ПәнҰзақ мерзімТірі табиғат | Мектеп: №136 |
Күні: | Мұғалімнің есімі: |
Сынып :1 | Қатысқандар саны:Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы; | Өсімдіктердің бөліктері |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сəйкес) | 1.2.1.2.Өсімдіктердің негізгі бөліктерін ажырату |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар1. Өсімдіктердің әр түрлі бөліктерден (тамыр,сабақ,жапырақ,тұқым,жеміс,гүл) ажырата алады.Өсімдіктердің әр түрлі бөліктерін атайды.Көптеген оқушылар; 1.Өсімдіктердің негізгі бөліктерінің қызметін тұсінеді.Кейбір оқушылар; 1.Өсімдіктердің негізгі бөліктерінің маңызын түсіндіреді. |
Бағалау критерийі | Өсімдіктердің негізгі мүшелерін (тамыр,сабақ,жапырақ,жеміс,гүл )атайды |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:Өсімдіктердің негізгі бөліктерін атайды |
| Негізгі сөздер мен тіркестер ( пәнге арналған сөздік және терминология) |
| Ағаш,бұтақ,жапырақ,гүл,тұқым,сабақ,тамыр., |
| Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер |
| Талқылауға арналған сұрақтар-Өсімдіктің адам өміріне қандай пайдасы бар?-Өсімдіктің негізгі мүшелерін ата |
|
|
|
|
|
|
Құндылықтарды дарыту | 1.Топтық жұмыс барысында қарым-қатынас жасау қабілеттерін арттыру2.достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету3.жауапкершілікті сезіну
|
Пəнаралық байланыс | Сергіту сәті арқылы дүниетану пәнімен байланыстырамын
|
АКТ қолдану дағдылар | Интербелсенді тақта |
Бастапқы білім | Өсімдіктердің тірі табиғат екенін біледі |
Cабақ жоспары |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал1.Балалар бір-біріне эмоция білдіре тұрып гүл сыйлайды
2.Оқушыларды топқа бөлемін;1топ-Бұталар2топ-Ағаштар3топ-Шөптер
|
|
Сабақтың ортасы
|
3.Ұжымдық жұмыс2.Суреттердің қиындысын бере отырып және оны құрастыра отырып,сабақтың тақырыбын ашамын.
3.Жұптық жұмыс-Суретке мұқият қараңдар,өсімдіктің тамыры мен сабағын суреттеңдер-Өсімдіктің жапырағы мен сабағын табыңдар.-Өсімдіктің жапырағы мен гүлін табыңдар
4.Сергіту сәтіТербеледі ағаштар,Алдымнан жел еседі.Кіп-кішкентай ағаштар,Үп-үлкен боп өседі.
5.Жеке жұмыс:-Әр жемістің атауын суретпен байланыстырып сызады және оларды бояйды..6..Қалыптастырушы бағалауТапсырмаСуретке мұқият қара. Өсімдік мүшелерінің атауын сөздің бастапқы әріптерімен жазып көрсет:Үлгі: тамыр – Т, сабақ –С, жапырақ –Ж, гүл –Г, Жеміс –ж..
|
Жұмыс дәптер
|
| ДескрипторБілім алушы- өсімдіктің негізгі мүшелерін анықтайды және әр қайсысын бас әріптермен белгілейді. |
|
Сабақтың соңы | Кері байланыс1.Сонымен өсімдіктің бөліктері қандай екен?2.Өсімдіктің жер астындағы мүшесі қалай аталады екен?3.Өсімдіктер қандай табиғатқа жатады екен? |
|
Саралау – Сіз оқушыларғақандай тəсілмен көмектесесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?.Қабілеті жоғары оқушыға тапсырма беремін.Бос орынға тамыры,сабағы,жапырағыжәне гүлі бар өсімдіктің суретін салады. | Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Оқушылар жаңа тақырыпты түсінгенін сабақ соңында тақтадағы ағаш суретіне қызыл жапырақ,сары жапырақ,жасыл жапырақ ілу арқылы білдіреді. 1.Жасыл түсті жапырақ-түсіндім2.Сары түсті жапырақ-әлі де білгім келеді3.Қызыл түсті жапырақ-түсінбедім | Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау. Қарындашты ұқыпты пайдалануын қадағалау.
Ақпараттық-коммуникациялықтехнологияларды қолдану
|
Рефлексия. | . |
| |
Жалпы баға |
Қандай екі нәрсе табысты болды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)12Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)12Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |