Сынып: 7
«Ә»
|
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Электронды кестелердің
элементтерін пішімдеу .
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
7.2.2.2-Электронды кесте
элементтерін пішімдеу.
|
Сабақтың
мақсаты:
|
Барлық
оқушы: Электронды кесте элементтері
түрлерін біледі.
Көпшілік
оқушылар:Ұяшықтарды пішімдеу тәсілдерін
қолдана алады.
Кейбір
оқушылар: Кестеде формулаларды қолданып
есептей алады
|
Ойлау
дағдылары
|
Білу, түсіну, қолдану,
жинақтау
|
Бағалау
критерийі
|
|
Тілдік
мақсаттар
|
Пәндік лексика
және терминология:
Формат, ұяшық,
шекара, қаріп, сан.
Оқылым және
жазылым.
|
Құндылықтарға
баулу
|
Топта бірлескен жұмыс орнату,
бір-бірлерінің пікірін тыңдау, құрметтеу арқылы білім
алу
|
Пәнаралық
байланыс
|
орыс тілі (бұйрықтар
орындалады), ағылшын тілі, математика
(формулалар)
|
Алдыңғы
білім
|
Кестелі мәліметтердің
графикалық ұсынылуы.
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
Үй
тапсырмасы:
|
Ұйымдастыру: Сәлемдесу,
түгендеу
Сынып атмосферасын
орнату.
Топқа бөлу:
«Компьютерлік құрылғылар». Топ басшысын сайлап
алу.
I-топ: «Компьютер»
ІІ-топ: «Пернетақта»
Өткен сабақты
пысықтау:
-
Сурет бойынша
әңгімеле. (Суретте кесте бейнеленген және кесте ұяшықтан, жолдан
тұратыны туралы айту керек .Ұяшық дегеніміз не? Жол дегеніміз
не?)
-
-
Кесте құрудың
әдістерін ата. (Кесте құрудың 3 әдісін
түсіндіру).
-
Біздің өмірімізде
кездесетін кестелерді атау
керек.
Ауызша
мадақтау, ынталандыру
|
Компьютерлік
құрылғыларының суреттері
А4
парағы
|
Сабақтың
ортасы
«Сергіту
сәті»
|
Миға
шабуыл:
Электронды кестеге
қандай мәліметтер енгізуге
болады?
Мәліметтер дұрыс
енгізілмесе не істеуге
болады?
Пішімдеу деген
не?
Оқушылар берілген
сұрақтар бойынша кітаппен жұмыс жасайды. Түсінгендерін ортада
талқылайды.
Мадақтау смайлик
арқылы
Тапсырмалар
орындау
1 тапсырма. Жеке
жұмыс
Мадақтау смайлик
арқылы
Дескрипторлар:
2 тапсырма.
Топтық жұмыс.
Венн диаграммасы.
Электрондық кесте мен Мәтіндік процессордағы кестелердің
айырмашылығы мен ұқсастықтарын
жазу.
Мадақтау смайлик
арқылы
Дескрипторлар:
Ауада баспен, оң
және сол қолмен, оң және сол аяқпен 1-ден 7- ге дейінгі сандарды
жазу.
|
Оқулық
А 4
парағы,
Оқулық
56-бет
А 3
парағы
|
Сабақтың
соңы
|
Жұмбақ
шешу: Жұмбақтың шешімін 3 тілде
айту.
1.Тұрады ол
жолдармен бағандардан,
Және тұрар ұяшықтар
ағымынан.
Кәне ойланып көрейік ол не
екен,
Баған менен жолдарды
қиылыстырған.
(Кесте, Таблица,
Table)
2. Кестенің бір
негізгі элементі,
Көлденең ұяшық құру
қызметі.
Ұяшық емес, баған
емес ол не екен?
Кестенің негізгі
болған қызметі.
(Жол, Строка,
Line)
3. Тіктөртбұрышқа
ұқсайды,
Елемей кетуге
болмайды.
Бағанменен жолдардың
қиылысы,
Кестеде қай
элементті құрайды.
(Ұяшық, Ячейка,
Stage)
Мадақтау смайлик
арқылы
|
|
Бағалау
|
Топ басшылары өз
тобын бағалау парағы арқылы
бағалайды
|
Бағалау
парағы
|