Сабақ: қазақ тілі
| Шартты бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем |
Күні:06.02.2017
| Мұғалімнің есімі:Енсегенова С |
Сынып: 8 | Қатысқандар саны:18 | Қатыспағандар саны:1 |
Сабақ негізделген оқу мақсаты ( мақсаттары ): | Шығармашылық жұмыстар арқылы сабақтас құрамалас сөйлем туралы білімдерін тиянақтау. Ауызекі сөйлеу, ақыл-ой, шығармашылық қабілеттерін арттыру. Қазақ халқының салт-дәстүрін қадірлеуге тәрбиелеу.
|
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар:Барлақ оқушылар назар аударып тыңдайды және пікірін айта алады. |
| Оқушылардың басым бөлігі:Топтық және жұптық тапсырмалар орындайды |
| Кейбір оқушылар:Жеке тапсырмалар орындайды |
Тілдік мақсат: | Оқушылар:Жаңа өткен тақырыпты зейнмен тыңдап,түсіну.Тақырып бойынша берілген тапсырмаларды өз бетімен орындау.Топтық тапсырмалар барысында өз үлесін қосып,сабақ барысында белсенділік көрсету.Топта өз пікірін айта алады,керек мәліметтерді діптеріне жазып ала алады. |
| Негізгі сөздер мен тіркестер: салалас құрмалас сөйлем, сабақтас құрмалас сөйлем
|
| Сыныптағы диалог, жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:"Қалам ортада"Терме диктантыСәйкестендіру, |
| Талқылауға арналған тармақтар |
| Морфологиялық, синтаксистік, фонетикалық талдау жасау
|
| Сіз неліктен ... ... ... екенін айта аласыз ба? |
| Шартты бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлемнің түрлі жолмен жасалуы |
| Жазылым бойынша ұсыныстар: |
| Ереже жазу, жасалу жолдарын , жұрнақтарын жазу
|
Алдыңғы тақырып | Сабақтас құрмалас сөйлем |
Жоспар: |
|
Жоспарланған уақыт:45 | Жоспарланған жаттығулар ( төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз ) | Ресурстар |
Басталуы 10 минут
Миға шабул | Ұйымдастыру (2минут)Тустер арқылы топқа болу. ережесін айтуЖағымды психологиялық ахуал туғызуүшін тренинг өткізуҮй тапсырмасын сұрақ – жауап әдісімен сұрау
| Интер тақта,психологиялықдайындыққа жүрекше пайдалану |
Ортасы 25 | Барлық оқушылар сұрақтарға жауап береді,тақырыптың мағынасын ашадын.Стикерлер арқылы ,марапат сөздер арқылы,қол шапалақтау арқылы бағалау.Топтық тапсырмалар1-топ. Жаңа сабақтың ережесін айтады2-топшартты бағыныңқылы сабаұтастың жасалу жолдарын айтады3-топсұрақтарын айтып,мысал келтіредіАқ плакаттарға негізгі мағұлматтарды ,жинақтамаларды әрлеп,бірге шешім шығарып баяндаушыны хабарлайды,спикер уақытқа қарайды
| оқулық,Акт, |
Аяқталуы | Қортынды: Тест орындату арқылы кері байланыс жасауБағалау:ББҮ және жинақ бағалауды айту
| Бағалау бетшесі,стикер,смайлг |
Қосымша ақпарат:Ғаламтор материялдар, салт-дәстүрге байланысты сұрақтар |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ – мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
Ойтүрткі сұрақтар арқылы тапсырмаға қарай бағдарлаймын.Оқушыларға деңгейлік тапсырма берем. | Қол шапалақтау(мадақтау)Стикер арқылыЖинақ бағалау
| Слаидтар,ғаламтор деректері. |
РефлекцияСабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқуышалар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болады? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|