Материалдар / Ашық сабақ "Сыбайлас және вертикаль бұрыштар, олардың қасиеттері
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Сыбайлас және вертикаль бұрыштар, олардың қасиеттері

Материал туралы қысқаша түсінік
7сыныпқа арналған ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Мамыр 2018
1335
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:Геометрияның алғашқы мәліметтері

Күні: - Сынып: 7

Мектеп:№7 мектеп-гимназия

Мұғалімнің аты-жөні: Блялова Сауле Нурмахановна

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Сыбайлас және вертикаль бұрыштар, олардың қасиеттері.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.1.1.9

сыбайлас және вертикаль бұрыштардың анықтамаларын білу;

7.1.1.10

сыбайлас және вертикаль бұрыштардың қасиеттерін дәлелдеу және қолдану;

7.1.1.32

перпендикуляр ұғымын біледі;

Сабақтың мақсаты

Оқушылардың барлығы: Сызба арқылы сыбайлас, вертикаль бұрыштардың ұғымын түсінеді, анықтамаларын және қасиеттерін біледі.

Оқушылардың көпшілігі: Сыбайлас,вертикаль бұрыштарды кескіндей алады,олардың қасиеттерін қолданып,теңдеу құру арқылы бұрыштың градустық шамаларын табуға есептер шығара алады.

Оқушылардың кейбіреуі: Тақырыпқа берілген есептерді шешу барысында оқушылар сыбайлас және вертикаль бұрыштарының биссектрисасына берілген есептерді дәлелдей алады.


Бағалау критерийі

-сыбайлас және вертикаль бұрыштардың анықтамаларын біледі.

-сыбайлас және вертикаль бұрыштарды салады және белгілей алады.

-сыбайлас және вертикаль бұрыштардың қасиеттерін біледі және стандартты жағдайларда қолданады.

-перпендикуляр түзулердің анықтамаларын біледі.

Тілдік мақсаттар

Оқытудың тілдік мақсаттары.

-бөлімнің анықтамалары мен қасиеттерін пайдаланады;

-есептердің шешу жолын түсіндіреді;

-сызбадағы бұрыштарды ажыратып көрсетеді.

Пәндік лексика және терминдер:

-нүкте,түзу,сәуле,кесінді, бұрыш;

-бұрыштардың градустық өлшемі;

-вертикаль бұрыштар мен сыбайлас бұрыштар;

-перпендикуляр түзулер.

Диалогқа жазылымға қажетті сөз тіркестер:

-вертикаль бұрыштар...

-сыбайлас бұрыштардың қосындысы...тең.

-перпендикуляр түзулер...жасайды.

Құндылықтарға баулу

Қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы бойынша бірін-бірі тыңдау,кезекпен сөйлеу,өз ойын нақты жеткізу,өздігінен үйренуге талпыну,топтық және жұптық жұмыстарда ашық болу.

Пәнаралық байланыс

Информатика және сызу

Алдыңғы білім

Сыбайлас және вертикаль бұрыштардың анықтамаларын қасиеттерін біледі.Сыбайлас және вертикаль бұрыштарды сызба бойынша дұрыс ажыратып көрсетіп, дұрыс тұжырымды анықтай біледі.



Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин

Миға шабуыл стратегиясы

W


1.Ұйымдастыру кезеңі

Балалардың сабаққа қатысуын тексеру, зейінін мақсатқа бағыттау. Сабақтың оқушылармен бірлесе атқарылар жұмыс бағытын анықтау.

1Прямая со стрелкой 8 -тапсырма: Сызбаны қолданып анықтаңыз: (5мин)

Е



Прямая со стрелкой 1 Прямая со стрелкой 2 Прямая со стрелкой 3 Прямая со стрелкой 6 ● ● ●

А О В

G H

● ●


а) АОН бұрышына сыбайлас болатын бұрышты

b) ВОG бұрышына сыбайлас болатын бұрышты

c) бұрышына вертикаль болатын бұрышты

d) бұрышына вертикаль болатын бұрышты


Дескриптор Білім алушы

  • сыбайлас бұрыштарды көрсетеді ;

  • вертикаль бұрыштарды көрсетеді .

2.Ширату жаттығулары.(ИЯ немесе ЖОҚ стратегиясы (5мин)

1.Сыбайлас бұрыштардың бір бұрышы тік,ал екіншісі сүйір бұрыш болып табылады. (Ж)

2.Вертикаль бұрыштар тең (И)

3.Бұрышты қақ бөлетін сәуле-медиана ма? (Ж)

4. .Сыбайлас бұрыштардың бір бұрышы сүйір,ал екіншісі доғал бұрыш болып табылады (И)

5.Егер бұрыштар тең болса,олар вертикаль бұрыштар бола ма? (Ж)

6.Жазыңқы бұрыштың градустық өлшемі1800-қа тең.(И)

Дескриптор Білім алушы

  • дұрыс тұжырымды анықтайды;

  • жауабын негіздейді.


















Дескриптор












Дескриптор




















Бағалау парағы




Интерактивті тақта






Бағалау парағы

Сабақтың ортасы

25мин

«Ойлан,жұптас,бөліс» стратегиясы

Топтық жұмыс












3.Сабақты бекіту (15минут): Геометриялық есептер шығару. G

1.Сыбайлас бұрыштардың градустық өлшемдері 2:3 қатынасындай.Сыбайлас бұрыштарды табыңыз.

2.Екі түзу қиылысқанда бір бұрышының шамасы 850

Қалған бұрыштарын табыңыз.

3.Екі түзу қиылысқанда пайда болған бұрыштардың бірі екіншісінен 4есе үлкен.Осы бұрыштарды табыңыз.

4.Шығармашылық тапсырма (10минут) I

Сыбайлас бұрыштардың біреуі екіншісінен 2 есе кіші.Үлкен бұрыштың градустық өлшемін табыңыз.Сыбайлас бұрыштардың биссектрисаларының арасындағы бұрыш

неге тең?

Дескриптор Білім алушы

  • сыбайлас бұрыштардың қасиеттерін қолданады;

  • теңдеуді құрады және оны шығарады;

  • әр бұрыштың градустық шамасын табады.

Жұлдызша











Дескриптор













Бағалау парағы

Сабақтың соңы
























Рефлексия (5мин)

Сабақты қорытындылау мақсатында дайын сызбалармен берілген есептерді шығартып ойларын жинақтау (5мин)

Дайын сызбалар бойынша ауызша жұмыс


1=250


Табу керек: 2, 3, 4



Оқушылар рефлексиясы: «Аяқталмаған сөйлемдер»

-Мен бүгін білдім...

-Мен бүгін сезіндім...

-Мен келесі сабақта білгім келеді...

Ауызша мадақтау

Сызба
























стикер


Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау

Барынша қолдау: топтағы С деңгейлі оқушыларға ынталандыру, уәждеу сөздермен ерекше назар аударылады

Жекелей қолдау: А деңгейлі оқушылар көзқарастарын мысал мазмұнынан бөлек өз ойларымен, басқа дереккөздерден алып жаза алады. Жеке қабілеттерін ескере отырып, оларға шығармашылық тапсырма беріледі.Тапсырмалар арқылы дифференциация жасау,жеңіл тапсырмалардан күрделі тапсырмаларға өту,оқытудың визуалды және есту арқылы қабылдау әдістерін қолдану.


«Кері байланыс» әдістері , «жұлдызша», «стикер» мен ауызша мадақтау сөздер.

Оқушылардың жеке, жұптық, топтық жұмыстары мұғалімнің ҚБ қолдау сөздерімен ынталандырып, дескрипторларға негізделген ауызша жазбаша кері байланыстары арқылы жүзеге асырылады.Бұл кестеде белгіленіп отырады.

Интерактивті тақтаны пайдалану уақытын реттеу, бөлмені желдету.

Сабақтағы ынтымақтастық пен достық қарым-қатынас

оқушылардың топтық, жұптық жұмыстары арқылы сақталады.



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!