Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ «Қыз Жібек» жырының кейіпкерлері
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қазақстан Республикасы Білім және Ғылым министірлігі
Түркістан облысы
Отырар ауданы
«Ғани Мұратбаев атындағы шағын жинақты жалпы орта мектеп»коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқа мерзімді жоспар
Тақырыбы: «Қыз Жібек» жырының кейіпкерлері
Пән мұғалімі: Ноғайбекова А
Сыныбы: 7
Пәні: қазақ әдебиеті
Қостерек ауылы-2019 оқу жылы
Сабақтың тақырыбы: «Қыз Жібек» жырының кейіпкерлері |
Тексерілді: Е.Бугенбаев Мұғалімнің аты-жөні:А.Ноғайбекова Күні: 26. 09.2019ж |
|||||||||||||
СЫНЫП: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||||||
|
|
|
||||||||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
7.1.3.1. Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау 7.2.1.1. Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру |
|||||||||||||
Сабақ мақсаты:
|
Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтайды. Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстырады. |
|||||||||||||
Тілдік мақсаты: |
Оқушылар орындай алады: Диалог, монолог, полилогтердегі мәтінді тыңдайды, көтерілген мәселені түсінеді. Автор көзқарасына талдау жасайды. Мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастырады. |
|||||||||||||
Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: қайталау түрлері: эпифора, анафора, аллитерация, ассонанс, риторикалық сұрақ |
||||||||||||||
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер |
||||||||||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Қандай жырлар ғашықтық жырларға жатады? 2.Ғашықтық жырлардың тақырыбы не? 3.Лиро-эпостық жырлардағы кейіпкерлері кімдер? 4.Ғашықтық жырларда не туралы баяндалады? |
||||||||||||||
Бағалау критерийі |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. көркем шығармалардан кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтай алады, Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыра алады. |
|||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Тарихтың,мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
|||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Тарих,қазақ тілі |
|||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
АКТ –дағы суреттер,кері байланыс, стикер. |
|||||||||||||
Алдыңғы оқу |
Қыз Жібек» жырының құрылысы |
|||||||||||||
Сабақтың жоспары |
||||||||||||||
Жоспарланған уақыт |
Сабақ барысы : |
Ресурстар |
||||||||||||
Басталуы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Топтарға біріктіру Тірек сөздер бойынша топқа біріктіру. Оқушыларға сөздер қиындыларын беремін. Әріп қиындыларда зерттеушілер,тарихшылар,әдебиетшілер деген сөздер болу керек. Оқушылар сол сөздер бойынша топтарға бірігеді. |
1топ зерттеушілер 2 топ тарихшылар 3 топ әдебиетшілер |
||||||||||||
5 минут |
Білу және түсіну«Серпілген сауал» әдісі Тақырыптың түсіну деңгейін арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін сыныптағы оқушылардың арасында сұрақтарды лақтырыңыз. 1.Қандай жырлар ғашықтық жырларға жатады? 2.Ғашықтық жырлардың тақырыбы не? 3.Лиро-эпостық жырлардағы кейіпкерлері кімдер? 4.Ғашықтық жырларда не туралы баяндалады? |
Оқулық, мәтіндер. |
||||||||||||
Жаңа сабақ 15 минут |
«Жариялау» әдісі (Әрбір топ берілген сұрақ бойынша өз позициясын жариялау керек. Бұл үшін топ ішінен спикер берілген уақыт ішінде (5 минут) басқа қатысушылар алдында сөйлеп, топ ұстанымын жеткізеді. 1топ Зерттеушілер «Қыз Жібек»жырының зерттелуі туралы мәлімет береді. 2 топ Тарихшылар «Қыз Жібек»жырының тарихы туралы түсінік береді. 3 топ Әдебиетшілер «Қыз Жібек»жырының мазмұны мен идеясына,көркемдік ерекшелігіне шолу жасау. Дескриптор - өз ұстанымына қатысты ой пікірін білдіреді Бағалау «Бас бармақ»тәсілі «Екі күнделік» әдісі Топтық, жеке жұмыс жүргізу. Кесте бойынша жыр кейіпкерлерін талдау.
Венн диаграммасы. ( Төлеген мен Бекежанның бейнесін салыстыру )
|
Оқулық,қабыр ғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер |
||||||||||||
Аяқталуы Сабақты бекіту 10 минут
|
Дескриптор - шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстырады «Ыстық орындық» орындық әдісі (Бір оқушы алдыңғы жақта, орындықтар оны айнала қоршай орналастырылады. Жаттығудың сипаттамасы: Бір оқушы алға шығып өз пікірін айтып және тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Сұрақты анағұрлым мазмұнды қылу үшін, оқушылар белгілі бір пікір бойынша бірлесіп алға шығып сөйлей алады. Дескриптор - өз ұстанымына қатысты ой пікірін білдіреді |
«Ыстық орындық» орындық әдісі, сұрақтар, орындық |
||||||||||||
Бағалау 5 минут Кері байланыс |
БББ кестесі
|
«Бас бармақ» тәсілі БББ кестесі |
||||||||||||
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||||||||
|
«Бас бармақ» тәсілі |
АКТ –дағы суреттер,слаид Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары |
||||||||||||
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Сабақ мақсаттары оқу мақсатына сай, қолжетімді, нақты болды. Сабақта оқушылар белсене жұмыс жасады.Тапсырманы орындау барысында уақытты тиімді пайдалана білді. |
|||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Топтық жұмыс тиімді болды. 2: Шығармашылық жұмыстары кезінде тапсырмалар орындау Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: «Жариялау» әдісі 2: «Ыстық орындық» орындық әдісі Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Климат Сабақтың тақырыбы: Климаттың өзгеру себептері |
Мектеп:Ғ.Мұратбаев шжж о\м Мұғалімнің аты-жөні:А.Ноғайбекова Күні: 17 .09.2019ж |
||||||
СЫНЫП: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: 15 |
Қатыспаған оқушылар саны: 0 |
|||||
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
7.2.6.1- оқылым стратегияларын қолдану:комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу; 7.4.1.1- жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу; 7.3.3.1- мәтін құрылымын (кіріспе бөлім, жалпы мәлімет беру, детальді мәлімет беру) сақтай отырып, графиктік мәтін (шартты белгі, сурет, сызба) түрінде берілген процесті сипаттап жазу |
||||||
Сабақ мақсаты:
|
Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Топтық жұмысты бірлесе орындайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Диалог, монолог,
полилогтердегі мәтінді тыңдайды, көтерілген мәселені
түсінед Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |