Материалдар / Ашық сабақ: Қазақстан көлдері мен шетел көлдерінің атауларына талдау.
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ: Қазақстан көлдері мен шетел көлдерінің атауларына талдау.

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін құрастырады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Сәуір 2023
203
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім:

Су- тіршілік көзі. Қазақстандағы өзен-көлдер. Морфология.

Педагогтің аты-жөні:

Аманжол Н.Е.

Күні:


Сынып: 6

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстан көлдері мен шетел көлдерінің атауларына талдау.

Оқу бағдарлама

сына сәйкес оқу мақсаттары:

6.3.3.1. Ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін құрастыру.

Сабақтың мақсаты:

Ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін құрастырады.

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


5 мин


















«Аустралия жаңбыры» тренингісі арқылы психологиялық ахуал орнату.

Аустралияда жел көтерілді.(оқушылар екі қолын көтеріп, қолдарын тербетеді)

Жаңбыр тамшылады.(оқушылар саусақтарының ұштарын соғады)

Жаңбыр қатты құйды.(оқушылар қолдарын шапалақтайды)



«Пазл» әдісі арқылы Қазақстандағы көлдердің қиынды суреттері арқылы топқа бөлініңдер.

(Алакөл, Байкал көлі, Зайсан көлі)






Қызығушылығын ояту.

-Суға толған табиғи ойыстарды қалай атайды? (көл)

-Қазақстанда қандай көлдер бар?

-Көлдердің өзендерден айырмашылығы қандай?

(Сұрақ арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсаты айтылады)


«Аустралия жаңбыры»тренингісі арқылы психологиялық ахуал орнатады.







«Пазл» әдісі арқылы Қазақстандағы көлдердің қиынды суреттері арқылы топқа бөлінеді.

I топ Алакөл

II топ Байкал

III топ Зайсан















Үлестірме қағаздар

Сабақтың ортасы



35 мин

Топтық жұмыс

«Егер, онда...» әдісі

Топтарға көлдер жайлы мәліметтер беріледі.

1-топ Алакөл көлінің географиялық орны

«Егер мен суретші болсам, онда...»

2-топ Байкал көлінің қазіргі жағдайы

«Егер мен жазушы болсам, онда...»

3-топ Зайсан көлінің табиғат байлықтары

«Егер мен ақын болсам, онда...»

аталған маман иелері болған жағдайда көлдердің жағдайы туралы айту.






Қалыптастырушы тапсырмалар.

1-тапсырма. Жұптық жұмыс.

«Көршіңмен сырлас» әдісі

Берілген мәтінді оқып, графиктік мәтін түрінде жазыңдар.

1-топ Алакөл туралы диаграмма жаса.

2-топ Байкал көліне кесте сыз.








3-топ Зайсан көліне сызба құрастыр.


Shape2 Shape1

Shape3



Shape5 Shape4



2-тапсырма. Жеке жұмыс.

Есімдіктерді еске түсіріп, оны графикалық диктант арқылы толтырыңдар.


Shape6 ешкім



бәрін



ол



анау



кім



әлдебіреу


Shape7

С.е Бел.е бол.е жал.е жік.е сұр.е


«Егер, онда...» әдісі арқылы көлдердің жағдайы туралы айтады.


Дескриптор:

  • Алакөл көлінің географиялық орнын суреттейді;

  • Байкал көлінің қазіргі жағдайы туралы жазады;

  • Зайсан көлінің табиғат байлықтары туралы жырлайды;





«Көршіңмен сырлас» әдісі арқылы берілген мәтінді оқып, графиктік мәтін жазады.


Дескриптор:

-мәтінді оқиды;

-Алакөл туралы диаграмма жасайды;

-Байкал көліне кесте сызады;

-Зайсан көліне сызба құрастырады;























Есімдіктерді еске түсіріп, оны графикалық диктант арқылы толтырады.


Дескриптор:

-есімдіктерді графикалық диктант арқылы толтырады;

«Бас бармақ» әдісі арқылы өзара бағалау.







«3 -2 -1» әдісі бойынша бағалау.(Жұп бірін-бірі ұсынған 3 маңызды ақпарат, 2 қызықты ақпарат, 1 менің ұсынысым арқылы бағалайды).






















«ҚҚҚ» әдісі арқылы өзін-өзі бағалау.


А3,А4 қағазы, түрлі түсті маркерлер















Мәтін жазылған таратпа қағаздар

Сабақтың соңы



5 мин

РЕФЛЕКСИЯ.

«Теңіздегі кемелер»

Мен бәрін түсіндім, толқынға қарсы жүзе аламын.

Мен толық түсінбедім, бірақ толқынды бағындыруым керек.

Мен түсінбедім, бірақ жағада қалмау үшін тырысу керек.


Үй тапсырмасы:

Қазақстан көлдері мен шетел көлдері жайлы мәлімет жинақтап келу.




Білім алушылар сабақта не білгенін «Теңіздегі кемелер» әдісі бойынша нені түсінгенін, не түсініксіз болғанын, нені мүлде түсінбегенін айтады.




Білім алушылар үй тапсырмасын күнделікке түртіп алады.










Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!