|
Сабақтың тақырыбы: Солтүстік Америка физикалық географиялық орны. Материктің ашылуы мен зерттелуі. |
Мұғалімнің аты-жөні: Оразбаева Жаудир Күні: 06.02.2017 |
|||
|
СЫНЫП: 7 б |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары: |
Материктің географиялық орнына, ашылу тарихы жайында түсінік бере отырып терең ұғындыру |
|||
|
Сабақтан күтілетін нәтиже: 1-деңгей (білу, түсіну): |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Материктің физикалық географиялық орнына сипаттама бере алады |
|||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Материктің географиялық орны, ашылуы мен зерттелу тарихына талдау жасай алады |
|||
|
3-деңгей (жинақтау, бағалау): |
Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады: Материктің географиялық орны мен зерттелуін картаны қолдана отырып айқындайды |
|||
|
Тілдік мақсат: |
Секвойя, Хабборт |
|||
|
Ресурстар: |
Оқулық , карта ,атлас және кескін карта |
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, биология |
|||
|
Алдыңғы оқу: |
Оңтүстік жарты шар материктерінің ұқсастықтары мен айырмашылықтары |
|||
|
САБАҚ ЖОСПАРЫ |
||||
|
Сабақ барысы және жоспарланған уақыт |
Берілетін тапсырмалар және қолданылатын әдістер |
Бағалау критерийлері және жұмыс түрлері |
||
|
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ минут |
Сыныптың психологиялық ахуалын қалыптастыру. Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстыру. Кір жайғыш әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау |
Топтық жұмыс |
||
|
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН СҰРАУ минут 1-деңгей (білу, түсіну): |
1.Қанша материк бар және аттарын ата 2.Оңтүстік жарты шарға қандай материктер кіреді 3.Ежелгі Гондвана материгінің құрамында қандай материктер бар 4. Оңтүстік тропик шеңбері қандай материктерді кесіп өтеді |
Дұрыс жауаптарға 1-балл қойылады |
||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
1.Австралия мен Антарктика материгінің климатына салыстырмалы түрде сипаттама бер 2.Оңтүстік Америка мен Африканың айырмашылығын түсіндір |
Дұрыс жауаптарға 2-балл қойылады |
||
|
3-деңгей (жинақтау, бағалау): |
Тест және сөзжұмбақ |
Дұрыс жауаптарға 3-балл қойылады |
||
|
ЖАҢА САБАҚ 12 минут |
(Қажеттілігіне қарай әдіс қолдануға болады) (Жаңа сабаққа дайындықпен келген оқушының қорғауын ұйымдастыру); ДЖИГСО әдісі. АКТ-ны пайдалана отырып жаңы сабақ жөнінде мәліметтер беріледі. ДЖИГСО әдісі арқылы тақырыппен танысып шықты. |
|
||
|
САБАҚТЫ БЕКІТУ 15 минут 1-деңгей (білу, түсіну): |
(Қажеттілігіне қарай әдіс қолдануға болады) Мозайка әдісі арқылы адасқан әріптерді табу |
Жұптық жұмыс. Дұрыс жауаптарға 1 балл қойылады. |
||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
Географиялық диктанттар |
Дұрыс жауаптарға 2 балл қойылады. |
||
|
3-деңгей (жинақтау, бағалау): |
Білгенімді зердеме тоқу |
Дұрыс жауаптарға 3 балл қойылады. |
||
|
ҮЙГЕ ТАПСЫРМА 5 минут 1-деңгей(білу, түсіну): |
(Оқушыларға келесі сабаққа шолу жасату) Оқу және тест |
Тапсырманы орындағанға «3» баға қойылады. |
||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
Кескін картамен жұмыс |
Тапсырманы орындағанға «4» баға қойылады. |
||
|
3-деңгей (Шығармашылыққа, ғылыми зерттеушілікке бағытталған тапсырмалар) |
Солтүстік Америка материгі жайында мәліметтер |
Тапсырманы орындағанға «5» баға қойылады. |
||
|
БАҒАЛАУ |
8-10 балл жинаған оқушыларға «3» баға қойылады. 10-15 балл жинаған оқушыларға «4» баға қойылады. 15-20 балл жинаған оқушыларға «5» баға қойылады. |
|
||
|
КЕРІ БАЙЛАНЫС |
|
|
||
|
Рефлексия |
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды? |
|
|
|
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды? |
|
|
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз? |
|
Тәлімгер:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Солтүстік Американың физикалық географиялық орны. Материктің ашылуы мен зерттелуі"
Ашық сабақ "Солтүстік Американың физикалық географиялық орны. Материктің ашылуы мен зерттелуі"
|
Сабақтың тақырыбы: Солтүстік Америка физикалық географиялық орны. Материктің ашылуы мен зерттелуі. |
Мұғалімнің аты-жөні: Оразбаева Жаудир Күні: 06.02.2017 |
|||
|
СЫНЫП: 7 б |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары: |
Материктің географиялық орнына, ашылу тарихы жайында түсінік бере отырып терең ұғындыру |
|||
|
Сабақтан күтілетін нәтиже: 1-деңгей (білу, түсіну): |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Материктің физикалық географиялық орнына сипаттама бере алады |
|||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Материктің географиялық орны, ашылуы мен зерттелу тарихына талдау жасай алады |
|||
|
3-деңгей (жинақтау, бағалау): |
Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады: Материктің географиялық орны мен зерттелуін картаны қолдана отырып айқындайды |
|||
|
Тілдік мақсат: |
Секвойя, Хабборт |
|||
|
Ресурстар: |
Оқулық , карта ,атлас және кескін карта |
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, биология |
|||
|
Алдыңғы оқу: |
Оңтүстік жарты шар материктерінің ұқсастықтары мен айырмашылықтары |
|||
|
САБАҚ ЖОСПАРЫ |
||||
|
Сабақ барысы және жоспарланған уақыт |
Берілетін тапсырмалар және қолданылатын әдістер |
Бағалау критерийлері және жұмыс түрлері |
||
|
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ минут |
Сыныптың психологиялық ахуалын қалыптастыру. Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстыру. Кір жайғыш әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау |
Топтық жұмыс |
||
|
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН СҰРАУ минут 1-деңгей (білу, түсіну): |
1.Қанша материк бар және аттарын ата 2.Оңтүстік жарты шарға қандай материктер кіреді 3.Ежелгі Гондвана материгінің құрамында қандай материктер бар 4. Оңтүстік тропик шеңбері қандай материктерді кесіп өтеді |
Дұрыс жауаптарға 1-балл қойылады |
||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
1.Австралия мен Антарктика материгінің климатына салыстырмалы түрде сипаттама бер 2.Оңтүстік Америка мен Африканың айырмашылығын түсіндір |
Дұрыс жауаптарға 2-балл қойылады |
||
|
3-деңгей (жинақтау, бағалау): |
Тест және сөзжұмбақ |
Дұрыс жауаптарға 3-балл қойылады |
||
|
ЖАҢА САБАҚ 12 минут |
(Қажеттілігіне қарай әдіс қолдануға болады) (Жаңа сабаққа дайындықпен келген оқушының қорғауын ұйымдастыру); ДЖИГСО әдісі. АКТ-ны пайдалана отырып жаңы сабақ жөнінде мәліметтер беріледі. ДЖИГСО әдісі арқылы тақырыппен танысып шықты. |
|
||
|
САБАҚТЫ БЕКІТУ 15 минут 1-деңгей (білу, түсіну): |
(Қажеттілігіне қарай әдіс қолдануға болады) Мозайка әдісі арқылы адасқан әріптерді табу |
Жұптық жұмыс. Дұрыс жауаптарға 1 балл қойылады. |
||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
Географиялық диктанттар |
Дұрыс жауаптарға 2 балл қойылады. |
||
|
3-деңгей (жинақтау, бағалау): |
Білгенімді зердеме тоқу |
Дұрыс жауаптарға 3 балл қойылады. |
||
|
ҮЙГЕ ТАПСЫРМА 5 минут 1-деңгей(білу, түсіну): |
(Оқушыларға келесі сабаққа шолу жасату) Оқу және тест |
Тапсырманы орындағанға «3» баға қойылады. |
||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
Кескін картамен жұмыс |
Тапсырманы орындағанға «4» баға қойылады. |
||
|
3-деңгей (Шығармашылыққа, ғылыми зерттеушілікке бағытталған тапсырмалар) |
Солтүстік Америка материгі жайында мәліметтер |
Тапсырманы орындағанға «5» баға қойылады. |
||
|
БАҒАЛАУ |
8-10 балл жинаған оқушыларға «3» баға қойылады. 10-15 балл жинаған оқушыларға «4» баға қойылады. 15-20 балл жинаған оқушыларға «5» баға қойылады. |
|
||
|
КЕРІ БАЙЛАНЫС |
|
|
||
|
Рефлексия |
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды? |
|
|
|
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды? |
|
|
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз? |
|
Тәлімгер:
шағым қалдыра аласыз













