Материалдар / Ашық сабақ "Сенімхат,қолхат,хат,өмірдастан" 10-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Сенімхат,қолхат,хат,өмірдастан" 10-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
10- сыныпқа арналған Сенімхат,қолхат,хат, өмірдастан
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Желтоқсан 2017
1658
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Ресми қарым-қатынас және жазба тіл мәдениеті


Мектеп: Қарасу ОЖББМ

Күні:


Мұғалімнің аты-жөні: Сагидуллина Д.С

Сабақ

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сынып:10

Сабақ тақырыбы

Сенімхат, қолхат,хат, өмірдастан

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

Сенімхат, қолхат, хат, өмірдастанға мысалдар келтіру;


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:Сенімхат, қолхат,хат, өмірдастандарды ауызша немесе жазбаша түрде көрсету.

Басым бөлігі:Сенімхат, қолхат,хат, өмірдастанға мысалдар келтіру, өмірде қолдана алу;

Кейбір оқушылар:Сенімхат, қолхат,хат, өмірдастанды жете түсініп, өмірмен байланыстырып қолдану.

Бағалау

критерийлері:

1. Сенімхат, қолхат,хат, өмірдастанға мысалдар келтіре алады.

2 Сенімхат, қолхат,хат, өмірдастанды түрлендіріп, деңгейлік тапсырмаларды орындай алады.

3. Сенімхат, қолхат,хат, өмірдастанды жете түсініп, алған білімдерін өмірмен байланыстыра алады.

Тілдік мақсаттар:

Оқылым дағдысы: Берілген тақырып пен тапсырмалармен жұмыс.

Айтылым дағдысы:Сенімхат, қолхат,хат, өмірдастан түрлерін ажырата айтады

Жазылым дағдысы:Сенімхат, қолхат,хат, өмірдастанның жазылу бағытын жазып, өмірде қолданады.

Құндылықтарға баулу:

Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды,тапсырма мазмұны арқылы тақырыпты талдауға үйренеді, сол арқылы тақырыптың мағынасын, негізгі мүмкіндіктерін меңгерту, тақырыпты өздері талқылап, өз ой-пікірімен санаса білу, топпен жұмыс жасау.

Пәнаралық байланыс:

Іс-қағаздар

Алдыңғы білім

Өмірбаян,арыз, өтініш,түсініктеме

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

0-3 мин






«Білу, түсіну » тапсырмалары»

3 мин












І. Ұйымдастыру.

  • Оқушылармен амандасу, сыныпты түгендеу.

  • Әр оқушы бағалау парағы таратылады

  • Тренинг «Ұшақ» стратегиясы (Ұшаққа жылы лебіздерін жазып ұшырады)

  • Топқа бөлу: Оқушыларды сөздер арқылы топқа бөлу.

  • 1 топ: Сенімхат

  • 2 топ: Қолхат

  • 3 топ: Хат

  • 4 топ: Өмірдастан


ІІ. Үй тапсырмасының орындалуын тексеру.

«Математикалық тест» әдісі арқылы өткен тақырыпты еске түсіру.

  1. Туынды түбірді анықта

1. жол 2. Тазалық 3. Сынып 4. Жаңа 5. бол

2. Қате жазылған сөзді табыңыз

  1. әрқашан 7 . әлдене 8.әлдебіреу 9.бірнәрсе 10.әрқалай

  1. Әрі термин, әрі кірме сөзді табыңыз

11. әңгелек12.атауыз 13.диалект 14. түбір 15. жырау

4. Қай сөз табы сөйлем мүшесі бола алмайды ?

16 есімдік 17етістік 18зат есім 19шылау 20 сын есім

5.Ілгерінді ықпалды табыңыз

21.қара көз 22.жүз шақты 23.анық еді 24.бес жыл 25.ақ қара

Дұрыс жауабы: 64


1 топ: Өмірбаян (мәлімет дайындау)

2 топ: Өтініш (постер қорғау)

3 топ: Арыз (түрлерімен таныстыру)

4 топ: Түсініктеме (жазып дайындау)


Үй тапсырмасын бағалауғаарналған дескриптор:

- Іс-қағаздар түрлерін, анықтамасын білді;

- Іс-қағаздар түрлерін ажырата жазды:

- Іс-қағаздар түрлеріне мысалдар келтіре алды .

ҚБ –Мұғалім ауызша кері байланыс жасайды

Тамаша! Жарайсыңдар оқушылар! « Мадақтау» әдісі



бағалау парағы,







белсенді тақта,



математикалық тест




постер


Сабақтың ортасы


«Жинақтау, талдау» тапсырмалары



















«Саралау, қолдану» тапсырмалары





























Жаңа сабақ.

«Мағынаны ажырату» кезеңі.

«Дауыстап ойлау» әдісі арқылы жаңа сабақты меңгертуоқулықпен жұмыс 5 мин

«Бір минуттық әңгіме» әдісі арқылы5 мин бір-ірінен ақпарат алу

«Түртіп алу жүйесі» тәсілі.

V

+

-

?

Бұрыннан білемін

Жаңа ақпарат

Менің ойлағаныма қайшы,кереғар

Келісе алмаймын.

Білгім келеді.





Әрбір оқушы алдарындағы кестені жаңа сабақты оқу барысында толтырып отырады.

ҚБ – « 2 жұлдыз, 1 тілек (топтар бір-біріне)» арқылы бағалау.


Оқушыларға іс-қағаз түрлері беріледі.«Ой толғаныс» әдісі

1 топ: Сенімхат жазу

2 топ: Қолхат жазу

3 топ: Хат жазу

4 топ: Өмірдастан жазу

«Кинометафора» әдісі

Интербелсенді тақтада әр түрлі суреттер беріледі. Суреттерге қарап отырып іс – қағаздар түрлерін ажыратып айтады.


Бағалау критерий:

іс-қағаз түрлерін түрлендіріп, деңгейлі тапсырмаларды орындай алады.


Дескриптор


1

Оқушы іс-қағаз түрлерін анықтап жаза алды


2

Оқушы іс-қағаз түрлерін жазды


3

Суреттер арқылы іс-қағаз түрлерін ажырата алды


4

іс-қағаз түрлерін түрлендіре отырып жұмыс нәтижесіне жетті

5

Берілген іс-қағаз түрлерін ажырата жазды



ҚБ – жұлдызшалар тарату







оқулық

белсенді тақта, слайдтар, кесте, жұмыс дәптері, қалам








Дидактикалық материалдар


























Сабақтың соңы


Рефлексия:

Кері байланыс «Бес саусақ» әдісі

Оқушылар ақ параққа алақандарын қойып. Қаламмен айналдырып өтеді. Осыдан соң сабақ туралы мынандай сұрақтарға жауап береді

«Бас бармақ» Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе не болды ?

«Балалы үйрек» Қалай жұмыс жасадым, кімге көмек бердім ?

«Ортан терек» Мен бүгін білім мен тәжірибе алдым ?

«Шылдыр шүмек» Сабақ маған ұнадыма? Неліктен?

«Кішкене бөбек» Мен сабақта өімді қалайша сезіндім ?

формулаларын білемін және есептер шығаруда қолдана аламын, энергияның сақталуы мен айналу заңын түсіндім, өмірмен байланысын ажырата аламын.

.

Бес саусақ жапсырылады

Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


саралау тапсырмалары

Математикалық тест

«Постер»

«Дауыстап ойлау»

«Бір минуттық әңгәме»

«Түртіп алу жүйесі» тәсілі

Ой- толғаныс«Кинометафора»«Бес саусақ»

Қазақ тілі кабинетінде қауіпсіздік техникасын сақтау ережесін білу.
















































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!