Материалдар / Ашық сабақ "Қасым Аманжолов "Өзім туралы" өлеңі"
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ "Қасым Аманжолов "Өзім туралы" өлеңі"

Материал туралы қысқаша түсінік
Қасым Аманжолов "Өзім туралы" өлеңіне қысқа мерзімді сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Қаңтар 2018
6052
6 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Аты-жөні: жұмыс орны: Қыстаубаева Айдана Ерланқызы «ЖОББ №53 мектеп-лицейі» КММПәні: қазақ әдебиетіСынып: 7 Күні:
Сабақтың тақырыбы:Қ. Аманжолов «Өзім туралы» өлеңі
Мақсаты: Қасым Аманжоловтың өмірі мен шығармашылығы жайында түсінік беру, ақын тілінің ерекшелігін танып, өлеңнің мән - мағынасын ашу;
Күтілетін нәтиже:
  • Қасым Аманжоловтың өмірі мен шығармашылығы жайында мәлімет алады, ақын тілінің ерекшелігін танып, өлеңнің мән - мағынасын ашады;
  • СТО стратегияларын пайдалана отырып оқушылар өз бетімен жұмыс істей білуге, өз ойын еркін айта білуге, шығармашылық қабілеттерін дамыта түсуге дағдыланады;
  • Ақынның өлеңі арқылы оқушылар туған жерін, туған тілі ана тілін қастерлеуге, адамгершілікке, шыдамдылыққа, қайраттылыққа тәрбиеленеді.
  • Негізгі идеялар:/әдістер:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану, Талантты және дарынды балаларды оқыту, Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Оқытуды басқару және көшбасшылық


    Сабақ барысы/мұғалімнің жазбалары:
    УақытыМұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекетіБағалау Қор






    ФормативтіүБ)

    І. Кіріспе Ұйымдастыру кезеңі:«Шаттық шеңбері»Оқушылармен сәлемдесу, сынып тазалығына назар аудару, оқушыларды түгендеу. Балаларды «Шаттық шеңберіне» тұрғызу. Оқушылар амандасып, «Мен....» әдісі бойынша балалар өздерін таныстырып өтеді.



    «Жарайсыңдар!»


    Әуен
    ІІ. Тұсаукесер





    «Ақпарат ағымы»(мәлімет беру)«Ой шақыру» стратегиясы













    Үй тапсырмасын сұрау: «Ішкі және сыртқы шеңбер» стратегиясы арқылы үй жұмысын сұрау. Қ. Бекхожин «Ақсақ Темір мен ақын» балладасы.Қызығушылықты ояту: Қиынды қағаздағы өлең жолдары арқылы топқа бөлу. Бағалау парағын тарату. «Қарқаралы», «Кент» таулары, Қ. Аманжолов портреті арқылы ой шақыру.



    Жаңа сабақ Қ. Амажолов «Өзім туралы» өлеңі. Қ. Аманжоловтың өмірі мен шығармашылығы жайлы бес минуттық бейнебаян көрсетіледі.



    Оқулықпен жұмыс беріледі.



    Өлеңді оқиды, талдайды, сөздікпен жұмыс жүргізеді.
    Қ. Бекхожин «Ақсақ Темір мен ақын» балладасы бойынша үй тапсырмасын айтады.



    Қиынды қағаздарды таңдау арқылы топқа бөлінеді.Слайдтқа көз жүгіртеді, өз ойымен бөліседі.



    Интербелсенді тақтадан Қ. Аманжоловтың өмірі мен шығармашылығы жайлы бейнебаян тамашалайды.

    Оқулықпен жұмыс жүргізеді.



    Өлеңді оқиды, талдау жұмысын жүргізеді, мән - мағынасын ашады, сөздікпен жұмыс жасады.


    « »











    «Өте жақсы!!!»



    «Жарайсыңдар!!!»





    «Бәрекелді!!!»





    «Тамаша!!!»
    Оқулық







    Қиынды қағазПрезентация





    Ақын портреті



    Бейнебаян





    Оқулық



    Дәптер
    ІІІ. Негізгі бөлім







    «Автор орындығы»

    «Зымыран сұрақтар» сұрақтарға жауап береді.



    Қ. Аманжоловтың «Өзім туралы» өлеңінің әнін тыңдайды, алған әсерлерімен бөліседі.

    Әр оқушы қабілетіне қарай өлең шығарады. Ең жақсы деп таңдалынып алынған өлең жолдарының авторын «Автор орындығына» шақырамыз.
    Қойылған сұрақтарға тез тезден жауап береді

    Әуен тыңдап, алған әсерлерімен бөліседі.

    Қабілеттеріне қарай өлең шығарады, оқиды. Ең үздік өлең авторы «Автор орындығына» шығады.


    Тамаша!







    «Өте жақсы!!!

    Оқулық







    Әуен







    ІV.Қорытынды

    «Венн диаграммасы» таратылады. Берілген тапсырма өзі туралы өлең жазған ақындарды салыстыру, ұқсастығын анықтау.Салыстыру жұмысын жүргізеді.

    «Жарайсыңдар!!»


    Таратпа қағаз

    Үй жұмысы:

    Рефлексия«Кезбе тілші»
    Өлеңнен үзінді жаттау. Оқулықта берілген кестені толтыру.Топтарда «Өзім туралы» өлеңі арқылы жаңалықтар бағдарламасын жасайды. Күнделікке жазып алады.

    Араларынан бір тілші дайындап, репортаж жүргізеді.




    «Кері байланыс»
    Күнделік

    Микрафон
    Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
    Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!