Сабақтың тақырыбы: Сандық есептер шығару | Мектеп: « Болашақ» |
Пәні: химия |
|
Күні:17.02.17ж | Мұғалімнің есімі: Тумабаева Ж |
СЫНЫП: 10 «А» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | s-элементтердің физикалық, химиялық қасиеттерін ескере отырып, есептер шығаруда формулаларды дұрыс қолдану арқылы есептер шығара білуге бағыттау. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: s-элементтердің физикалық, химиялық қасиеттерін біледі, есептер шығаруда формулаларды дұрыс қолдана алады. |
| Оқушылардың басым бөлігі: s-элементтердің физикалық, химиялық қасиеттерін мысалдар арқылы түсіндіре алады. Формулаларды дұрыс пайдалана отырып, есептерді шығару жолдарын тұжырымдайды |
| Кейбір оқушылар: өзіндік сыни пайымдаулар арқылы s-элементтердің физикалық, химиялық қасиеттеріне мысалдар келтіре алады. Есептер шығаруда формулаларды дұрыс пайдалана отырып өз жауаптарын дәлелдей алады. |
Тілдік мақсат | Оқушылар ... (істей) алады: Өз ойын нақты жеткізе алады.Элементтердің ұқсас және өзгеше қасиеттерін салыстыратын есептерді шығара алады.Формулаларды дұрыс қолдану жолдарын біледі |
| Негізгі сөздер мен тіркестер: тығыздық, көлем, масса, зат мөлшері, қоспа |
| Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
| Талқылауға арналған тармақтар: 1)сілтілік және сілтілік жер металдардың химиялық қасиеттерін мысалдар арқылы тұжырымдаңдар?2)Газдардың салыстырмалы тығыздығын қандай формуламен өрнектейтінін мысалдар келтіру арқылы түсіндіріңдер?3)Газдардың мольдік көлемі қалай өрнектеледі?Химиялық формула бойынша газдардың тығыздығын анықтау формуласын өрнектеңдер және мысалдар арқылы дәлелдеңдер |
| Сіз неліктен ауызша тілдің жазба тілден оңай екнін айта аласыз ба? |
| Жазылым бойынша ұсыныстар: берілген тапсырмаларға сай есептерді дұрыс рәсімдеу |
Алдыңғы оқу | Судың кермектілігі оны жою жолдары. Сілтілік металдар мен сілтілік жер металдарының табиғи қосылыстарының Қазақстандағы кен орындары |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар |
Басталуы | 1.Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу2. Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру3. Топқа біріктіруТүрлі-түсті таратпалар арқылы топқа бөлінеді. Таратпадағы формулаларға сипаттама бередіІ топ НатрийІІ топ Калий ІІІ топ КальцийІҮ топ Магний4. Үй тапсырмасын тексеру, сұрау Қызығушылықты ояту «9 ромб» әдісі арқылы әр топқа сұрақтар қойылады.Жауабы: |
Түрлі-түсті-таратпалар
Бағалау «Бағдаршам» арқылы
|
Ортасы | Мағынаны тануІ. «Сиқырлы жұлдызшалар» әдісі арқылы есептер шығару№1 Массасы 200г кальций карбонаты түзілгенде әк суы қанша көмір қышқыл газын сіңіреді?Жауабы: №2 Натрий хлоридін концентрлі күкірт қышқылын қосып қыздырғанда алынатын (қ.ж) хлорсутектің көлемі?Жауабы:4,48 л№ 3Тұз қышқылының 68 мл 24%-тік (1,12 г/мл) ерітіндісін бейтараптау үшін қажет калий гидроксидінің зат мөлшері?Жауабы: 0,5 моль№ 4Реакция нәтижесінде тұнба түзілу үшін барий гидроксидімен әрекеттесетін фосфор қышқылының массасы?Жауабы: 19,6 г №5Құрамында 5қоспасы бар натрий карбонатына құмды қосып балқытқанда түзілетін натрий силикатының массасы?Жауабы: Топтар өзара бағдаршам арқылы бағалайды
|
Тест кітапшасы, оқулық
Периодтық жүйе
Бағалау«Бағдаршам» |
Аяқталуы | Үйге тапсырма: Тарау бойынша қайталауБілімді бағалау: Әрбір топтағы топбасшының топ мүшелерін бағалауымен өз бағалауымды салыстыра отырып бағалау Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен «Бес бармақ» рефлексиясы арқылы рефлексивті дәптерлерінде ой бөліседі | Тест кітапшасы, оқулықРефлексивті дәптер |
Қосымша ақпарат : |
Рефлекция. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтаға жауап беріңіз. |
|
|
Қорытынды бағамдауСаралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Барлық тапсырмаларды орындаса -5Үй тапсырмасындағы есеп болмаса, бірақ сабаққа белсене қатысса-4Үй тапсырмасындағы есеп болмаса, бірақ сабаққа орта деңгейде қатысса-3РефлексияРефлексия дәптерлеріне бүгінгі сабақ туралы әсерлерін « Плюс, минус, қызықты» рефлексиясы арқылы жазадыҚорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?......Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?......Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|