Қазақ тілі | Күні 13.04.2018ж | Сыныбы2 «Ж» | Мұғалімі:Мамедова Г.И. |
Сабақтың тақырыбы | Маған бәйшешек ұнайды
|
| 2.1.2.1.Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздерден құралған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсіну.2.2.3.1.Тілдік нормаларды сақтай отырып,белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
|
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар:Қарапайым сөйлемнің мағынасын түсінеді.Оқушылар басым бөлігі:Сөйлеу барысында етістіктің шақтарын;бұйрық рай;болымсыз етістікті қолдану.Кейбір оқушылар:Белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысады және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсінеді.. |
Күтілетін нәтиже | Сабақ барысында берілген мәтіндерді талдайды ,сипаттайды.Гүлдер туралы толық ақпарат бере алады.
|
Жаңа сөздер | Қызғалдақ,раушан,бәйшешек,қоршаған орта.
|
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта,слайдтар,гүлдердің суреттері,плакатттар. |
Оқыту әдістері | Түсіндіру,сұрақ-жауап,мәнерлеп оқу, «Шаттық шеңбері» тренингі,диалог,сергіту сәті,Постер қорғау, «Смайлик» арқылы бағалау әдісі, «Тілек ағашы», «Жағымды сөздер» тәсілі,жағдаяттық тапсырма,сергіту жаттығуы.
|
Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әректі | Оқушының іс-әрекеті |
Психологиялық жайлы ахуал тудыру | «Шаттық шеңбері» тренингі. | Шаттық шеңберін құрды. Оқушылар бір- біріне сәттілік тілейді. |
Үй тапсырмасын сұрау | Гүлдердің түрлерін сұрау. | Оқушылар гүлдердің түрлерін атап береді. |
Қызығушылықтарын ояту | «Ойлан тап!» стратегиясы әдісі арқылы | Оқушылар сурет бойынша берілген сөздердің қазақ тіліне тән дыбыстарды табады. |
Топқа бөлу | Бәйшешек Қызғалдақ | Ақ,қызыл түстер арқылы топқа бөлінеді |
Жаңа сөздер: «Доп лақтыру» әдісі .
Жаңа сабақ
Тапсырмалармен жұмыс:Тыңдалым.Айтылым.
Айтылым
Жазылым.Тақтамен жұмыс.
«Ой толғаныс».Айтылым.Жазылым.Диалог.
Айтылым. Топтық жұмыс
Сергіту сәті
Сабақты бекітуТоптық жұмыс.
Бағалау
Үйге тапсырма
|
Қызғалдақ-ТюльпанРаушан-РозаБәйшешек-ПодснежникҚоршаған орта-Окружающая среда
Маған бәйшешек ұнайды
Тыңда.Қайтала.Оқы.Оқулықтағы тыңдалым мен оқылымға арналған мәтінді тыңдатады.Сөздердің мағынасын түсіндіреді.Диалогты тыңдатады,қайталатады.
Оқулықтағы 1- тапсырманы орындатады.
Оқулықтағы 2- тапсырманы орындатады.
3-тапсырма.Досыңнан қандай гүл ұнайтынын сұра.Өздеріңе ұнайтын гүл туралы сөйлесіңдер.
4-тапсырма. Сурет бойынша сұрақтарға жауап беру.
Музыканы тыңдау арқылы билету.
Постер қорғау:Екі топ бәйшешек және қызғалдақтың суреттерін салып,сипаттайды.
Смайликтер арқылы бағалау.
Жазу дәптермен жұмыс.
|
Сөздіктің мағынасын түсінеді, қайталайды
Оқушылар тақырыппен танысады
Оқушылар мәтінді мұқият тыңдайды,оқиды, жаңа сөздерді қайталайды, сұраққа жауап беру арқылы бір-бірімен сөйлеседі.
Сұрақтарға жауап береді.
Сөйлем құрап жазады.
Оқушылар бір-бірімен сөйлеседі.
Оқушылар тапсырманы орындайды.
Оқушылар қайталайды.
Топ мүшелері берілген тапсырманы орындап,постер қорғайды.
Өздерінің бағаларына көздері жетеді.
Күнделіктеріне жазып алады.
|
Кері байланыс | «Тілек ағашы» әдісі арқылы Сабақ ұнады ма? | Оқушылар шынайы жауап жазып,жауаптарын жабыстырады. |