А. С. Пушкин атындағы №6
жалпы орта мектеп
Тақырыбы:
Ф дыбысы
Сыныбы: 3«Б»
Хантағы ауылы
Сабақтың тақырыбы: Ф дыбысы
Мақсаттары: Ф әрпі бар сөздерді дұрыс оқу мен жазуға үйрене
отырып топпе тапсырмалар орындау арқылы , дұрыс жазу дағдыларын
,сөз байлығын жетілдіре отырып сауатты жазуға үйренеді
Күтілетін нәтиже : ізденеді, біледі, түсінеді және мәтінмен жұмыс
істеу арқылы пәнге қызығушылығы артады
Модульдер: АКТ (ақпараттық коммуникативтік технология), СТО (сын
тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері),
Бағалау: Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық
(ЖБ)
Деректер: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар,
маркерлер, бағалау парақтары
Әдіс тәсілдер:Миға шабуыл,Конвер- сұрақ әдісі, Жигсо
әдісі
Сабақ кезеңдері
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
|
Білім
Қызығушылықтарын ояту
|
«Миға шабуыл»
әдісі
|
Үйге берілген
тапсырманы сұрақ-жауап арқылы сұрау арқылы оқушыларды диалогқа
түсіру
Слайдта берілген сұрақтарға жауап беру
|
Оқушылар сұраққа топпен және жеке жауап береді, сол
арқылы өздерінің түсінгендерін көрсетеді
|
АКТ
|
Түсіну
|
Өткен
тақырыптымеңгертуде «Конверт-сұрақ»
әдісін қолдану
|
Сабақта қолданылатын
әдіс оқушыларды сыни ойлауына ықпал етеді. Мұнда әр бала, өз ойын
айтып,шығармашылығын қалыптастырады. Ол дегеніміз – бала бұрын тек
тыңдаушы болса, енді ізденуші, өз ойын дәлелдеуші, ұйымдастырушы
рөлін атқарады. Сын тұрғысынан ойлау қабілеттері сабақ үстіндегі
проблемалық сұрақтарды шешу кезінде, бір сұраққа бірнеше нұсқада
жауап берумен және ситуациялық жағдайлардан жол тауып шығу
әрекеттерінен байқалады.
|
Оқушылардың мұндағы
мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса
білу, өткен сабақтарды қайталау
Топпен жұмыс жасау
|
ЖТ
ЖЕ
|
Қолдану
|
«Әріп туралы түсінік . Әріпке тілдік
талдау»тақырыбына қатысты «Жұптық
әңгіме»
|
Бұл әдіс арқылы оқушы
мен оқушы арасында «Жақын арадағы даму
аймағы»(ЖАДА)(Выготский)
қалыптасты. Себебі: әр жұп түсінбеген немесе
қиындық тудырған сұрақтарын бір-біріне қою арқылы жұптасып, жауап
іздеді, талқылады, жаңа тақырыпты бірі-біріне түсіндіреді
|
Оқушылардың мақсаты
мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту
Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және оөз
пікірлерін ортаға салады
|
СТО
|
Сергіту сәті
|
жаттығу жасау
|
Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау
|
жаттығулар жасайды.
|
АКТ
|
Талдау
|
Жигсо әдісі» арқылы
жалыпы бүгінгі сабақты меңгерту іс-әрекеті
1 топ : 1-жаттығу
2 топ : 2-жаттығу
3 топ :
3-жаттығу
|
Тапсырманы орындау үшін топ ішінде және көрші
топпен ақылдаса отырып шешім табуға болады. Бұл әдісті
қолданғандағы мақсатым оқушыларға тапсырманы сұрақ
күйінде беріп, сұрақтың жауабын өз білімдеріне сүйене отырып жеке,
жұппен, топпен талқылап, келесі топпен ақылдасып, бір- бірлерінің
пікірлерін тыңдап тапсырманы өздігінен орындап шығу
|
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға
нақты жауап беру, өзара пікір алмасады, топпен, жек дара
тапсырмаларды орындайды
|
|
Жинақтау
|
Суреттер
сөйлейді
Суреттер салу арқылы ойларын жинақтап береді
|
Мұғалім жаңа тақырыпқа байланысты тапсырма
қағаздарын таратады, қағаздарға күз туралы суреттер салады
|
Оқушылардың мақсаты берілген сұраққа өз ойларын
сурет арқылы жеткізу
|
|
Бағалау
Үйге
|
«Әріпке түсінік» бойынша
шағын әнгіме құрастырып,ойларын жинақтау
4-жаттығу. 26бет
|
Тапсырманы өздігімен
дәптерге жазғызу.
Бағалауды басқару
Жауаптарын қабылдап,
бағыт беру
Жазып алу ұсынылады
|
Ойлап табады,
байланыстырады,
шығарады. Ойын
түйіндейді. Дәптерге шағын әңгіме жазады. Дәптер аламсып тексереді
ЖБ
Бағалайды,талқылайды.
Өз пікірін айтады.
Күнделіктеріне жазып
алады
|
|
Рефлексия
|
Стикерлерді
толтыру
|
Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну
|
Ұсынылған стикерді толтыру
|
|