Сабақтың тақырыбы:
Бейнелеу өнері.
Шығармашылық жұмыс.
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Хожашов Г.Б
Күні: 18.10.2018
|
СЫНЫП:
5« Г
»
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспаған оқушылар
саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
5.1.5.2-Шығармашылық идеяларды іске асыру үшін нобайлар
орындау
5.1.6.4 -Таңдаған
тәсілдерінің қасиеттерін ескере отырып, көркемөнер материалдарын,
техникаларын пайдалану және эксперимент
жүргізу
|
Сабақ
нәтижесі:
|
Оқушылардың барлығы
мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды
орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Оқушылардың көбісі
мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше
жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен
жұмыс жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі
мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды,
тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре
алады.
|
Бағалау
критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын
өзіне аудара алады.
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе
қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар,
кері байланыс, стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік.
Рефлексия.
|
Пәнаралық байланыс
|
Музыка, қазақ тілі.
|
Рухани жаңғыру
|
Осылайша, біз қайта
түлеудің айрықша маңызды екі процесі – саяси реформа мен
экономикалық жаңғыруды қолға алдық. Біздің мақсатымыз айқын,
бағытымыз белгілі, ол – әлемдегі ең дамыған 30 елдің қатарына
қосылу. Аталған екі жаңғыру процесінің де нақты мақсат-міндеттері,
басымдықтары мен оған жеткізетін жолдары
бар.
|
Сабақтың
жоспары
|
Жоспарланғануақыт
|
Сабақ барысы
:
|
Бағалау түрлері
|
Басталуы
|
Сәлемдесу.
Топқа бөлу.
1-топ:
«Пейзаж»
2-топ:
«Натюрмот» деп екі топқа
бөлінеді.
Сынып реттілігін қадағалау.
Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын
байқау.
Үй тапсырмасын пысықтау.
«Қар ату» ойын тәсілі.
Оқушылар жаңа сөздіктерді бір – біріне айтып үй тапсырмаларды айтып
өтеді.
|
Топқа бөлу.
1-топ:
«Пейзаж»
2-топ:
«Натюрмот»
|
Жаңа
білім
|
Білу және
түсіну
Оқушылар оқулықтағы
негізгі тақырыппен танысады.
Шығармашылық
жұмыс.
«Жариялау»
әдісі
Оқушыларға күзгі
табиғат пейзажының суреттін салу.
(Әрбір топ берілген сұрақ бойынша өз позициясын жариялау
керек. Бұл үшін топ ішінен спикер берілген уақыт ішінде (5 мину)
басқа қатысушылар алдында сөйлеп, топ ұстанымын
жеткізеді.)
|
Оқулық,
мәтіндер.
|
Ортасы
|
Қолдану
Оқулықта берілген
тапсырмаларды орындау.
Түсіндіру.
Топтық, жеке жұмыс
жүргізу.
Шығармашылық
жұмыс.
Қала пейзажын орындау
реттілеу
(сызықтық
перспектива)
Оқушылар суреттер
арқылы ажыратады.
|
Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті
маркерлер,
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
|
Ой
қорытыу
Мүсіншілер қандай
материалдар пайдаланылады?
Балшық, балауыз, гипс, тас, ағаш
т.с.б.
|
Таақырып бойынша түйген білімдерін
жазады.
|
Бағалау
|
Оқушыларды смайликтер арқылы
бағалау
|
|
Кері
байланыс
|
|
Сабақтан алған әсерлерін стикерге
жазу.
|
Үйге тапсырма: Жұмысты
аяқтау.
|
Саралау – Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау -
Оқушылардың
үйренгенін
тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік жəне
еңбекті
қорғау
ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары
тиімді болды ма? Мен берілген уақыт
ішінде үлгердім бе? Мен өз
жоспарыма
қандай түзетулер енгіздім жəне
неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа
сабақ туралы өз пікіріңізді
жазыңыз.
Сол ұяшықтағы Сіздің
сабағыңыздың тақырыбына сəйкес
келетін
сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды
да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды
(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген
оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге
көмектесетін не білдім?
|