Материалдар / Ашық сабақ. Электр тізбегі және оның құрамды бөліктері, трк күші, кернеу
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ. Электр тізбегі және оның құрамды бөліктері, трк күші, кернеу

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ жаңа идеалармен, жаңашыл мұғалімге көмек ретінде жазылған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Қаңтар 2023
731
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Электр тізбегі және оның құрамды бөліктері, ток күші, кернеу

Білім беру ұйымының атауы

«№12 орта мектеп» МКМ

Пәні:

Физика

Бөлім:

8.3 А Тұрақты электр тогы

Педагогтің аты-жөні:

Умбеталиева Сауле Бакыткызы

Күні:

18.01.2023

Сынып: 8 «Ж»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Электр тізбегі және оның құрамды бөліктері, ток күші, кернеу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.4.2.3 - кернеудің физикалық мағынасын, оның өлшем бірлігін түсіндіру;

8.4.2.2 – электр схемасын графикалық бейнелеуде электр тізбегі элементтерінің шартты белгілерін қолдану;


Сабақтың мақсаты

Кернеудің физикалық мағынасын, өлшем бірлігін, электр схемасын түсіндіру, электр тізбегін құрастыру

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

4 минут







































Жаңа білім

6 минут






5 мин































5 мин
































5 мин












5 мин









Сабақтың соңы

Бекіту

4 мин











Кері байланыс

3 мин










Бағалау

3 мин









Үйге тапсырма


I.Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын бақылауға алу, түгендеу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару

Психологиялық ахуал орнату: «Жүректен- жүрекке» арқылы топ бір-біріне деген тілегін бір ауыз сөзбен жеткізу

Топқа бөлу: «Пицца бөлігі» әдісі арқылы әркім өзіне ұнаған түстегі формулаларды таңдау арқылы /4/ топқа бөлінеді

I топ - Ток күші

II топ – Кернеу

III топ – Заряд

IV топ- Жұмыс

Топ ережесі:

Бірігіп жұмыс жасау;

Ұйымшыл, тату болу;

Сұраққа толық, нақты жауап бер

Уақытты үнемдеу

Басқа іспен айналыспау;

Тез ойланып, шапшаң жауап беру

(W) Ширату жаттығу: «Ой шақыру»

Фри тақшаларын таңдап, сұрақтарға жауап береді

1- топ « Ток күші»

1. Электр тогы дегеніміз не?

2.Электр тогы пайда болуы үшін қажетті шарттар?

2- топ « Кернеу »

1.Электр қозғаушы күші дегеніміз не?

2.ЭҚК белгіленуін, өлшем бірлігі атаңыз?

3- топ «Заряд»

1.Электр энергиясына түрленетін ток көздерінің қандай түрлерін білесіз? Мысал келтір?

2. ЭҚК қандай шама?

4- топ «Жұмыс»

1.ЭҚК формуласын жазып талдаңыз

2. Ток көзінің түрлерін ата?

(f): «Өзін- өзі бағалау»

«Ой қозғау» әдісі.

Құралдарды пайдаланып, жаңа сабақтың тақырыбын ашады .

1. Электр қыздырғыш құралдардың жұмыс істеу принципі?

2. 24В адам өміріне қауіптіме?

3. Тұрмыстағы ток күшің қызметін ата?

Жаңа білімді меңгеру мақсатында Видео көрсету

Білім дағдысы: түсіну

Белсенді оқыту: «Түртіп алу» әдісі

(I.PG)Тапсырма 1. Оқулықты басшылыққа ала отырып постер қорғау

Бағыттаушы сұрақтар:

1 –топ -«Ток күші» тобына

Ток күші дегеніміз не?

Ток күшінің белгіленуі, өлшем бірлігі?

Ток күшінің формуласы және түрлендір?

Ток күшінің шартты белгісі?

Ток күшін өлшейтін құрал?

2- топ -«Кернеу» тобына

Кернеу дегеніміз не?

Кернеуінің белгіленуі, өлшем бірлігі?

Кернеуінің формуласы және түрлендір?

Кернеуінің шартты белгісі?

Кернеуін өлшейтін құрал?


3- топ -«Жұмыс» тобына

1. Жұмыс қандай шама?

2. Жұмыстың белгіленуі?

3. Жұмысты өлшейтін құрал?

4. 1 кА = А?

5. Жұмыстың өлшем бірлігі?


4 топ -«Заряд» тобына

1. Заряд қандай шама?

2. Зарядтың белгіленуі?

3. Заряд формуласы?

4. 1 кКл = Кл?

5. Зарядтың өлшем бірлігі?

(f): «мадақтау»

Білім дағдысы: Қолдану

Белсенді оқыту: «Ойлан – жұптас- бөліс»

(I.P)Тапсырма 2 Шартты белгілерді пайдаланып,

«Phet» программасымен жұмыс.

Қалта фонарының жұмыс істеуіне қажет сызбанұсқаны салып көрсетіңдер


Жауабы:

(f): «ынталандыру»

Білім дағдысы: Қолдану

Белсенді оқыту: «Есептеп үйренейік»

(I.P)Тапсырма 2

1 топқа:. U1 = 500 мB, U2 = 650 мкB, U3 = 0.5B ток күштерін ампермен өрнектеңдер

Кернеуі 3000В шаңсорғыш 0,5 сағат та қанша ток күші жұмсайды?

2- топқа: Ток күші 12 А болғанда, 9 Кл зарядты тасымалдау үшін қанша уақыт қажет?

I1 = 422 мА, I2 = 850 мкА, I3 = 0,7 А ток күштерін ампермен өрнектеңдер?

(f): «өзара бағалау»

Білім дағдысы: Қолдану

Белсенді оқыту: «Жылдам ойлан» тізбек құрастыру

(G)Тапсырма 3

(f): «ынталандыру»

«Кім жылдам» әдісі жеке жұмыс (I)

Тапсырма 4

Оқушылар өлшем бірліктерді, құралдарды қалай есте сақтағанын тест арқылы байқау


1.Кернеуді өлшейтін құралды ата?

А.Амперметр В.Спидометр С.Омметр Д.Вольтметр

2.Ток күшін өлшейтін құралды ата?

А. Динометр В. Амперметр С. Вольтметр Д.Омметр

3. Кернеудің өлшем бірлігі?

А. Вольт В.Ом С. Мерт

4.Кедергінің өлшем бірлігі ?

А. Амперметр В.Спидометр С.Вольтметр

(f): «өзін бағалау»



Сабақ соңында әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша жалпы баллдық жүйемен бағалау


Аты -жөні

Үй тапсыр

масы



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!