Пәні:
Күні:
Мұғалімі:
Сабақ
тақырыбы:
|
Жаратылыстану
24.10.2018ж.
Абдыкасымова
Г.Ж.
Жануарлар саны неге
азаяды?
|
Сынып: 3
«Ә»
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтемеу)
|
3.2.2.6 адамның жануарлар санының
азаюына әсер ететін іс-әрекет түрлерін
анықтау;
3.1.2.1 ақпарат көзінің түрлерін
анықтау;
|
Сабақ
мақсаты
|
Оқушылар:
жануарлар санының азаюына әсер
ететін адам әрекеттері туралы мәліме
талады;
Жануарларды қорғау шараларымен
танысады.
|
Бағалау
критерилері
|
Жануарлардың азаюына әсер
ететін әрекеттерді түсінеді;
Жануарлар санының азайып
кетпеуі үшін не істеу керектігін біледі.
|
Тілдік
мақсаттар
|
Жануарлардың азаю себептерін
түсіндіреді, болжам жасайды;
Жануарларды қорғау шаралары
туралы жазба жұмысын орындайды.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Пәндік терминология мен тірек
сөздер:
өрт, құрғату,
саны
|
Алдыңғы меңгерілген
білім
|
Жануарлардың тіршілік
ортасы
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
2
минут
15
минут
30
секунд
5+30
|
. Ұйымдастыру
кезеңі.
Психологиялық
сәт:
Өткенді
пысықтау.
1.Өткен сабақ бойынша тура
және қарама-қарсы сұрақтар қою
2. Жеті
сөз
А)
тақтада
Ә) осы сөздерді жатқа
жазу
|
көшбасшы
Бағалау
Интербелсенді тақта
30-секунд
оқу
1
минут-жазу
Бағалау
|
Сабақ
ортасы
1
минут
3
минут
«Демалайық
тамаша»
2
минут
Жұптық
жұмыс
2
минут
Топтық
жұмыс
3
минут
|
1.Ақпарат көздері: бейнежазба:
«Киіктердің жаппай қырылуы
адамдарды алаңдатып отыр»
2. Тақтада жазылған 7 сөзбен
осы бейнежазбаны байланыстыруға болады ма?
Оқушылардың ой –өрістерін
тыңдай отырып, бүгінгі тақырыпты ашу
«Кестені толтыру» берілген
апат түрлерінен табиғат апаттары мен адам қолынан жасалған
апаттарды ажырату
Зерттеу жұмысы. Суреттерге
сәйкес мәтіндерді тауып, оқып түсіну, топта
қорғау
|
https://www.youtube.com/watch?v=_EHjsJAk2LQ
«Көңілді
күн»
Симатикалық карта
толтыру
Бағалау
Суреттер,
мәтіндер.
Бағалау
|
Сабақтың
соңы
5
минут
4
минут.
|
Қорытынды.
Деңгейлік
тапсырмалар
-
Эссе
-
Тақырыптық сөздік
қоры.
-
Сөздік
қоры
Кері
байланыс
Сабақ бойы бағаланған плюстер
қорытындысы
|
Бағалау
|
Дифференциация – оқушыларға
көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін тексеру
жоспарыңыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
Дифференциация іріктелген
тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес
қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың дербес
қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият
теориясы) түрінде көрінуі мүмкін.
Дифференциация уақытты
ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде
қолданыла алады
Зертте. Қандай апаттар түрі
кездеседі?
|
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ
барысында үйренгенін бағалау үшін БИС тәсілін және жаңартылған
білім беру әдіс-тәсілдерін кіріктірдім.
Зерттеу барысында оқушылар
жануарлардың азаю, жойылу себептерін
анықтайды
|
Сергіту сәттері мен
белсенді іс-әрекет түрлері.
Осы
сабақта
Жануарларды қорғау
жөнінде оқып, білімдерін
дамытады.
|