Ұзақ мерзімді
жоспар бөлімі:
|
Мектеп: Боралдай
жалпы орта мектебі.
|
Пән: әдебиеттік
оқу.
|
Мұғалімнің аты-жөні: А.
Орынбаева.
|
Күні:
|
|
Сынып:
2а
|
Барлық оқушылар
саны: 16
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Жемістерде
дәруменнің көп екенін
білемін.
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
2.1.5.1 - өз ойы мен
сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып
жеткізу
2.2.8.2 - мұғалімнің
көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация,
мультфильм) нұсқасымен
салыстыру
2.3.3.1 – шығармашылық жұмысын
мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер
арқылы ұсыну.
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлығы: Оқулықта берілген және
қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Көбі: Топтық жұмысты брлесе
орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша
үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.
Кейбірі:
Оқулықтан тыс берілген қосымша
тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен
дәлелдер келтіре алады.
|
Жетістік
критерийлері
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын
өзіне аудара алады.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқушыларды
бір-біріне құрмет көрсетуге
тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Дүниетану, музыка,
математика.
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге
арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар,
топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Слайд.
|
Алдыңғы
бөлім.
|
Дені саудың -жаны
сау екенін біледі.
|
Тілдік
құзыреттілік
|
Дәрумендер-витамины-
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
Ынтымақтастық
атмосферасын қалыптастыру
Айтылым. 3
мин.
5минут.
|
Ұйымдастыру кезеңі (2
минут)
Психологиялық жағымды ахуал
орнату.
Жарқырап күнде ашылды,
Айналаға нұр
шашылды.
Қайырлы күн! Біз көңілді
баламыз,
Қайырлы күн! Сәлемдесіп
аламыз.
Топтарға бөлу. Бағалау
парақшаларын тарату.
Жемістер бейнеленген
карточкалар ұсыну. Оқушылар таңдаған жемістер суретіне сай топтарға
бөлінеді.
Алдыңғы білім:
«Ақылды доп» әдісі . Сұрақ-жауап арқылы өткен сабақты еске
түсіру.
Жаңа
білім.
1-тапсырма.
Жемістердің адам денсаулығына пайдасы туралы не білесіңдер? Әр топ
берілген суреттерден постер
қорғайды.
|
|
Сабақтың
ортасы.
Оқылым-
айтылым.
10минут
10минут
|
1-топ. 2-тапсырма.
Мәтінді түсініп оқы. «Аурудың себебі». Мәтін неліктен осылай
аталған екен? Түсіндір.
2-топ.4-тапсырма.
Өлең шумақтарын оқы. «Алма»,
«Қарақат».
3-топ. «Өрік», «Өс,
өс, қиярым!».
Қолдану
Дәптермен
жұмыс.
6- тапсырма.
Дәруменге бай 5 жеміс-жидек пен көгөністі ата және оған қатысты 3
сөз жаз.
Үлгіге қарап
оқушылар жұмыс жасайды.
Үлгі:
Палау, қызыл,
бақша.
|
|
|
Сергіту сәті.
2минут.
|
Сергіту сәті
«Қара
жорға»
|
|
Сабақтың соңы .
5минут.
|
Дәрумені бар
тағамдарға тағы нелер
жатады.?
Топтар берілген
қағаздарға дәрумені бар заттарды жазады. Дәрумені бар салаттардың
рецебін құрастырады.
Белгілер
әдісі.
|
|
|
Үйге
тапсырма: оқу, дәптермен жұмыс
|
|
Дифференциация –
оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті
жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай
жоспарлайсыз
|
Денсаулық сақтау
технологиялары.
Сергіту сәттері мен
белсенді іс-әрекет түрлері.
Осы
сабақта
Қауіпсіздік
техникасының ережелерінен
|
Күрделенген
тапсырмалар беремін.
|
Смайликтер,
мадақтау сөздері арқылы
бағалау.
|
Сабақ кезінде
қауіпсіздік ережелерін
ескерту.
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ
мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ
қол жеткіздіме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта дифференциация дұрыс
жүргізілдіме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды
ма?
Сабақ
жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай
екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай
екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ
барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|