Материалдар / Ашық сабақ Қазақстандағы көрікті жерлер 6 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Қазақстандағы көрікті жерлер 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Жаңртылған бағдарлама бойынша қазақ тілінен сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Маусым 2018
5277
61 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспар Пән: қазақ тілі


Сынып: 6

Қатысқан оқушылар саны:


Қатыспағандар:


Бөлім:

Қазақстандағы көрікті жерлер

Сабақтың тақырыбы:

Еліміздегі ең үздік көрікті жерлер.

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

Т.А.3. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау.

Ж.3.Ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастыру.

Сабақ мақсаты:

Оқушылардың барлығы: Мәтіннен детальды ақпаратты анықтай алады.

Оқушылардың көбісі: Ұсынылған тақырып бойынша деректер жинап графиктік мәтін құрастыра алады.

Оқушылардың кейбірі: Детальды ақпарат бойынша графиктік мәтін құрастыра алады.

Бағалау критерийлері:

Мәтіннен детальды ақпаратты анықтайды.

Ұсынылған тақырып бойынша деректер жинап, графиктік мәтін құрастырады.

Детальды ақпараттар бойынша графиктік мәтін құрастырады.

Ойлау деңгейлері

Талдау. Жинақтау

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Тірек сөздерді, детальды ақпараттарды қолдана алады.


Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
Қазақстан. Көрікті жерлері.


Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Ғажайып жер, биік таулар, қалың орман, таулы ормандар, айдын көлдер, шипажай, дертке шипа, саябақ, ұлттық табиғи саябағы, қазба байлық, шөбі шүйгін, балбалтас мүсіндер, туристер.


Талқылауға арналған сұрақтар:

Қазақстанның қандай көрікті жерлері бар?

Не себепті қазақ жерінің ғажайып өңірлеріне сапарлау керек деп ойласыз?

Құндылықтарды игерту:

«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:

  • Тіл мен мәдениет

НЗМ құндылығы:

  • Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет;

  • Ынтымақтастық;

  • Жауапты азаматтық позиция;

  • Өмір бойы білім алу.

Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады.

Пәнаралық байланыс:

География

АКТ-ны қолдану дағдылары:

Интерактивті тақта, слайд.

Алдыңғы оқу

Қазақстанның қорықтары туралы не білесіздер?


Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Бағалау


Дереккөздер


Сабақтың басы

7 мин

Қызығушылықты ояту

  1. Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу.

  2. Ширату жаттығу: « Бұлт үстіндегі саяхат » тренинг

Нұсқау: (музыка) көздеріңді жауып, ыңғайлы отырыңдар. Екі-үш рет терең дем алыңдар. Мен сендерді бүгін Қазақстанның ең көрікті жерлеріне саяхатқа шақырамын. Көздерімізді жұмамыз, жайла№7 жалпы орта мектебі КММнып отырамыз. Біз Қазақстандағы көрікті жерлердің біріне келдік, сендер сүйіспеншілікпен және қызығушылықпен табиғатты тамсана қараңдар. Мұнда жайқалған қалың орман, көз тартар биік таулар мен айдын көлдер. Сендер бұл табиғаттардың біреуін іштеріңнен таңдаңдар. Яғни қалың орман, биік таулар және айдын көлдер. ( сұрақ-жауап әдісі)

  1. Топқа бөлу: Оқушылар көрікті жерлер суреттері

(Бурабай, Баянауыл) бойынша екі топқа бөлінеді.

  • Бүгінгі сабақ мақсатымыз қандай деп ойлайсыңдар?

Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап беріп, өз ойларымен бөліседі.

4. Жаңа тақырып, оқу мақсаттары, жетістік критерийлерімен таныстыру.











АКТ


Музыка










Суреттер

Карточкалар





Сабақтың ортасы

2 мин





12 мин



















7 минут
















7 минут














Назарын шоғырландыру

Тыңдалым-Айтылым: (Видео)

1-тапсырма. Мәтінді мұқият тыңдап, детальды ақпараттарды анықтаңыздар.

«Ойлан. Жұптас. Бөліс»әдісі.

мәтін бойынша «клоуз» тест тапсырмасын орындау.


4.«Бурабай» көлі теңіз деңгейінен _____ биіктікте орналасқан. Бурабайда _____, _______,_______ және «Жұмбақтас»бар.

3.Алакөл емдік шипажаймен танымал. Көлдің суы _____, ________, _________бай болғандықтан дертке шипа.

2.Іле Алатау 1996 жылы _____________, __________ мен _________________ қорғау мақсатындағы саябақ. Ең биік шыңы __________________________________ шоқысы.

1. Баянауыл» ұлттық табиғи саябағы. Ол ________________________________ орналасқан. Баянауыл көне заманнан қазақ халқының атамекені болып табылады. Мұнда ежелгі дәуірден сыр шертетін _________________ мүсіндері көп.

Жұпта бірін-бірі бағалайды


Жазылым:

2 тапсырма: Топ ішінде «Қазақстанның қорықтары» тақырып бойынша деректер жинақтап графиктік мәтін құрастыру..


«551»әдісі.

(Топтағы әр оқушы ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтап жазады. Соның ішінен ең маңызды 5 деректі іріктеп алып, 1 түйінді сөзбен аяқтайды.).





3 тапсырма: Детальды ақпарат бойынша графиктік мәтін құрастырыңыздар.

«Кластер» әдісі.

(Тұжырымды ойларын қарталарға түсіріп, топтық жұмыс қорғалады (постер)). 


Жұпта бірін-бірі бағалайды



Бағалау парақшасы:

Оқушының аты-жөні

Ойлан Жұптас.Бөліс» әдісі

551»әдісі

«Кластер» әдісі











Бағалау критерийі

Дескриптор

-Мәтіннен детальды ақпаратты анықтайды.


-мәтінді түсінеді;

-детальды ақпаратты анықтайды.

-тест тапсырмасын орындайды.

мәтінді түсінеді;

-Ұсынылған тақырып бойынша деректер жинап, графиктік мәтін құрастырады.


-деректер жинақтайды

-жазылып алынады;

-графиктік мәтін құрастырады;

-топ ішінде талқылайды;

- өз тұжырымдарымен бөліседі;

-Детальды ақпараттар бойынша графиктік мәтін құрастырады.

-детальды ақпараттарды жинақтайды;

-графиктік мәтін құрастырады.


Дескриптор

Білім алушы

-мәтінді тыңдайды;

-детальды ақпаратты анықтайды.

-тест тапсырмасын орындайды.



ҚБ. «Жапондық бағалау» әдісі


Дескриптор

-деректер жинақтайды

-жазылып алынады;

-графиктік мәтін құрастырады;+

-топ ішінде талқылайды;

- өз тұжырымдарымен бөліседі;

ҚБ. «Бесбармақ» әдісі


Дескриптор

-детальды ақпараттар бойынша графиктік мәтін құрастырады.

ҚБ.«Смайлик» әдісі

«Еліміздегі ең үздік көрікті жерлер» (youTube)























А3 парағы, түрлі түсті маркерлер













А3 парағы, түрлі түсті маркерлер



















Сабақтың соңы

5 мин

РЕФЛЕКСИЯ

Үйге тапсырма беру. Сабақта алған ақпараттар бойынша «Таңғажайып, туған жерім менің, Қазақстан» тақырыбы бойынша эссе немесе ойтолғау жазу.





Стикер
















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!