Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ М.Дулатұлы "Бақытсыз Жамал"
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: М. Дулатұлы-алғаш роман жазған қаламгер
Бөлім: |
3-бөлім: Махаббат және абырой |
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
М. Дулатұлы-алғаш роман жазған қаламгер |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.3.2.1 - шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру. |
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 10 мин. Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Оқушыларды топтарға біріктіру. «Додэкарта» арқылы оқушыларды топқа бөлу. «Бақытсыз Жамал» роман кейіпкерілерінің жиынтығанан жасалған додэкарта арқылы «Ойқозғау» сұрақтарын қою. Оқушылар біз аталған кейіпкерлерді қай шығармада кездестірдік? Бұл шығарманың авторы кім? Жамал қандай кейіпкер? Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. «Бақытсыз Жамал» романы турасында тың дерекпен бөлісу. Міржақып – төмендердің аласасы, Сезімнің бар ма, жоқ па тамашасы. Жылтырап тесік моншақ жерде қалмас, Қазақша бір роман жаза салшы. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин. |
1-тапсырма. «Балық қаңқасы» әдісі арқылы «Бақытсыз Жамал» шығармасының тақырыбын, көтерген мәселесіне шолу жасау. І топ «Әйел теңсіздігі» тақырыбының себептерін айқындап жазады ІІ топ Осы тақырыпта дәлел келтіреді (шығарма үзінділерін пайдаланады) ІІІ топ Қорытынды түйін жазады.
Себептері...
Тақырыбы Қорытынды пікір..
Дәлелдері...
|
«Домбыра» бағалау әдісі арқылы өз-өзін бағалау. Дескриптор: Жалпы – 5 балл. - Романнын толық нұсқасын оқып шығады. -Сұрақтарға жауап береді. |
Оқулық, жазба дәптері, қима қағаздар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2-тапсырма. Білім ленд қосымшасы бойынша құндылықтарды іріктеп, бағанға орналастырады. 3-тапсырма. Әр топқа жеке-жеке тапсырмалар таратылады. Бірінші топ талқылайды, екінші топ тұжырымдайды, үшінші топ салыстырады.
І топ. (Талқылау кестесі)
ІІ топ. ( Тұжырым кестесі)
ІІІ топ. (Салыстыру кестесі)
4-тапсырма. Білім ленд қосымшасы арқылы шығармадағы материалдық құндылықтар мен рухани құндылықтарды сәйкестендіреді. 5-тапсырма. Берілген кестеге сәйкес төмендегі тақырыпты ашып, кестені толтырады.
І топ: Бүгінгі заманның Жамалдары ІІ топ: Ата-ана шешімінің әсері ІІІ топ: Жамал өз басының теңдігі үшін күресе алды ма? |
Дескриптор: Жалпы – 5 балл.
|
Таратпа материалдар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
«Ой сүзгі» әдісі. Wordwall қосымшасы арқылы өз пікірін білдіріп, сабақты қорытындылайды. 1.Ұстаным. Шығарманы оқығаннан кейін менде қалыптасқан ұстаным... 2.Талдау. Мәселені былай талдадым... 3.Салыстыру. Келесідей салыстыру жүргіздім... 4.Бағалау. Шығарманың құндылығына осылай баға бердім... 5.Қорытынды. мынадай қорытындыға келдім...
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың маңызды 3 ақпаратын, қиындық тудырған 2 мәселесін, 1 ұнаған аспектіне пікір білдіру арқылы қорытынды жасайды.
|
Мұғалім оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үйге тапсырма: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу».
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Мадақтау сөз» әдісі. 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
мақсаттары: |
8.2.4.1 - шығармадан алған үзінділерді қайта өңдеп,креативті жазу. |
8.3.2.1 - шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды
заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға
беру.
8.Б/С2. Шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру.
І топ. (Талқылау кестесі)
Шығарманың тақырыбы Талқылау |
«Бақытсыз Жамал» романы |
Негізгі кейіпкер |
|
Тақырып |
|
Әрекет |
|
Осы әрекетке итермелеген нәрсе |
|
Жазалаушы тарап |
|
Олардың бойындағы қасиет |
|
Шығарманың аяқталуы |
|
ІІ топ. ( Тұжырым кестесі)
Кейіпкердің аты |
Мінездеме |
Кейіпкер әрекетіне баға |
Жамал |
|
|
Ғали |
|
|
Сәрсенбай |
|
|
Байжан |
|
|
Шолпан |
|
|
Жұман |
|
|
ІІІ топ. (Салыстыру кестесі)
Ескі әлем
|
Жаңа әлем |
Сауатсыздық |
|
Жасы үлкен кісіге тұрмысқа шығу |
|
Қалың мал |
|
Әлеуметтік теңсіздік |
|
Қазақ қыздарының бас бостандығы |
|
Қорытынды:
М.Дулатовтың «Бақытсыз Жамал» романының маңызы....
Мен үшін маңызы ....................................................................
Жастар үшін маңызы ...............................................................
Қоғам үшін маңызы ...........................................................