Материалдар / Ашық сабақ Салу есептері 7-сынып геометрия
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ Салу есептері 7-сынып геометрия

Материал туралы қысқаша түсінік
Жаңартылған білім мазмұны бойынша қысқа мерзімді жоспар мұғалімдерге керек болады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Маусым 2019
3185
9 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Бекітілді:

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

7.4А . Шеңбер және салулар

Мектеп: Мұнайлы ауданы,

10 орта мектеп КММ

Күні:30.04.2019ж

Мұғалімнің аты-жөні: Азизов Рахат Маликович

Сынып: 7 геометрия

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Салу есептері

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаты

7.1.2.18 берілген үш элементі бойынша үшбұрыш салу

Сабақ мақсаттары




  • Үшбұрышты екі қабырғасы мен арасындағы бұрышы бойынша салуды үйрену;

  • Үшбұрышты қабырғасы мен іргелес жатқан бұрыштары бойынша салуды үйрену;

  • Үшбұрышты үш қабырғасы бойынша салуды үйрену.

Бағалау критерийлері

  • Үшбұрышты екі қабырғасы мен арасындағы бұрышы бойынша салуды біледі;

  • Үшбұрышты қабырғасы мен іргелес жатқан бұрыштары бойынша салуды біледі;

  • Үшбұрышты үш қабырғасы бойынша салуды біледі.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

Математикалық тілде сөйлеу мәнерін қалыптастырады. Үшбұрыштарды салуда салу алгоритміне сипаттама береді.

Пәнге қатысты лексика мен терминология

- тең кесінділер, тең бұрыштар, салулар, циркуль, сызғыш, шеңбер, түзу, сәуле, үшбұрыш, екі қабырғасы арасындағы бұрыш, іргелес бұрыш, белгілеулер, қиылысулар.

Қазақша

Русский

English

бұрыш

угол

angle

үшбұрыш

треугольник

triangle

Шеңбер

окружность

circumference

Диалогтар мен жазу үшін қолданылытын тіркестер:

  • тең кесінділерді салу үшін ... керек;

  • берілген бұрышқа тең бұрышты салу үшін ... керек;

  • Үшбұрышты екі қабырғасы мен арасындағы бұрышы бойынша салу;

  • Үшбұрышты қабырғасы мен іргелес жатқан бұрышы бойынша салу;

  • Үшбұрышты үш қабырғасы бойынша салу...

Құндылықтарды дарыту


«Мәңгілік ел» идеясының «Зайырлы қоғам және жоғарғы руханият» құндылығы бойынша салуларды күнделікті өмірмен байланыстыра отырып, өмір бойы білім алуға баулу;

Пәнаралық байланыстар

Сызу, технология пәндері

АКТ қолдану дағдылары

Ноутбук, интербелсенді тақта

Бастапқы білім


  • берілген бұрышқа тең бұрыш салуды біледі

  • бұрыштың биссектрисасын салуды біледі

  • кесіндіні қақ бөлуді біледі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақ басы

3 мин























5 мин



































Сабақтың ортасы

13-минут









































































































































































15 минут


  1. Ұйымдастыру кезеңі

  • Оқушылардың сабаққа әзірлігін бақылау. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстыру және талқылау.

  • Психологиялық ахуал орнату «Шаттық шеңбер» құру арқылы бір-біріне аттарының бас әрпі бойынша тілек білдіру.

  • Сыныпты топтарға бөлу және топ басшыларын сайлау.

Стикерлерге алдын ала «Шеңбер», «Тік төртбұрыш», «Шаршы» және « үшбұрыш» суреттерін қойып оқушыларға солардың біреуін қарамай таңдату арқылы топтар құру. Топ басшысын сайлау.Топ басшысының мақсаты бағалау бетшесіне оқушылардың алған балдарын қойып отырады. Топтарға бағалау бетшесі беріледі.

Аты жөні

Үй тапсыр масы

1 Топтық жұмыс

2 Жұптық жұмыс

3 Жеке жұмыс

Қоры тынды



















Оқу мақсатын үшін bilimland.kz сайтынан тақырыпқа байланысты видеоролик көрсетіледі

(топтық жұмыс)

1.Жаңа тақырыпты ашу мақсатында әр топқа жеке тапсырма беріледі. Әр топ тапсырмаларды орындау барысында жетекші сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақ мағынасын ашады.

Топтық жұмыс.ДЖИГСО әдісі: жаңа тақырыпты түсіну және ашу, қателер болса анықтау, жаңа тақырыпты игерудегі олқылықтарды жою/

Сынып оқушылар төрт-төрттен топқа бөлініп, «Көршіңді тексеру» әдісін қолданып, әр топқа амалдар қолдануға есеп беріледі және топтардың тапсырмалары бір-бірінен өзге болады .

Тапсырмалар флипчарттарда орындалып, үстелде қалады. Ал топтар мұғалімнің белгілеген уақытынан кейін сағат тілімен қозғала отырып, келесі топтардың тапсырмаларын тексереді және орындайды. Тапсырмаларды тексеру барысында қателер болса, басқа түсті қаламмен қатені түзету ұсынылады.

Топтар өз орындарына қайта келгенше жұмыс жалғасады.

Жұмыстың соңында барлық қателерге шолу жасалып, «тапсырманы үздік орындаған» топ пен «қателердің себебін анықтай алған» оқушылар мадақталады.

Тапсырма:

1-топ

Үш қабырғасы бойынша үшбұрыш салу

a=2 см , b=3 см , c=4 см

2-топ

Екі қабырғасы және арасындағы бұрышы бойынша үшбұрыш салу

АВ=5см, АС=6см, А бұрышы 800

3-топ

Бір қабырғасы және оған іргелес жатқан бұрышы бойынша үшбұрыш салу

АВ=6см, <А=600 , <В=700

4-топ

Бүйір қабырғалары 10 см және олар арасындағы бұрышы 700 болатын теңбүйірлі үшбұрыш салыңыз.

Жетістік критерийлері:

  • тең кесінділерді салуды біледі;

  • берілген бұрышқа тең бұрышты салуды біледі;

  • циркуль, транспортир және сызғышты тиімді қолдануды біледі;

  • тапсырманың мәнісін дұрыс түсінеді.

Саралау тапсырмасы

Оқушыларға жұппен жұмысқа тапсырмалар беріледі.

4.39 1) PQ кесінді мен (hk) бұрышы берілген

АВ=PQ <АВС=<(hk), <ВАС=1/2<(hk) болатындай етіп АВС үшбұрышын салыңдар

2) АВ=PQ <АВС=<(hk), <ВАС=1/4<(hk)

болатындай етіп АВС үшбұрышын салыңдар



Дескриптор:

Оқушы: тең кесінділерді салуды біледі;

берілген бұрышқа тең бұрышты салуды біледі;

циркуль, транспортир және сызғышты тиімді қолдануды біледі;

Мадақтау арқылы бағалау. (жарайсың тамаша, керемет жауап бердің, ерекше ұнады жауабың, т.б.)

Сергіту сәті.

Саралау тапсырмасы

Оқулықтан 4.43 есеп

Ұзындықтары а,b және с-ға тең кесінділер берілген.

АВ=2а, ВС=b , АС=2с болатындай етіп АВС үшбұрышын салыңдар

Дескриптор:

-Берілген кесіндіге тең кесіндіні салады

-Берілген кесіндіден екі есе үлкен кесіндіні салады

Есептің шешуі

Picture 2

Кері байланыс: «Мен сізге, сіз маған!» әдісі бойынша оқушылар бір-біріне сұрақ қояды

Равнобедренный треугольник 12




3-слайд

























http://bilimland.kz



















































































































578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!