Материалдар / Ашық сабақ "Жалаң және жайылма сөйлем" 108-114 жаттығулар.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Жалаң және жайылма сөйлем" 108-114 жаттығулар.

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді жоспар бастауыш сынып мұғалімдеріне ұсынылады. Талапқа сай жасалды. Жаңа әдіс - тәсілдер қарастырылған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Қаңтар 2018
292
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Оқу ісінің меңгерушісі:___________________________


Сабақтың тақырыбы:

Жалаң және жайылма сөйлем.

108-114 жаттығулар.

Мектеп:№1о.м

Пән:қазақ тілі

Күні:7.12.2017ж

Мұғалім:Кабзиева Б.К

Сынып:3 «А»

Қатысқан:25

Қатыпағандар:1

Сабақта меңгерілетін

дағдылық мақсаттар

Оқушылардың сөйлем, сөйлем мүшелері, олардың байланысы туралы білімдерін нығайту; Жалаң және жайылма сөйлемдерді сөйлем ішінен табу арқылы сұрақ қоюға үйрету және оларды ажырата білуге үйрету.


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар білуге тиісті:

Жаңа білім мазмұнын

Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс:

Тақырып мазмұнын түсінуі тиіс

Кейбір оқушылар білуге тиіс:

Қосымша тапсырмаларды орындайды

Жоспар

Жоспарланған

уақыттар

Жоспарланған уақыт (жаттығулар)

Ресурстар

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі

«Cәлем сөздің анасы»

Армысың асыл дос,

Армысыз ардақты мұғалім,

Армысыңдар сыныптастар

Бүгінгі күнге сәттілік.

Топқа бөлу.

1-топ:Сөйлем. 2-топ:Бастауыш.

3-топ:Баяндауыш. 4-топ:Тұрлаусыз мүше

Топ басшыларын сайлау. Топ ережесін еске түсіру.

Эпиграф: «Сендердің білімдерің – ол сендердің еңбектеріңнің нәтижесі. Сендер өздігінен білім алуға неғұрлым көбірек еңбектенсеңдер, соғұрлым көбірек білетін боласыңдар». Н.Ә.Назарбаев

Сабақтың ұстанымы.

Үй тапсырмасы. 104-жатығу.

Сөйлемдерді оқып, сөйлем мүшесіне талдау.

«Қайталау білім – шыңы»

Әр топ өз атына сәйкес топтық жұмыс жасайды.

«Топтастыру» әдісі.

1-топ:Сөйлем туралы не білеміз?

2-топ:Бастауыштың ережесі және сұрақтары, мысалдармен дәлелдеу.

3-топ:Баяндауыштың ережесін сұрақтарын мысалдармен дәлелдеп көрсету.

4-топ:Тұрлаусыз мүше туралы не білесіңдер және мысалдар келтіріп дәлелдеу.

Қызығушылықты ояту

«Мюнстенберг әдісі» Бүгінгі сабақ тақырыбын табу

1-топ:хғқмьфднжалаңдшивтюб

лқөсаукжэхъхвакрмндтцр

2-топ:тіолчвстбижәнелғанөһкал

ыфэхстацврктіцхътфаьийж

3-топ:мпркткжайылмаалықклхю

неһәнтрялқгүвьтғдвкнчхьж

4-топ:андрнквлнғсөйлемнйцкьаъ

Еенгхгнигрдңбтилршцйнг

«Жалаң және жайылма сөйлем»

Таныстырылым


Ортасы


Жаңа сабақ

108-жаттығу.Электронды оқулық.

1.Сөйлемдерді оқы. Ауызша.

2.Екі бағандағы сөйлемдерді салыстырып, бір-бірінен қандай айырмашылығы барын айтып көр.

109-жаттығу. Топпен жұмыс. Тақтада орындау.

Жайылма сөйлемдерді оқы.

Жайылма сөйлемдерді сөйлем мүшелеріне талда.

Алғашқы екі сөйлемдегі сөздердің байланысын тап.

110-жаттығу.Топпен жұмыс.

Берілген сызба бойынша сөйлем құрау.

1-топ:____________ =========.

2-топ:____________ ~~~~~~~~ =======.

3-топ:____________ ~~~~~~~~ ~~~~~~~~ =======.

4-топ:____________ ~~~~~~ ~~~~~~ ~~~~~~ ======.

Жазған сөйлемдерің жай сөйлемнің қай түрі екенін айт.

111-жаттығу. Жұппен жұмыс

Жұмбақты оқып, жатқа жазу.Жұбымен тексеру.

Жай сөйлемнің түрлерін ажырату.

Сөйлем мүшелерінің байланысын сызбамен көрсету.

Электронды оқулық.

Оқулық, дәптер, үлестірмелі парақшалар, флипчарт.

Сергіту сәті

Видеоролик «Қызыл өрік» Сергіту жаттығуы

Интербелсенді тақта.

Аяқталуы

114-жаттығу.Ауызша

Жай сөйлем туралы біліміңді пайдаланып, жағдаяттан шығып көр.

Топтарға жағдаят жазылған парақшаларды тарату.

1-топ: Жағдаятты оқиды.

2-топ: Мәліктің айтқанымен келісесің бе? Дәлелде.

3-топ: Тұрлаулы мүшелерді табу. Дәлелдеу.

4-топ: Тұрлаулы мүшелерді табу.Неліктен?

Топтық жұмыс

І топ: Жалаң сөйлем бойынша кластер құрау.

ІІ топ: «Ішіне және сыртына» әдісі. Жалаң және жайылма сөйлемдер, сөз тіркестері, сөздер.

ІІІ.топ: Жалаң және жайылма сөйлем бойынша «Венндиаграмма» жасау әдісі.

ІҮ топ: Жайылма сөйлем бойынша кластер құрау.

Берілген тапсырманы орындайды. Постер

Үйге тапсырма: 113- жаттығу, ережені жаттау.

Дифференциациялау оқушыларға мейлінше қолдау көрсету.

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалайша

жоспарлайсыз?

Бағалау. Топ басшылары бағалайды.

«5» — 1- 4 толық; «4» — 1- 3 толық; «3» — 1- 2 толық

Оқушы

ның аты- жөні

1.

Үй тапсыр

масын орындауы.

2.

Жаңа сабақ

ты меңге

руі.

3.

Жаттығу жұмыста

рын орындауы

4.

Қосымша тапсырма

ларды орындауы.

5. Қоры

тынды баға









Бағалау парағы

Рефлексия


Кері байланыс.

Тілек білдірсеңіздер
«Тек бір ғана сөз» әдісі бойынша стикерде.




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!