Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
Шымкент қаласы білім басқармасы, №27 «Мәртөбе» ЖОББМ КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары №18
Сабақтың тақырыбы - «Қазақтың тіліне ғашық болдым»
|
Пәні |
Қазақ тілі мен әдебиеті |
|
Бөлім |
12-бөлім. Қазақстанның айтыс өнері мен сөз мәдениеті. Ринат Зайытов пен Аманғазы Кәріпжанов айтысы. |
|
Педагогтің аты-жөні |
Сагындыкова К.Т. |
|
Күні |
30.04.2024 жыл |
|
Сынып – 8Б,В |
Қатысушылар саны- Қатыспағандар саны - |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.1.1 - мәтіндердің жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтап, пікір жазу. 8.5.2.1 - жазба жұмыстарында кезектес салалас құрмалас сөйлемдерді құрастыру. |
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндердің жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтап, пікір жазады, жазба жұмыстарында кезектес салалас құрмалас сөйлемдерді құрастырады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушылармен сәлемдеседі, жағымды психологиялық ахуал туғызады. |
Сәлемдеседі, сабаққа дайындалады. |
|
ән |
|
Негізгі кезең |
Үй тапсырмасын (4-тапсырма, 121-бет) тексереді, талқылау ұйымдастырады, бағалау жүргізеді. |
Үй тапсырмасын ұсынады, талқылауға қатысады. |
Дескриптор. 1. Мәтінді оқып, Н.Лушникованы өзіне жақын еткен қазақтың жеті қасиетін атайды. 2. Талдау жасайды. 3.Ойын жүйелі жеткізеді. |
мәтін |
|
Жаңа сөздерді қайталауды, сөздікпен жұмыс жүргізуді, талдауды ұсынады. |
Жаңа сөздерді қайталайды, сөздікпен жұмыс жүргізеді, талдайды. |
Өзін-өзі бағалау |
Жаңа сөздер, сөздік |
|
|
6-тапсырма. Мәтіннен Н.Лушникованың өз отбасы туралы айтқан бөлікті тауып, сұрақ дайындаңдар. Сұхбат ұйымдастырыңдар. |
Мәтіннен Н.Лушникованың өз отбасы туралы айтқан бөлікті тауып, сұрақ дайындайды. Сұхбатқа қатысады.
|
Дескриптор. 1. Мәтіннен Н.Лушникованың өз отбасы туралы айтқан бөлікті тауып, сұрақ дайындайды. 2.Сұхбатқа қатысады. 3.Ойын жүйелі жеткізеді. 4.Дауыс мәнерін сақтайды. |
мәтін |
|
|
|
7-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер. |
Сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор. 1. Сұрақтарға жауап береді. 2.Ойын жүйелі жеткізеді. |
сұрақтар |
|
|
8-тапсырма. Айтыс қоғамдағы мәселелерді қалай шешетінін анықта. |
Айтыс қоғамдағы мәселелерді қалай шешетінін анықтайды. |
Дескриптор. 1. Айтыс қоғамдағы мәселелерді қалай шешетінін анықтайды. |
айтыс |
|
|
9-тапсырма. Қоғамдағы мәселелерді шешуде айтыс тарапынан жасалатын үш әрекетті анықтап жаз. |
Қоғамдағы мәселелерді шешуде айтыс тарапынан жасалатын үш әрекетті анықтап жазады. |
Дескриптор. 1. Қоғамдағы мәселелерді шешуде айтыс тарапынан жасалатын үш әрекетті анықтап жазады. 2. Ойын жүйелі жеткізеді. 3.Орфографиялық, пунктуациялық норманы сақтайды. 4.Ұқыпты жазады. |
айтыс |
|
|
Есте сақта! Мәтінді оқып, талдауды ұсынады.
|
Есте сақта! Мәтінді оқып, талдайды. |
Дескриптор. 1. Мәтінді оқып, талдайды. 2.Ойын жүйелі жеткізеді. |
мәтін |
|
Қорытынды кезең |
Формативті бағалау, кері байланыс жүргізеді. Үй тапсырмасын ұсынады. |
«Зерде» әдісі арқылы кері байланыс береді, талқылауға қатысады. «Зерде» әдісі
|
Қалыптастырушы бағалау |
10-тапсырма, 122-бет |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Қазақ тілі мен әдебиеті. Қазақтың тіліне ғашық болдым. 8-сынып
Ашық сабақ. Қазақ тілі мен әдебиеті. Қазақтың тіліне ғашық болдым. 8-сынып
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
Шымкент қаласы білім басқармасы, №27 «Мәртөбе» ЖОББМ КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары №18
Сабақтың тақырыбы - «Қазақтың тіліне ғашық болдым»
|
Пәні |
Қазақ тілі мен әдебиеті |
|
Бөлім |
12-бөлім. Қазақстанның айтыс өнері мен сөз мәдениеті. Ринат Зайытов пен Аманғазы Кәріпжанов айтысы. |
|
Педагогтің аты-жөні |
Сагындыкова К.Т. |
|
Күні |
30.04.2024 жыл |
|
Сынып – 8Б,В |
Қатысушылар саны- Қатыспағандар саны - |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.1.1 - мәтіндердің жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтап, пікір жазу. 8.5.2.1 - жазба жұмыстарында кезектес салалас құрмалас сөйлемдерді құрастыру. |
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндердің жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтап, пікір жазады, жазба жұмыстарында кезектес салалас құрмалас сөйлемдерді құрастырады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушылармен сәлемдеседі, жағымды психологиялық ахуал туғызады. |
Сәлемдеседі, сабаққа дайындалады. |
|
ән |
|
Негізгі кезең |
Үй тапсырмасын (4-тапсырма, 121-бет) тексереді, талқылау ұйымдастырады, бағалау жүргізеді. |
Үй тапсырмасын ұсынады, талқылауға қатысады. |
Дескриптор. 1. Мәтінді оқып, Н.Лушникованы өзіне жақын еткен қазақтың жеті қасиетін атайды. 2. Талдау жасайды. 3.Ойын жүйелі жеткізеді. |
мәтін |
|
Жаңа сөздерді қайталауды, сөздікпен жұмыс жүргізуді, талдауды ұсынады. |
Жаңа сөздерді қайталайды, сөздікпен жұмыс жүргізеді, талдайды. |
Өзін-өзі бағалау |
Жаңа сөздер, сөздік |
|
|
6-тапсырма. Мәтіннен Н.Лушникованың өз отбасы туралы айтқан бөлікті тауып, сұрақ дайындаңдар. Сұхбат ұйымдастырыңдар. |
Мәтіннен Н.Лушникованың өз отбасы туралы айтқан бөлікті тауып, сұрақ дайындайды. Сұхбатқа қатысады.
|
Дескриптор. 1. Мәтіннен Н.Лушникованың өз отбасы туралы айтқан бөлікті тауып, сұрақ дайындайды. 2.Сұхбатқа қатысады. 3.Ойын жүйелі жеткізеді. 4.Дауыс мәнерін сақтайды. |
мәтін |
|
|
|
7-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер. |
Сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор. 1. Сұрақтарға жауап береді. 2.Ойын жүйелі жеткізеді. |
сұрақтар |
|
|
8-тапсырма. Айтыс қоғамдағы мәселелерді қалай шешетінін анықта. |
Айтыс қоғамдағы мәселелерді қалай шешетінін анықтайды. |
Дескриптор. 1. Айтыс қоғамдағы мәселелерді қалай шешетінін анықтайды. |
айтыс |
|
|
9-тапсырма. Қоғамдағы мәселелерді шешуде айтыс тарапынан жасалатын үш әрекетті анықтап жаз. |
Қоғамдағы мәселелерді шешуде айтыс тарапынан жасалатын үш әрекетті анықтап жазады. |
Дескриптор. 1. Қоғамдағы мәселелерді шешуде айтыс тарапынан жасалатын үш әрекетті анықтап жазады. 2. Ойын жүйелі жеткізеді. 3.Орфографиялық, пунктуациялық норманы сақтайды. 4.Ұқыпты жазады. |
айтыс |
|
|
Есте сақта! Мәтінді оқып, талдауды ұсынады.
|
Есте сақта! Мәтінді оқып, талдайды. |
Дескриптор. 1. Мәтінді оқып, талдайды. 2.Ойын жүйелі жеткізеді. |
мәтін |
|
Қорытынды кезең |
Формативті бағалау, кері байланыс жүргізеді. Үй тапсырмасын ұсынады. |
«Зерде» әдісі арқылы кері байланыс береді, талқылауға қатысады. «Зерде» әдісі
|
Қалыптастырушы бағалау |
10-тапсырма, 122-бет |
шағым қалдыра аласыз













