Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: № 76 Жалпы білім беретін |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қыстырма сөздер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы қатысымдық əрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап сөйлеу; 3.3.6.1 бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей жəне біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету; 3.3.7.1 қаратпа, қыстырма сөздерді ажырату жəне тыныс белгілерін дұрыс қою. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай
алады: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көбі орындай
алады: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың кейбірі орындай
алады: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Түсіну |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Әрине, бәлкім, меніңше, әйтеуір, әсіресе, шіркін, әншейін..... Негізгі сөздер мен тіркестер, мәтіндегі жаңа сөздер: қамқор, ақылды, дана, ізетті, қылқалам. Сыныптағы диалог Қыстырма сөзге қатысты ( Меніңше, бүгінгі сабаққа бәрі дайын сияқты?, «Жақсы және жаман» өлеңін тыңдаймыз ба? ) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта қамтылатын құндылықтар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиеттік оқу, музыка |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Акт қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, презентациялар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дерек көздер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут 8 минут Сабақтың ортасы 15 мин Сергіту сәті 1 минут Кері байланыс 3 минут 5 минут Рефлексия 2
минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Шаттық шеңберін құрып «Ыстық лебіз» әдісі арқылы психологиялық ахуал орнату. Оқушылар шеңбер құрып, өлеңді хормен айту арқылы бір-бірлеріне сəттілік тілейді. Қайырлы күн, досым! Қайырлы күн болсын. Бүгінгі күн біз үшін Сəттілікке толсын!
(Т) Топқа
бөлу: «Ой
сергек» әдісі арқылы. ІІІ-топ: дала, намыс – дана; Топтық ереже!
Үй тапсырмасын «Домино» әдісі арқылы сұрау.
(ҚБ) «Басбармақ» арқылы өзара бағалайды. Ой қозғау үшін жетекші сұрақтар: 1. Меніңше, бүгін сабақта бәрі түгел сияқты? 2. Әйтеуір, бүгін сабаққа дайындалып келген шығарсыңдар? Оқушылар, мен сендерге жаңа ғана көмекші сөздерді пайдаланып, сұрақ қойдым. Ол қыстырма сөздердің көмекші сөздері. Сабақтың тақырыбымен, оқу мақсаттарымен, бағалау критерийлерімен таныстыру Оқулықпен жұмыс. (Т) Кестені толтыру.
Өлеңдегі негізгі ойды
анықтауда төмендегі сұрақтарды басшылыққа
алады: Дискриптор:
(ҚБ) «Өте жақсы, керемет, ойың тамаша бірақ кішкене өзгеріс енгізу керек, орташа, жаман емес, т.б.» (Ө) Сөйлемдерге тиісті тыныс белгісін қойып, көшіріп жазу. Өз ойын дәлелдеу. 13-жаттығу. Сөйлемдерді оқып, тиісті тыныс белгілерін қойып, көшіріп жазады. Қандай тыныс белгісін қойғанын жəне оны не себепті қойғанын оқулықта берілген үлгіге сүйеніп дəлелдейді. Дискриптор:
(ҚБ) «Оң көрші» әдісі арқылы бағалау. « Мен қазақпын » би қимылдарын қарап, қайталау. (Т) Берілген
жағдаяттар аясында жоспарлы, 15-жаттығу. Жағдаяттық тапсырманы оқып, топта талқылайды. Өз көзқарастарын топта жариялайды.
Дискриптор: •
жағдаят мазмұнына сай
сөздер тізбегін тиімді қолдана «Веер» әдісі арқылы сұрақ алу. Қағазды веер пішінінде бүктеп, топ бойынша ақылдасып сабаққа қатысты сұрақтар жазады, жазғандарын мұғалімге береді, 4 топ бойынша сұрақтарға жауап береді. Сабақты бекіту: «Ыстық орындық» әдісі
«Жетістік баспалдағы» Мақсаты: Оқушылардың қандай білім баспалдағында тұрғандарын және өткен материалды меңгеруге қай баспалдақта тұрғандығын анықтайды. Сабақтың мақсатына қайта оралу.
|
Интерактивті тақта Топ атаулары
Сурет топтық ереже
Интербелсенді тақта
Оқулық
Кесте
Оқулық
Бейне-ролик интербелсенді тақта Сурет «Мұғалім және оқушылар»
Веер қағазы Орындық Стикер 30 дана |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен
байланыс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
А - деңгейі Мәтіндегі қыстырма сөздерді
таба алады. «А,В,С,» әдісі арқылы қыстырма сөздерге
сұрақ қойып, жауап бере алады. С – айтқан жауаптарды
бақылайды, толық болмаса толықтырады. Жағдаяттық тапсырманы орындай алады. Көмекші сөздер арқылы сөйлем құрай алады. |
«Жетістік баспалдағы» арқылы бағалаймын. |
Әдебиеттік оқу, Музыка Қауіпсіздік ережесі сақталады Мәтінді түсіну арқылы дұрыс сөйлеуге дағдылану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Қысқа мерзімді сабақ
жоспары Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі: Мектеп: № 76 Жалпы білім
беретін Күні: Сынып:
3 Қатысқан оқушылар
саны: Қатыспағандар: Сабақтың тақырыбы Қыстырма
сөздер Осы сабақ арқылы жүзеге
асатын оқу мақсаттары 3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы
қатысымдық əрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, тілдік
нормаларды сақтап сөйлеу; 3.3.6.1 бас əріп пен кіші
əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей жəне біркелкі
жазу, жазу қарқынын жеделдету; 3.3.7.1 қаратпа, қыстырма
сөздерді ажырату жəне тыныс белгілерін дұрыс
қою. Сабақтың
мақсаттары Барлық оқушылар орындай
алады: Оқушылардың көбі орындай
алады: Оқушылардың кейбірі орындай
алады: Бағалау
критерийлері Қаратпа, қыстырма сөздерді
ажырата алады. Сөздерді қаллиграфиялық
талаптарға сай жазады. Сөздерді ажыратып, тыныс
белгілерін дұрыс қоя алады. Ойлау дағдысының
деңгейі Түсіну Тілдік
мақсаттар Пәнге қатысты сөздік қор
мен терминдер: Әрине, бәлкім, меніңше,
әйтеуір, әсіресе, шіркін, әншейін..... Негізгі сөздер мен
тіркестер, мәтіндегі жаңа сөздер:
қамқор, ақылды, дана, ізетті,
қылқалам. Сыныптағы
диалог Қыстырма сөзге қатысты (
Меніңше, бүгінгі сабаққа бәрі дайын сияқты?, «Жақсы және жаман»
өлеңін тыңдаймыз ба? ) Сабақта қамтылатын
құндылықтар Топтық жұмысты орындауда
ұжымшылдық пен бірлікті сақтау Оқуға, білімге деген
қызығушылығын арттыру Пәнаралық
байланыс Әдебиеттік оқу,
музыка Акт қолдану
дағдылары Интербелсенді тақта,
презентациялар Осыған дейін меңгерілген
білім Қаратпа сөздерді
біледі Тақырыпқа постер құрай
алады Тыныс белгілерін
біледі Жоспар Жоспарланатын
уақыт Жоспар бойынша
орындалуы тиіс іс-әрекеттер Дерек көздер Сабақтың
басы 5
минут 8
минут Сабақтың
ортасы 15
мин Сергіту
сәті 1
минут Кері
байланыс 3
минут 5
минут Рефлексия 2
минут Ұйымдастыру
кезеңі: Шаттық шеңберін
құрып «Ыстық
лебіз»
әдісі арқылы психологиялық
ахуал орнату. Оқушылар шеңбер құрып, өлеңді
хормен айту арқылы бір-бірлеріне
сəттілік тілейді. Қайырлы күн,
досым! Қайырлы күн
болсын. Бүгінгі күн біз
үшін Сəттілікке
толсын! (Т) Топқа
бөлу: «Ой
сергек» әдісі арқылы. ІІІ-топ: дала, намыс – дана; Топтық
ереже! Сабақта бір-бірімізді
сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты
үнемдейміз! Нақты,дәл жауап
береміз! Сабақта өзіміздің
шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды
көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысып, жақсы
баға аламыз!
Үй
тапсырмасын «Домино»
әдісі арқылы
сұрау. (ҚБ)
«Басбармақ» арқылы өзара
бағалайды. Ой қозғау үшін жетекші
сұрақтар: 1. Меніңше, бүгін сабақта
бәрі түгел сияқты? 2. Әйтеуір, бүгін сабаққа
дайындалып келген шығарсыңдар? Оқушылар, мен сендерге
жаңа ғана көмекші сөздерді пайдаланып, сұрақ қойдым. Ол қыстырма
сөздердің көмекші сөздері. Сабақтың тақырыбымен, оқу
мақсаттарымен, бағалау критерийлерімен
таныстыру Оқулықпен
жұмыс. (Т) Кестені
толтыру. Өлеңдегі негізгі ойды
анықтауда төмендегі сұрақтарды басшылыққа
алады: Дискриптор: Мәтіннің мазмұнын
болжайды «Жақсы мен жаман»
мәтінін мұқият тыңдайды Өлең мазмұнына сай
келетін мақалды тауып айтады
(ҚБ) «Өте жақсы,
керемет, ойың тамаша бірақ кішкене өзгеріс енгізу керек, орташа,
жаман емес, т.б.» (Ө) Сөйлемдерге тиісті тыныс белгісін қойып, көшіріп жазу. Өз
ойын дәлелдеу. 13-жаттығу. Сөйлемдерді оқып, тиісті тыныс белгілерін қойып, көшіріп
жазады. Қандай тыныс белгісін қойғанын жəне оны не себепті қойғанын
оқулықта берілген үлгіге сүйеніп
дəлелдейді. Дискриптор: Сөйлемді оқиды, тыныс белгісін
қойады. Көшіріп
жазады Қандай тыныс белгісін,
қойғанын айтады, дәлелдейді.
(ҚБ) «Оң көрші» әдісі арқылы бағалау. « Мен қазақпын » би қимылдарын
қарап, қайталау. (Т) Берілген
жағдаяттар аясында жоспарлы, 15-жаттығу. Жағдаяттық тапсырманы оқып, топта талқылайды. Өз
көзқарастарын топта жариялайды. Дискриптор: •
жағдаят мазмұнына сай
сөздер тізбегін тиімді қолдана «Веер»
әдісі арқылы сұрақ
алу. Қағазды веер пішінінде бүктеп,
топ бойынша ақылдасып сабаққа қатысты сұрақтар жазады, жазғандарын
мұғалімге береді, 4 топ бойынша сұрақтарға жауап
береді. Сабақты
бекіту:
«Ыстық
орындық»
әдісі «Жетістік
баспалдағы» Мақсаты: Оқушылардың қандай
білім баспалдағында тұрғандарын және өткен материалды меңгеруге қай
баспалдақта тұрғандығын анықтайды. Сабақтың мақсатына қайта
оралу. Интерактивті
тақта Топ
атаулары Сурет топтық
ереже Интербелсенді
тақта Оқулық Кесте Оқулық Бейне-ролик интербелсенді
тақта Сурет «Мұғалім және
оқушылар» Веер
қағазы Орындық Стикер 30
дана Қосымша
ақпарат Саралау – сіз
оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп
отырсыз? Бағалау –
Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай
тексересіз? Пәнаралық
байланыс Қауіпсіздік
ережелері АКТ-мен
байланыс А -
деңгейі Мәтіндегі қыстырма сөздерді
таба алады. «А,В,С,» әдісі арқылы қыстырма сөздерге
сұрақ қойып, жауап бере алады. С – айтқан жауаптарды
бақылайды, толық болмаса толықтырады. Жағдаяттық тапсырманы орындай
алады. Көмекші сөздер арқылы сөйлем құрай
алады. «Жетістік
баспалдағы» арқылы
бағалаймын. Әдебиеттік оқу, Музыка
Қауіпсіздік ережесі сақталады Мәтінді түсіну арқылы дұрыс
сөйлеуге дағдылану Ойлану | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















