Материалдар / Ашық сабақ "Д.Дефо. "Робинзон Крузо" (үзінді)" 7 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Д.Дефо. "Робинзон Крузо" (үзінді)" 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Д.Дефо. "Робинзон Крузо" (үзінді) 7 сыныпқа сабақ беретін ұстаздарға арналған ашық сабақтың қысқа мерзімді жоспары.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Қаңтар 2018
6448
6 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ШҚО «Семей қаласының білім бөлімі» ММ

«Экономикалық лицей» КММ

















Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі

Төребекова Іңкәр Қымбатқызының

«Д. Дефо. «Робинзон Крузо» романы (үзінді)» тақырыбында

7-сыныпта өткізілген ашық сабақ жоспары

2017-2018 оқу жылы




















Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Бөлім:

3-бөлім: Жердегі климаттық өзгерістер

Мектеп:


«Экономикалық лицей» КММ

Күні:

26.10.2017

Мұғалімнің

аты-жөні:

Төребекова Іңкәр Қымбатқызы

Сынып:

75

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Д. Дефо. «Робинзон Крузо» романы (үзінді)

Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме)

А5. Сенімді және еркін жауап беру


Сабақтың мақсаты

7.А5. Диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай «сөйлеуші →тыңдаушы» позицияларын еркін ауыстыру

Жетістік критерийі

  • диалогке қатысып, сұрақтарға жауап береді;

  • «сөйлеуші →тыңдаушы» позицияларын еркін ауыстырып, баға береді

Тілдік мақсаттар

арал – остров (елсіз мекен)

апат – бедствие (қауіп-қатер, жұт)

қол үзу – потерять надежду

қайғығы ұшырау – впасть в уныние

ажал – смерть, гибель

сал – плот (ағаштан байланыстыра жасалған жүзу құралы)

кеменің шөгуі – оседания судна

Құндылықтар

Құрмет, ынтымақстастық, өмір бойы оқу, азаматтық жауапкершілік, ашықтық.

Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу

Әр адам жеке тұлға

АКТ дағдысын қолдану

Осы сабақ барысында оқушылар Power Point бағдарламасынан тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланып, интербелсенді тақтаны қолданады.

Өмірмен байланыс

Мінездің ұстамды да сабырлы болуы

Пәнаралық байланыс

География, әдебиет, тарих

Алдыңғы білім

А2. Сөз мәнері мен сөйлеу этикеті

Сабақ барысы

Жоспарланған кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекеттер


Дереккөздер

Сабақтың басы

10 мин


Ұйымдастыру кезеңі

Ой шақыру. Сурет арқылы сабақтың тақырыбын болжау.

«Болжау стратегиясы».

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру

Оқушыларды үш топқа 5 оқушыдан бөлу.

I топ, II топ, III топ

Топ ережесі:

  1. Тәртіпке бағыну

  2. Өзара сыйластық

  3. Тыңдай білу, ести білу

  4. Белсенділік таныту

  5. Сын мәдениетіне үйрену

  6. Қолдау көрсету

  7. Уақытты үнемдеу

Слайд


Сабақтың ортасы

30 мин


















Мағынаны тану кезеңі

Сөздікпен жұмыс:
арал – остров (елсіз мекен)

апат – бедствие (қауіп-қатер, жұт)

қол үзу – потерять надежду

қайғығы ұшырау – впасть в умение

ажал – смерть, гибель

сал – плот (ағаштан байланыстыра жасалған жүзу құралы)

кеменің шөгуі – оседания судна


Жеке жоспар

1-тапсырма. Сұрақтарға жауап беріңіздер (әр оқушыға таратылады)

1. «Робинзон Крузо» шығарманың авторы кім?

2. Басты кейпкерді атаңыз, сипаттаңыз?

3. Шығарманың негізгі идеясы қандай?

4. Елсіз аралға Робинзон қалай тап болды?

5. Ол өзіне баспана жасап алу жолында не істеді?

6. Еңбек құралдарын қайтіп жасады?

7. Жұмыс істеу, аң аулау, демалу, тамақ ішу уақыттарын қалай реттеді?

8. Күнделікті өміріне қажетті тамақты қалай және қайдан тапты?

9. Егіншілік және мал өсірумен айналысты ма? Дәнді қайдан алды?

10. Робинзон бірнеше күндерге созылған жауынды күндерде жұмыстың қандай түрімен айналысты?

Шеңбер бойынша бағалау

Бір-бірін бағалайды


Жұптық жұмыс

4-тапсырма. Суретке қарап мәтін құра.


Шеңбер бойынша бағалау

Әр жұп бірін-бірі бағалайды


Сергіту сәті

Ал бәріміз тұрайық,

Алақанды ұрайық.

Оңға қарай бұрылып,

Солға қарай бұрылып.

Бір отырып, бір тұрып,

Бой серігіп алайық.


Топтық жұмыс.

I топ

  1. «Робинзон Крузо». Шығармаға жоспар құру. Әңгіме тақырыбы, көтерген мәселесі. Оқиға желісі.

Shape2 Shape1


Shape4

Shape6

Shape9 Shape8

Shape10


II топ

  1. Әңгімедегі кейіпкерге микро – мінездеме.


Кейіпкер

Микро – мінездеме

Іс - әрекеті





III топ

«Кейіпкерге хат». Робинзон Крузоға 12 сөйлемнен тұратын хат жазады.


Шеңбер бойынша бағалау

Әр топ бірін-бірі бағалайды


Кері байланыс


Слайд

Д. Дефо. «Робинзон Крузо» романы (үзінді).
































Слайд


Сабақтың соңы

5 мин

Рефлексия

«Рефлексия пирамидасы»


Shape11


Бағалау

Жетістік критерийлері бойынша

Үй жұмысы

«Робинзон Крузо» романнан үзіндіні мазмұндау

Слайд



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!