Материалдар / Ашық сабақ "Математика"5-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Математика"5-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Процент тақырыбы бойынша ашық сабақ жоспары, түрлі әдіс-тәсілдер арқылы жасалған, сабақтарда қолдануға тиімді
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Сәуір 2022
340
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.4А Пайыз



Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Сынып: 5

Сабақ тақырыбы

Пайыз

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.1.16 пайыз ұғымын меңгеру;

5.1.2.33 бөлшекті пайызға және пайызды бөлшекке айналдыру ;

Сабақ мақсаттары

пайыз ұғымын меңгереді;

бөлшекті пайызға және пайызды бөлшекке айналдыра біледі ;

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы


Стол үстінде сынып оқушыларының санына байланысты карточкалар жатады. Карточкаларда үш түрлі тапсырма жазылған 3, 5, 7, 9, 12, 17, 10, .

.

.

Натурал санды алған оқушы Бәйтерек тобына,

дұрыс бөлшектерді алғандар Ханшатыр тобына,

бұрыс бөлшектерді алған оқушылар Көк ту тобына барып отырады.


Психологиялық ахуал

сабақты бастар алдында оқушыларға жағымды әсер туғызу

«Мен елімді сүйемін»тренингі

Егер сіздің досыңыз болса, көршіңнің басын сипаңыз;
Егер сіздің көңіл күйіңіз өте жақсы болса көршіңізді құшақтаңыз;

Егер сіздің, көңіл күйіңіз қобалжулы болса, өз басыңызды сипаңыз;
Егер сіз өз мектебіңізді жақсы көрсеңіз, , қолыңызды созып, құстарша қанат қағыңыз.
Егер сіздер Отанымызды жақсы көрсеңіздер, алақандарыңызды соғыңыздар!
Рахмет.!

Үй тапсырмасын тексеру үшін « Жолдың шетіндегі таңбалар» әдісін қолданыңыз. Оқушыларға үй тапсырмасына қатыстыдәптердің шетінде «Ж»- жеңіл, «Қ» қиын, «К» - күмән тудырады деп таңба қалдыруды сұраңыз, мұғалім сабақтың басталуына дейін әрбір оқушының проблемаларын көруге, ал оқушы рефлексия жасауға үйренеді. Болашақта сабақтың мазмұны анықталған проблемаларды көрсету үшін түзетілуі мүмкін.

Мұғалім: Мен бірнеше тұжырымдарды оқимын, әрбір топ дәптерлеріне тұжырым дұрыс деп ойласа, «ия» деп, жалған деп ойласа, «жоқ» деп жазу керек. Бірақ мұқият болыңыз. Графикалық диктант

1-тапсырма

1.  бөлімі 10 санының бүтін дәрежесі  болатын бөлшек  ондық бөлшек деп аталады.(ия)

2. Ø белгісі шектелген деген ұғымды білдіреді ,(жоқ)

3. 7- ні 10- ға бөлгенде 0,007 шығады (жоқ)

4. Натурал сандар жиыны шексіз жиын (ия)

5 Ондық бөлшектерді қосу үшін:

  1. ондағы аттас разрядтар бірінің астында бірі тұратындай (үтірдің астына үтір тура келетіндей) етіп баған түрінде жазу керек;

  2. разрядтар бойынша қосу керек;

(ия)

6. 0,07-ні 100-ге көбейткенде 70 шығады (жоқ)

7. Ондық бөлшекті 10;100;1000 т.с.с санға бөлу үшін осы ондық бөлшектің үтірін бөлгіште үтірден кейін қанша нөл болса, сонша орынға солға қарай жылжыту керек.(ия)

Графикалық тест жауабы.


Оқушылардың әрқайсы жинаған ұпайларын «Сыр сандыққа» жинап жазып отырады


әр сұраққа дұрыс жауап бере отырып оқушылар

1-7

арасында ұпай жинай

алады

тексеру дәптер алмасу арқылы

1 -3

слайд










4 -5

слайд


















6-

слайд


Сабақтың ортасы



Слайд арқылы жаңа сабақты түсіндіру



«Ойлан-жұптас-бөліс» белсенді әдісі арқылы білімді жинақтау , ынтымақтаса отырып өз ойларын еркін жеткізе алады.

Объект 3

Объект 6




2-топ. Қант қызылшасының 18% -ын қант құрайды. 162 кг қант алу үшін неше килограмм қант қызылшасы керек?








3-топ. 24% -ы 96 болатын санды табайық.






Жеке жұмыс.Оқушыларды жеке орындатып, тексеру





«Дөңгелек» тапсырмасы

Әр оқушы таза параққа өз есімін жазып, сағат тілімен бағыттас көршісіне береді және сағат тіліне қарсы көршісінің парағын алады. Параққа пайызы бойынша санды табуға кез-келген тапсырма жазады. Жазылған мысалды тағы сағат тілімен бағыттас көршісіне береді. Осылайша оқушы өзінің аты жазылған парақты алғанша жалғасады. Өз парағын алған оқушы ондағы жазылған тапсырмалардың барлығын орындайды. Есептеулерді орындап болғаннан кейін көршісіне тексеруге береді.



«Ойынды жалғастыр» белсенді әдісін қолданамын





Жалпы сыныппен жұмыс:


Слайдта тұрған мысалдарды оқушылармен бірге талдау.















Шешуі:

1. Жолдың 1%-ы қанша километрді құрайтынын табайық: 30:100=0,3

2. Жолдың 100%-ы қанша километрді құрайтының табайық, яғни жолдың барлық ұзындығы: 0,3*750=2500км

Шешуі:

Объект 7

Объект 8



Ауызша тапсырмалар орындау

Ұпайы аз оқушылардан сұрауға болады.













Ортада тұрған 1500санын 100пайыз деп есептеп сол санның жан жақта тқрған процентерін ауызша тапқызады.

Бағалау критерийлері бойынша бағаланады:

-санның пайызын таба біледі;

Пайызы бойынша санды таба біледі













Бағалау критерийлері бойынша бағаланады:

-санның пайызын таба біледі;

Пайызы бойынша санды таба біледі











Дәптерге жазып орындайды және тақтадан жауапты тексереді.Жауап сұрақ белгісі астына жасырылған









Презентациямен жұмыс

Бағалау критерийлері бойынша бағаланады:

-санның пайызын таба біледі;

Пайызы бойынша санды таба біледі











Жауап сұрақ белгісі астында





Әр топтан ұпайы аз оқушыдан жеке жұмыс ретінде сұралады

Бағалау критерийлері бойынша бағаланады:

-санның пайызын таба біледі;

Пайызы бойынша санды таба біледі







Кестені толтырады.

Бағалау критерийлері бойынша бағаланады:

-санның пайызын таба біледі;

Пайызы бойынша санды таба біледі






















Ауызша тапсырма орындалады, тақтада тексеріледі, әр дұрыс жауапқа 1 ұпайдан беріледі












Әр тапсырмаларды орындату арқылы дұрыс жауап бере отырып оқушылар

1-6

арасында ұпай жинай

алады, тексеру ұсынылған дұрыс жауап арқылы өзін-өзі тексеру













әр сұраққа дұрыс жауап бере отырып оқушылар 1-5

арасында ұпай жинай алады.










әр сұраққа дұрыс жауап бере отырып оқушылар 1-6

арасында ұпай жинай алады.






Оқушылар музыканың әуенімен немесе санамақ арқылы бір біріне қалпақ береді, кімнің қолында қалпақ қалса, өзінің жұмысын талдайды немесе сыныптастарының іс әрекетін бағалайды, оны дәлелдейді

әр сұраққа дұрыс жауап бере отырып оқушылар 1-7 арасында ұпай жинай алады


әр сұраққа дұрыс жауап бере отырып оқушылар 1-4

арасында ұпай жинай алады.












әр сұраққа дұрыс жауап бере отырып оқушылар 1-7

арасында ұпай жинай алады.




























әр дұрыс жауап бере отырып оқушылар

4 ұпай жинайды









әр дұрыс жауап бере отырып оқушылар 1-3

ұпай жинайды





әр дұрыс жауап бере отырып оқушылар

1-6 ұпай жинайды













әр дұрыс жауап бере отырып оқушылар 1-10

ұпай жинайды















әр дұрыс жауап бере отырып оқушылар 1-6

ұпай жинайды




7-8-9

слайд







































10-11-12

слайд















13-слайд













14-слайд















15-16

слайд

































17- слайд

















18-

слайд













19-20

слайд







21-слайд





22-слайд













23-слайд















24-26слайд










Соңы

5 минут













Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!