Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы:
Тәні саудың жаны
сау
Күні: 18.01.18.
Сынып: 2 В
|
Мектеп: №16
ОМГ
Мұғалімнің
аты-жөні:А.А. Даутова
Қатысқандар: 14
Қатыспағандар:1
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Менің көйлегім
жаңа
|
Осы сабақта
қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары
|
2.1.1.1ауызша тіл және
тыңдау-көру материалын тыңдау және қарапайым сөйлемдерді түсініп
қайтала
*2.4.2.1.мұғалмнің көмегімен
оқыған немесе тыңдаған тыңдау-көру материалдары бойынша сөз
тіркестерін жазу
|
Сабақтың
мақсаты
|
Барлық оқушылар орындай
алады: мұғалімнің
көмегімен көрнекілік пен үлгі негізінде
1-2 сөйлемнен тұратын сөз сөйлейді
|
Оқушылардың көпшілігі
орындай алады: :
көрнекілік пен үлгі негізінде
2-3 сөйлемнен тұратын сөз сөйлейді
|
Кейбір оқушылар орындай
алады:
көрнекілік пен үлгі
негізінде 2-3 сөйлемнен тұратын сөзді байланыстырып
сөйлейді
|
Тілдік
мақсат
|
Оқушылар:
Тақырыпқа қатысты сөздік
қор мен сөз тіркестері:
Жаңа,ескі,ханшайым,ханзада,ақылды,батыл
|
Бағалау
критерийлері
|
мұғалімнің
көмегімен көрнекілік пен үлгі негізінде
1-2 сөйлемнен тұратын сөз сөйлейді
|
Құндылықтарға
баулу
|
Тарихтың, мәдениет
пен тілдің біртұтастығы
|
Пәнаралық
байланыс
|
дүниетану
|
Тақырып
бойынша
алдыңғы білім
|
Киімдер
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу
түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
2 мин.
|
Киім туралы шағын ролик
көрсетіледі.
Роликтегі таныс киімдерді дәптердегі жапсырмалар бөлігінен
алып қажетті сөз орнына жапсырады.
|
https://www.youtube.com/watch?v=jLiwVUcKW68
|
Сабақтың
ортасы
30
мин.
|
Сабақтың мақсатымен
таныстырамын.
Оқушылардан білетін киім
атаулары сұралады.
Жаңа сөздер
таныстырылады.
Оқылым .Мәтінді оқып
аударады.
Айтылым. Мұғалім мәтін
бойынша сұрақтар қояды
1.Ханзада не
киеді?
2.Ханзаданың жейдесі
қандай?
3.Ханзаданың шалбары
қандай?
4.Ханзаданың бәтеңкесі
қандай?
5.Ханшайым не
киеді?
6.Оның көйлегі
қандай?
7.Олардың киімі
қандай?
4-тапсырма 1. Тест жұмысы
Саралау тапсырмасы 2.Машаны киіндіру
Жазылым. 13 бет, 5-тапсырма
Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қою.
Дескриптор
Мәтінді оқып, берілген
сұрақтарға жауап бере алады.
|
Мәтіннің жанрын
ажыратады.
|
Мәтіндегі кейіпкерлер
туралы біледі.
|
«Сергіту
сәті» Арнайы тілдік жаттығу қимылмен
жасалады.
Қолды белге
қояйық,
Басты оңға
бұрайық,
Басты солға
бұрайық,
Бір отырып, бір
тұрып
Бір отырып, бір
тұрып
Біз демалып
қалайық.
«Сәйкестендіру » стратегиясы
Слайдтағы тақырыпты бекітуші суреттерге оқушылар қажетті сөз
тіркестерін құрайды.
|
Оқулық
2-бөлім
«Бас бармақ»әдісімен
бағалау
Графикалық белгі мөрмен
бағалау
Графикалық белгі мөрмен
бағалау
Мадақтау
|
Сабақтың соңы 5
мин
|
Кері
байланыс « Қар қиыршық»
стратегиясы
Тақия, шарф,қолғап суреттері
тақтаға ілінеді.Сабақтағы тақырыпты жақсы түсінгендер тақияға,
жартылай түсінгендер шарфқа, түсінбегендер қолғапқа қар
қиыршықтарын іледі.
|
|
Үйге
тапсырма
|
Ханзада мен ханшайым туралы
оқу
|
|
Саралау – Сіз қандай
тәсілмен
көбірек қолдау
көрсетпексіз?
Сіз басқаларға
қарағанда
қабілетті оқушыларға
қандай
тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау–
Сіз
оқушылардың
материалды
игеру
деңгейін қалай
тексеруді
жоспарлап
отырсыз?
|
Денсаулық
және
қауіпсіздік
техникасын
сақтау
|
Үлгерімі төмен оқушыға
суреттер беріледі.Мақсаты –қазақ тілінде киім атауларын айту арқылы
қуыршақты киіндіру
|
«Сәйкестендіру »
стратегиясы
« Қар қиыршық»
стратегиясы
1. Тест жұмысы Саралау
тапсырмасы 2.Машаны киіндіру
|
Сынып ішінде асықпай
жүру
|
Сабақ
бойынша
рефлексия
Сабақ
мақсаттары
немесе
оқу
мақсаттары
шынайы,
қолжетімді болды
ма?
Барлық оқушылар
оқу
мақсатына
қол
жеткізді ме?
Егер
оқушылар
оқу
мақсатына
жетпеген
болса, неліктен
деп
ойлайсыз?
Сабақта
саралау
дұрыс
жүргізілді
ме?
Сабақ
кезеңдерінде
уақытты
тиімді
пайдаландыңыз
ба?
Сабақ
жоспарынан
ауытқулар болды
ма
және
неліктен?
|
Бұл тарауды сабақ туралы
рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз.
Сол бағандағы өзіңіз маңызды
деп санайтын сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Жалпы
бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі
нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2..
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне
не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға
қатысты)?
1:
Осы сабақтың барысында мен
сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың
жетістіктері/ қиыншылықтары
туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не
нәрсеге
назар аудару
қажет?
.
|