Тақырыбы
|
Дулат Бабатайұлы
«Еспембет
дастаны»
|
Мақсаты
|
Тақырыпты оқиды, түсінеді,
тақырыптыңң мазмұнын ашу арқылы топпен жұмыс істеуге
пайдаланады
|
Жалпы
мақсат
|
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік
қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын
арттыру
|
Күтілетін
нәтиже
|
Өз
ойларын түйіндей білуге үйренеді, тапсырмаларды орындау арқылы
негізгі ойларын ықшамды түрде жеткізе білу дағдылары қалыптасады,
тілдік қорлары дамиды
|
7 модульдің
қолданылуы
|
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту
үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,
“Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер
|
Миға шабуыл,
Инсерт, Ассоциация құру, Ыстық орындық, Сөздер банкасы, Кім шапшаң?
|
Қолданылатын
ресурстар
|
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта,
стикерлер, ноутбук
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Тренинг
|
Оқушыларды сапқа тұрғызып, 1-4 дейін санау арқылы
топқа бөлу
Алтын ереже құру қажеттігі туралы
айту.
Әр
топқа бағалау парағын таратып беру.
Фигуралармен бағалау әдісімен бағалау үшін
фигуралар таратып беру
«Сандарды бейнеле»
ойыны
арқылы психологиялық ахуалды
жақсарту
|
Оқушылар топқа бөлініп, өз топбасшыларын
сайлайды.
Топ
ішінде тәртіп ережелері талданып , сол арқылы сыныптың алтын
ережесін құрады.
Бағалау парағы арқылы топбасшылар өз топ
мүшелерін бағалап отырады.
Фигуралар арқылы топтар өзара
бағалайды.
Әртоп өздеріне берілген сандарды дене
мүшелерімен,қимылымен бейнелеу.
|
Сабақ кезеңдері
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
|
Миға шабуыл әдісін пайдалану арқылы үй
тапсырмасына қатысты сұрақтар
|
Үйге берілген тапсырманы
сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру
Слайдта берілген сұрақтарға
жауап беру, топпен тапсырманы орындау
|
Оқушы берген тапсырманы
орындау
|
Түсіну
|
«Инсерт » әдісін пайдалану арқылы өткен тақырыпты қайталау
және жаңа сабақтың тақырыбын ашу
|
Интербелсенді тақтада берілген слайда көрсетілген
мәтінмен жұмыс жасау, әр топ берілген тапсырмадағы тақырыпты і табу
керек. Бұл тапсырманы оқушы орындай отырып,тақырыпты өз бетімен
игереді,түсінбеген жерін түртіп алады және ең бастысы сыни ойлау
дағдысы қалыптасады.
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты
берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса
білу
Топпен жұмыс
жасау
|
Қолдану
|
«Еспембет дастаны»
туралы жаңа тақырыпқа байланысты
«Сөздер банкасы»
әдісі пайдалану арқылы тапсырмалар қолдану
|
Жаңа сабақты ашу мақсатында «Сөздер
банкасы» ойынын қолдандым. Бүл ойында интерактивті тақтада екі
шеңбер бейнеленген. Біріншісіне тақырыпқа сәйкес және тақырыпқа
сәйкес емес сөздер жазылады. Оқушылар тақырыпқа сәйкес сөздерді
тауып екінші шеңберге жазады. Топпен ақылдасып тақырыпты аша
білді
|
Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары
мен пікірлерін айту
Әдіс бойынша жаңа тақырыпты
меңгереді және өз пікірлерін ортаға
салады.
|
Сергіту сәті
|
«Шыршалар
биі» көзге
арналған жаттығу жасау
|
Оқушылармен бірге
көзге
жаттығу жасау
|
Интербелсеңді тақтадан
бейнероликтегідей жаттығулар жасайды.
|
Талдау
|
Пікірталас
сұрақтарымен жұмыс
«Ассоциация
құру»
1-топ
2-топ
|
Оқушыларға
пікірталас кезеңін өткізу, автордың өлнеңдегі сипаттамасы бойынша
сипаттау
|
Сұраққа сыни тұрғыдан ойлана
отырып, жауап береді.
Кейіпкерлерге сипаттама
береді
Тақырып туралы өз ойларын
жазады. Өз ойларын айтады.
|
Жинақтау
|
«Кім шапшаң?»
ойыны арқылы сабақты жинақтайды
|
Топ бойынша тақырыпты жинақтау үшін
тақырыпқа қатысты сұрақтар беруі
|
Топтар сұрақ- жауап арқылы өзара
жарысады, ойларын ортаға салады, тақырыпты
жинақтайды
|
Бағалау
|
Өзін-өзі бағалау (2 мин)
Бағдарша, бағалау
парақшалары
|
Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын
тарату
|
Өзін өзі топпн
бағалайды
|
Рефлексия
|
Стикерлерді толтыру
«ББҮ»
кестесі
|
Оқушыларға стикер толтыруды
ұсыну
|
Ұсынылған стикерді
толтыру
|