Дайындық
бөлімі
|
1.Оқушыларды қатарға отырғызу.
Сәлемдесу.
2. Қолға жаттығулар
жасау:
- саусақтарды біріктіріп
алға,ішке қарай айландырып жаттығулар
жасау.
- қолды біріктіре толқындата
жасалынатын жаттығулар.
- қолдың буындарына
жасалынатын жаттығулар.
3.Асықпен жаттығулар
жасау. Оқушылар жартылай шеңбер құрып
отырады. Мұғалім қарапайым қол қозғалыстарын баяу орындайды. Ойын
барысындағы күтілетін қүрделі жаттығуларды, ханды лақтырмай,
жаттығуларды жасау.
- «Хан» асықты көздеп лақтыру
жаттығулары.
- алақан, төртбұрыш,
алмастыру, сарт-сұрт,ұпай алу ойынын икемділікпен шеберлікпен ойнау
жаттығулары
|
- Оқушылардың киімдеріне назар
аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен
таныстыру.
- оқушылардың қатарда, ара
қашықтық сақтап отыруын қадағалау.
- жаттығуларын ережеге сай
орындалуын қадағалау. Асықпен жаттығу жасау кезінде ,қауіпсіздік
ережелерін сақтау
|
|
Негізгі
бөлім
|
Оқушылар
жартылай шеңбер жасау арқылы отырып ,әр оқушы 1 минуттан ойнап,үш
деңгейде (1деңгейдегі шебер, 2 деңгейде орта, 3 деңгейде үйренуші )
ойыншылар іріктеліп үш топқа бөлініп ойын
көрсетеді.
Шебер
ойыншылар.
Уақытқа,ойынды тоқтатпай ойнап, өз шеберліктерін
көрсетеді.
Орташа ойнайтын , (яғни күрделі жаттығуларды бірнеше
қайтара ойнайтын) оқушылар , бірін бірі бағалау арқылы ойынды
жүргізеді.
Үйренуші
ойыншылар
Шебер
ойыншылар, үйренуші оқушыларға өздеріне қиындық туғызатын
жаттығуларды үйрету арқылы қалай қиындықты жеңу керектігін
көрсетті.
Саралау:
1.
Қарапайым қозғалыстарды барынша күрделі қозғалыспен ауыстыруға, қол
мен дене қозғалыстарын асимметриялық қозғалыстарды қосуға (оң қол
жоғары, сол қол аяқ үстінде) және т.б.
болады.
2. Шебер
ойыншы , үйренуші оқушыларға ойынның икемділігін,көздеп лақтыру,қай
ойында шапшаң қозғалыста ойнау керек екенін көрсетуі бойынша
айтылады
|
Ойын
кезінде оны барлық балалардың бірдей жақсы орындауы міндетті ме деп
сұраңыз.
Балалар
қозғалысты жүргізушінің көрсетуі бойынша, жаңылыстырушы
командаларға назар аудармай орындауы
тиіс.
|
1. Шебер
ойыншылар
2.Орта деңгейде ойнайтын
ойыншылар
3.Үйренуші
ойыншылар
|
Қорытынды
бөлімі
|
Сабақты
қорытындылау:
Мақсаты: Қол жеткен нәтижелер
туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру. Тақырыпты
меңгеру деңгейін анықтау.
Сипаттама: Оқушылар ойында бір-бірін
бағалайды және нәтижесін мұғалімге
баяндайды.
Мұғалім әрекеті: Сұрақ-жауап
арқылы кері байланыс жүргізеді. Сабақ басында қойылған сұрағына әр
оқушыдан жауап сұрайды. Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушылар мен
үздіктерді атайды. Жетілдіру жаттығуларын
ұсынады.
Оқушының әрекеті: Қиын болған
немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Үздік
нәтиже көрсету үшін өзіндік ойлармен бөліседі. Сабақ басындағы
мұғалім сұрағына жауап береді.
|