептілік сақтау.
|
Пәнаралық байланыс
|
Дүниетану, математика
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Сергіту сәті
|
Бастапқы білім
|
Біздің кафеде. Буын
|
Жоспар
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
4мин.
|
Ширату жаттығуы
«Әндер».
Білу, түсіну.
Осы
әндерді қай жерде естідіңдер?
Кімдер орындайды?
Кафеге байланысты сөздерді
буынға
бөл.
Мәзір, өтінемін, кешіріңіз, даяршы,
орындық.
Осы сөздерді буынға
бөл.
Ережесін еске
түсір
|
3- ән
«Атамекен»
«Қызыл
өрік»
«Әнұран»
|
Сабақтың ортасы
15 мин
|
(МК) «Біздің кафеде»
қонақтарды қалай қарсы аламыз?
- Онда не үшін
келді?
- Бұл жерде қандай сыпайы
сөздер айтады?
Оқулықпен жұмыс, 25 - бет 5-
жаттығу
(Ө) Екі және үш буынды сөздерді
айырып жаз.
Бір
буынды:
Екі
буынды:
-
-
-
(Ж) Буындардан мақал
құрау.
Не ексең соны орасың.
|
|
Сабақтың соңы
|
Саралау. Қолдану.
І топ: Шай қояды
ІІ
топ: Салат жасайды
ІІІ топ: Шырын
жасайды
|
суреттер
|
Саралау – оқушыларға көбірек
қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қояды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының
сақталуы
Шаңышқыны дұрыс
қолдану.
|
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары
оқушылар айтылған сөздер мен
сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
|
|
|
Сабақ
бойынша рефлексия
Сабақтың мақсатына жеттім бе?
Оқушылар не үйренді? Жоспарланған уақытты ұстандым ба?
Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және
неге?
|
Оқушылар сөздерді буынға бөле
алады.
Сыпайы сөздерді қолданады.
|
Ж бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға
қатысты)
1.
Буынға бөлуді түсінді.
2.
Сыпайы сөздерді қолдана алды.
Қандай
екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың бұдан да жақсы өтуіне ықпалын
тигізер еді (оқыту мен оқуға
қатысты)
1. мақал
мәтелдерді құру.
2.
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе
жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін
қандай ақпарат білдім?
|