Материалдар / Ашық сабақ өзін-өзі тану сабағы 4-сынып "Отбасындағы өзара түсіністікті үйренеміз"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ өзін-өзі тану сабағы 4-сынып "Отбасындағы өзара түсіністікті үйренеміз"

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ А. Байтұрсынов орта мектебі 4-сынып "Отбасындағы өзара түсіністікті үйренеміз" таұрыбында ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
01 Қараша 2021
469
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

География пәнінен қысқа мерзімді жоспар

Тақырыбы: Қазақстан аумағының геологиялық тарихы және тектоникалық құрылымы

Мектеп: М.Жұмабаев атындағы №19 ОМГ




Мұғалімдер: Алдоңғаров Ермұханбет Оңалғанұлы


Сыныбы: 9

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:


Оқу мақсаты

9.3.1.1 Қазақстанның жер бедерінің геологиялық тарихын және тектоникалық құрылымын анықтайды


Тілдік мақсат

Қазақстанның тектоникалық құрылымын анықтап түсіндіреді (айтылым, жазылым).

Басты орографиялық обьектілерді картадан көрсетеді және сипаттайды (айтылым, оқылым).



Пәнге қатысты лексика мен терминология

Тектоникалық құрылым, платформа, геотектоника, неотектоника, спрединг, субдукция, коллизия, литосфералық тақталардың қозғалысы



Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

Қазақстанның жер бедері пішіні туралы бұл презентацияда мен келесі сұрақтарды қозғаймын...

Менің презентациям Қазақстанның бедер пішіндерінің негізгі сипаттамалары ... екенін көрсетеді





АКТ-құндылықтары

АКТ мүмкіндіктерін пайдалана отырып презентация көрсетіледі.





Қалыптастыратын құндылықтар

Өзіне құрмет басқаға құрмет

Сабақ барысында, мұғалім мен оқушы, оқушы мен оқушы арасында сыйластық қарым-қатынас орнайды

Академиялық шынайлылық

Сабақ барысында өзара бағалау кезінде әділ бағалауды үйренеді.

Өмір бойы оқу

Оқушы практикалық тапсырманы орындау барысында өткен сабақтың білімін қолданады.

Ынтымақтастық

Топтық, жұптық жұмысты орындау барысында ұсынылған мәселелерді бірлесе талдайды, білімдерін жүйелейді





Егер төмендегі бағалау критерийлерін орындаса оқушы оқу мақсатына жетеді



Дағдылар

бағалау критерийлері




Білу және түсіну

Қазақстан аумағындағы ірі тектоникалық құрылымдарды анықтайды,

Тектоникалық құрылымдарға сәйкес келетін жер бедері пішіндерін, басты орографиялық обьектілерді картадан көрсетеді және сипаттайды.





Сабақтың кезеңдері

Ой қозғау

Мағынаны тану

Ой толғаныс





Білімге ашылатын кілт. «Саяхатшы-тілші» әдісі


Шығармашылық кезеңі. Топтық жұмыстар

«Эралар әлеміне саяхат»




Логикалық тірек-сызба құрастыру









Жоспар



Уақытты жоспарлау

Жоспар бойынша орындалуы тиісті тапсырмалар

Ресурстар

Сабақтың басы



5 -10 минут



































Сабақтың ортасы


20-25минут
























































































Сабақтың соңы

5-10 минут

Сәлемдесу, ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Мұғалімнің кіріспе сөзі.




«Саяхатшы-тілші» әдісі.(Активити)

Ортаға саяхатшы -тілші шығып, балаларға дайындап әкелген тақырыпқа қатысты терминдермен жұмыс жүргізеді. Платформа, геосинклиналь, субдукция, спрединг, тектоника, сейсмология, коллизия, геология


2. Берілген суреттер бойынша тектоникалық қозғалыс түрлерін ажырату.

Picture 2




«бас бармақ арқылы бағалау»


Оқушылардың жауабынан соң, тілші қобдишаны ашып, оқушыларға жаңа сабақтың тақырыбымен таныстырады. Сабақтың мақсаты айқындалады.

Тілші топ оқушыларына сәттілік тілейді.





2-кезең. Мағынаны тану. Шығармашылық топтық жұмыстар: «Эралар әлеміне саяхат»

Топтарға бірігу:

1-топ. Архей, протерозой-Байқал қатпарлығы

2-топ. Палеозой –Каледон, Герцин қатпарлығы

3-топ. Мезозой –Мезозой қатпарлығы

4-топ. Кайнозой-Альпі қатпарлығы


Топ оқушыларының шығармашылық жұмыстары

1-топ. Архей, протерозой-Байқал қатпарлығы

1-тапсырма. Берілген ақпаратты және Қазақстанның тектоникалық картасын қолданып Архей, протерозой эрасының төлқұжатын жасаңыз

2-тапсырма. Қазақстанның тектоникалық және физикалық картасынан әр түрлі жастағы тауларды көрсетініздер

2-топ. Палеозой –Каледон, Герцин қатпарлығы

1-тапсырма. Берілген ақпаратты және Қазақстанның тектоникалық картасын қолданып палеозой эрасының төлқұжатын жасаңыз

2-тапсырма. Қазақстанның тектоникалық және физикалық картасынан платформалар мен оларға сәйкес келетін жер бедері түрлерін көрсетіндер

3-топ. Мезозой –Мезозой қатпарлығы

1-тапсырма. Берілген ақпаратты және Қазақстанның тектоникалық картасын қолданып Мезозой эрасының төлқұжатын жасаңыз

2-тапсырма. Қазақстанның тектоникалық картасын және кескін картаны пайдаланып «Қазақстанның геотектоникалық аймақтары» макетін жасаңыз





4-топ. Кайнозой-Альпі қатпарлығы

1-тапсырма. Берілген ақпаратты және Қазақстанның тектоникалық картасын қолданып Кайнозой эрасының төлқұжатын жасаңыз

2-тапсырма. Қазақстанның тектоникалық және физикалық картасын қолданып, мәтіндегі ақпараттар бойынша Кайнозой эрасы-Альпі қатпарлығының өмірбаянын жасаңыздар

Смайликтер арқылы бағалау.

1-тапсырманың бағалау критерийлері

Бағалау критерийлері

Дескриптор

Тектоникалық құрылымдарды анықтап, сипаттама береді

Байқал қатпарлығын төлқұжат бойынша анықтап сипаттайды.

Каледон, герцин қатпарлығын төлқұжат бойынша сипаттайды.

Мезозой қатпарлығын төлқұжат бойынша анықтап сипаттайды.

Альпі қатпарлығын төлқұжат бойынша анықтап сипаттайды.



2-тапсырманың бағалау критерийлері

Бағалау критерийлері

Дескриптор

Басты орографиялық обьектілерді картадан көрсетеді және сипаттайды

-Қазақстанның тектоникалық картасын және кескін картаны пайдаланып «Қазақстанның геотектоникалық аймақтары» макетін жасайды

-Қазақстанның тектоникалық және физикалық картасынан платформалар мен оларға сәйкес келетін жер бедері түрлерін көрсетеді

- Қазақстанның тектоникалық және физикалық картасынан әр түрлі жастағы тауларды көрсетіп сипаттайды



Ой толғаныс. Сабақты қорыту. Логикалық –тірек-сызбамен жұмыс.

Берілген терминдерді (түстер арқылы) топтастыру арқылы тірек-сызбалар құрастырыңыз


тектоникалық қозғалыс, неотектоника, тектоникалық процестер, жер бедері-2,

архей, протерозой, Тянь-Шань, Алтай, Сарыарқа, Шығыс Еуропа эндогендік күштер, экзогендік күштер, гранит, тектоникалық құрылымдар, палеозой   платформа, жер қыртысы, каледон, базальт, геосинклиналь, альпі, байқал, материктік жер қыртысы, герцин, мезозой-2, геология кайнозой, мұхиттық жер қыртысы, таулар, шөгінді, жазықтар



Дескриптор


Терминдерді топтастыру арқылы логикалық тірек-сызбаны құрастырып түсіндіреді









Рефлексия

























Презентация


Тектоникалық қозғалыс түрлерінің суреттері


http://en.wikipedia.org/wiki/Geologic_time_scale


http://www.rusnature.info/reg/16_2.htm

https://baribar.kz/student/7208/qazaqstannynh-geologiyalyq-damu-tarikhy-men-tektonikalyq-qurylymy/






http://www.google.co.uk/search?q=kazakhstan+geological+map&hl=en&prmd=imvnsb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=r_d4UKS_GYO2hAeem4GQBQ&ved=0CC0QsAQ&biw=1366&bih=596


Бағалау парақшалары


Макет жасау құралдары

Маркер, флипчарт, кескін карта, түрлі-түсті қағаздар

770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!