Материалдар / АШЫҚ САБАҚ :Етістік ҚАЗАҚ ТІЛІ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

АШЫҚ САБАҚ :Етістік ҚАЗАҚ ТІЛІ

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР ҚАЗАҚ ТІЛІНЕН АШЫҚ САБАҚҚА ҚОЛДАНУ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Тамыз 2018
414
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Пән:Қазақ тілі


Бұланды орта мектебі

Күні:22.02.2018ж.

Мұғалімнің аты-жөні:Тукенова Аяжан Куттыбековна


Сынып:3А сынып

Қатысқандар:6


Қатыспағандар саны:0


Сабақтың тақырыбы

Етістік



Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

Оқушылар етістіктерді қатыстырып сөйлемдер құрастырады.Етістікпен байланысқан сөз табын анықтайды.




Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:Етістіктердің сұрақтарын біледі.


Көптеген оқушылар: Етістіктерді қолданып сөйлемдер құрастырады.



Кейбір оқушылар:Сызба арқылы басқа сөз табымен байланысын көрсетеді.



Жетістік критерийлері

Күтілетін нәтиже

Сызба арқылы етістіктің қай сөз табымен байланысып тұрғанын көрсетеді.



Құндылықтарды дарыту:


Отансүйгіштік,патриоттық сезімге ,жауапкершілікке тәрбиелеу


Пәнаралық байланыстар

Көркем еңбек,мультимедиа,сурет,әдебиет


АКТ қолдану дағдылары



Алдыңғы меңгерілген білім

Зат есім,зат есімнің тәуелденуі


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин















3 мин







3 мин






5мин


3 мин

Ширату жаттығуы:

-Салем досым!(амандасады)

Сен қалайсың?(иықтарынан қағады)

Қайда болдың?(құлақтарынан тартады)

Мен сені сағындым!(қолдарын жүректеріне қояды)

Сенің болғаның қандай жақсы (қолдарын жаяды)

Өте қатты қуанып тұрмын!(бірін-бірі құшақтайды)





(Ұ/Ө) Оқушылар үстел үстінде жатқан карточкаларды алады.Ол карточкаларда сөздер жасырылған.Сөздерді оқып оның зат есім немесе етістік екенін айтады .Сол бойынша көк карточка алғандар бір топқа,қызыл карточка алғандар екінші топқа отырады.



(Ұ) Сабақтың тақырыбын болжау:Етістік туралы не білеміз?Сұрақ-жауап

(Ж.) ББ кестесі арқылы етістік туралы білетіндерін жазады.



Сабақтың мақсаты айтылады.

(Ұ)1 жаттығу.Өлеңді оқып жатқа жазады.Өлеңнен етістіктерді тауып,олардың астын сызады.Етістіктердің сұрақтарын еске түсіреміз.


Дәрігер мамандығы туралы не білеміз?






Тақтада мәтін сөзі жазылып тұрады








Көк,қызыл карточкалар








ББ кестесі








Ыстық орындық



Сабақ ортасы

5 мин







2мин


10 мин








3 мин




(Т) 2 жаттығу бойынша әр топ сурет бойынша әңгіме құрастырады.Мәтіннен етістіктерді тауып астын сызады.Жасаған жұмыстарын тақта алдына шығып қорғайды да,сөйлемдердегі етістіктер қай сөз табымен байланысып тұрғанын сызба арқылы көрсетеді.

Сергіту жаттығуы. Топтағы оқушылар орындарымен ауысады.

(ҰЖ)4 жаттығу Сөйлемдерді оқып,етістіктерді табады.Оларға сұрақтар қояды.Етістіктердің қай сөз табымен байланысып тұрғанын айтады.







(Ж.Қ)5 жаттығу постер құрастыру.

Өлең шумағын аяқтау,етістіктерге сұрақ қою.

Өлеңді дәптерге көшіріп жазу

А4 форматындағы қағаз,фломастер,сурет.





Ермексаздан сөйлемде кездескен жан-жануарлардың бейнесін мүсіндейді.


Постер,қағаз,желім


Сабақтың соңы

3 мин




1мин



Кері байланыс

(Ұ) Сабақтың соңында ББ кестесін тағы бір толтырады.



Үйге тапсырма:3 жаттығу 47 бет .Сөйлемдерді толықтырып жазып,етістіктердің астын сызу.

Бағалау.























































ББ кестесі

Дифференциация (саралау) – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру

деңгейін тексеру жоспарыңыз?










Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Мәтінмен жұмыс, фотоколлаж және суретпен жұмыс кезінде қолдау корсетемін.



мүсіндеу кезінде






Сұрақ-жауап арқылы және қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма арқылы бағалаймын.

Желім,қағазбен жұмыс кезінде,ермексазбен жұмыс кезінде абай болу.

Сабақ бойынша рефлексия

Рефлексия:Ыстық орындыққа отырып бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.












Жалпы баға


Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да

ойланыңыз)?

1:

2:


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың

жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу

қажет?






Дифференциация (саралау) бойынша іріктелген тапсырмалар

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!