Материалдар / Ашық сабақ Болымды және болымсыз етістік 3 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Болымды және болымсыз етістік 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып мұғалімдеріне , жас мамандарға көмек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Ақпан 2023
471
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: Қазақ тілі

Орта мерзімді жоспар бөлімі:

6-бөлім: Атақты тұлғалар

Күні:23.02.2023 жыл.

Сынып: 3-сынып


Мұғалімнің аты-жөні: Мукашева Ұ.Қ

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Болымды және болымсыз етістік

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

3.4.2.5 болымды және болымсыз етістіктердің айырмашылығын анықтау

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар жасай алады:

Мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге, өз ойын дәлелдеуге және толық, жүйелі, түсінікті етіп айтуға, ойын жазбаша жеткізуге дағдыланады.

Оқушылардың көбі жасай алады:

Диалогке қатысады; мұғалімнің көмегімен мəтіндегі негізгі ойды анықтай алады.

Оқушылардың кейбірі жасай алады:

Берілген тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай алады.

Бағалау критерийлері:

Тыңдалған мəтін бойынша қойылған сұрақтарға жауап беріп, мəтінде жалпы не туралы айтылғанын түсінеді.

Диалогке қатысады; мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтай алады.

Оқушылар қазақ билер, ақын–жазушылары мен күйшілері жайлы мәліметпен таныса келе, мәтін мазмұнын түсінуге, болжам жасауға және пікір білдіруге дағдыланады. Сондай-ақ қатемен жұмыс жасауға үйреніп, каллиграфиялық жазу дағдысына төселеді.

Құндылықтарды дарыту:

Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу.

Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық.

Пәнаралық байланыстар:

Дүниетану, қазақ тілі.

АКТ қолдану дағдылары:

Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу;

Ресурстар:

Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер,, постер, кері байланыс парағы т.б

Бастапқы білім

6-бөлім материалдары оқушылардың алдыңғы бөлімдерде игерген білімдеріне негізделіп меңгертіледі.

Сабақтың барысы:

Сабақтың

жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Нейрожаттығу

Жаңа топ құру

«Түстер» арқылы топқа бөлінеді. Оқушыларды қалаған жалауларын алып, 1,2,3 топтарға бөлініп отырады.

1-топ «Қазбек би»

2-топ «Әйтеке би»

3-топ «Төле би»

Жұмыс ережесін келісу

  • Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!

  • Уақытты үнемдейміз!

  • Нақты,дәл жауап береміз!

  • Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!

  • Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!

Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)

Сұрақтар сандықшасы.

-Сөз таптарын ата

-Етістік дегеніміз не?

-Етістіктің қандай түрлері бар?

-Болымсыз етістік қалай жасалады?

Оқу мақсатын таныстыру

Күтілетін нәтижені анықтау

Сызба



Оқушыларды топтарға бөлуге арналған суреттер.









Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.



Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары

Сабақтың ортасы









Топтық жұмыс






Сергіту сәті












Топтық жұмыс







Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда)

Оқулықпен жұмыс

3.1.1.1 (Ө; Ұ; Қ) Жасырынған сөзді тауып оқу. Сөйлеу барысында тілдік нормаларды дұрыс қолдану.

36-жаттығу

Ребусты шеш. Шешуіндегі адам туралы не білетініңді айт. Шешуі: Төле би.

Төле би туралы білетін ақпараттарымен ой бөлісулеріне басшылық жасалады.


37-жаттығу

3.1.1.1 (МК; Ө; Ж; Ұ; Қ) Мәтінді түсініп оқу. Сұрақтарға жауап беруде тілдік нормаларды сақтап сөйлеу.

Мәтіннен тірек сөздерді табу.

Мәтінді түсініп оқиды. Оқулықта берілген сұрақтарға жауап береді.

Мәтіннен тірек сөздерді табады.

38-жаттығу

-Кім бата біледі?

3.3.5.1 (МК; Ө) Батаны жаттап, жатқа жазу. 38-жаттығу. Оқушыларға батаны жаттатып, жатқа жазғызылады.

Батаны жатқа жазу реті:

1. Тақтаға/флипчартқа батаны жазып қою.

2. Батаны оқу үлгісін көрсету.

3. Батаның тыныс белгілеріне назар аудару.

4. Батаны жаттау (3-4 минут).

5. Жазған батаны тексеру.

(Ж; Қ) Қатені табу және түзету.

1 топ

Көп нүктенің орнына тиісті етістіктерді қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз.

Домбырашы домбыра ... . Әнші ән ... . Малшы мал ... . Оқушылар сынып ... . Қоңырау ... . Сабақ ... .

2 топ

Тыйым сөздерді аяқта.

Нанды ...

 Босағаны ..... Малды ...
Бос бесікті ....
Пышақпен ....
Құстың ұясын ...

3 топ

Берілген зат есімдерден туынды етістік жаса.

Ара, тұз, арқан, үтік,тырма.


Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.













Әр топ сұрақтарға жауап береді





Жұппен жұмыс жүргізіледі. Орындалған жұмысты өзара бағалау іске асырылады. Бір-бірінің қатесін тауып, түзету жұмыстарын жүргізе алу білігі бағаланады

Сабақтың соңы















Бағалау


Үй тапсырмасы

1.Жаңа білім мен тәжірибені қолдану

Семантикалық карта



Негізгі етістік

Туынды етістік

Болымды етістік

Болымсыз етістік

өтеді





сыйды





болды





күт





барма





айтпа





сөйле





көрме








2.Кері байланыс.



Дереккөздерден Төле би туралы ақпарат жина

770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!