Материалдар / Ашық сабақ «Шығармашылық- практикалық тапсырмалар» 5 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ «Шығармашылық- практикалық тапсырмалар» 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл шығармашылық практикалық сабақ. Тарауды қорытындылау барысында өтілді.
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Lesson study сабақ жоспары

«Шығармашылық- практикалық тапсырмалар»

Зерттеу проблемасы: Информатика пәнінде қазақша термин сөздерді жиі қолданудағы формативті бағалаудың тиімділігі.

Бөлім:

5.1А бөлім - Ақпаратты ұсыну

Педагогтің Т.А.Ә.

Атагельдиева Ж.Н

Күні:

22.10.2022ж

Сынып: 5 «Ж»

Қатысушылар саны: 12

Қатыспағандар саны: 0

Сабақтың тақырыбы:

«Шығармашылық- практикалық тапсырмалар»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

5.2.1.3 мәтіндік ақпаратты кодтау және декодтау бойынша тарауды қайталау.

Сабақ мақсаты:

Барлығы: Ақпаратты қабылдау түрлерін біледі

Көпшілігі: Тапсырманы шифрлайды және сәйкестендіре алады.

Жекелеген оқушылар: Ақпаратты кодтап, кері декодтауды біледі. Екілік кодпен жұмыс жасай алады.

ЕБҚ: Қазақ әліпбиінде кодтай алады.

Сілтемелер:

https://www.youtube.com/watch?v=SU0AyBSn18U


Әдіс-тәсілдер:

ФБ: «Басбармақ» әдісі, «Ашық және жабық сұрақ» әдісі, «Сыныптастарды бағалау» әдісі, «Смайликтер» әдісі, «Жеке жұмыс», «Жұппен жұмыс», «Топпен жұмыс»

Ресурстар мен жабдықтар:

Электронды оқулық, Үлестірме қағаздар, слайд, интерактивті тақта, видео

Тапсырмалар:

Жеке, жұптық және топтық тапсырмалар

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының

әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы.

Ұйымдастыру

кезеңі.










Өткен білімді еске түсіру

10 минут










Сабақтың ортасы


Бір Аллаға сыйынып,

Кел, балалар оқылық!

Оқығанды көңілге

Ықыласпен тоқылық.

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

Қызығушылықты ояту.

Амандасу, оқушылардың назарларын сабаққа аудару.

«Асық алу» əдісімен оқушыларды екі топқа бөлемін.

Өткен сабақты еске түсіру. «Ашық және жабық сұрақтар» әдісі бойынша сұрақтар арқылы қайталау

1.Адам өміріндегі ақпараттың алатын орны қандай?

2.Ақпарат қабылдау түріне қарай қалай жіктеледі?

3.Ақпарат дегеніміз не?

4.Криптология деген не?

5.Шифрлау түрлерін атаңдар?

6.Пиксель деген не?

Жалпы тарау бойынша шығармашылық-практикалық жұмыс орындалады.

1-тапсырма. (Оң жағында отырған оқушымен тапсырманы тексереді)


Рисунок 2

ҚБ: «Сыныптастарды бағалау» 1балл

2-тапсырма.

Рисунок 4

ҚБ: «Басмармақ әдісі» 1 балл

3-тапсырма. Мына компьютер құрылғыларын атаңдар.

ҚБ: «Басбармақ» әдісі 1 балл

4-тапсырма. Ауызша орындалады.

Биологиялық және техникалық байланыс арналарын атаңдар.

ҚБ: «Басбармақ» әдісі 1 балл

5-тапсырма.(Сол жағындағы оқушының атын және жасын шифрлайды.)

Рисунок 5

ҚБ: «Сыныптастарды бағалау» 1 балл


6-тапсырма. Төмендегі кесте бойынша мына терминдерді дешифрлаңдар.

11, 31, 41, 11, 42, 11, 44

44, 63, 34, 44, 45, 63, 42

41, 21, 42, 34, 21, 44, 11, 31, 44, 11

23,21, 32, 63

Рисунок 6


Жауабы:АҚПАРАТ, ТІНТУІР, ПЕРНЕТАҚТА, ЖЕЛІ

ҚБ: «Басбармақ» әдісі 1 балл


7-тапсырма. Оқушыларға сурет бойынша «Ашық және жабық» сұрақтар қойылады.

Рисунок 7

1..Балалар суретте қай жыл мезгілі бейнеленген?

2.Суретте неше кейіпкер көріп тұрсыңдар?

3.Оқушылар көріп тұрған жануарларды атаңдар?

4.Балалар суретте ертеде қазақ халқының көшіп-қонуына ыңғайлы үйді көріп тұрсыңдар? Ол қалай аталады?

5. Киіз үйдің құрамын атаңдар?

6.Балалар осы суретке ат қойыңдар?

ҚБ: «Ашық және жабық» сұрақтар қою 1 балл.

1.Мұғаліммен амандасады.


2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

Екі топқа бөлінеді.

Қоржыннан асық алып екі топқа бөлінеді.



Оқушылар слайдпен жұмыс жасайды, тапсырма орындайды.


Оқушылар өздері бірін-бірі бағалайды.









Оқушылар флипчартта кестені +- қоя отырып, тақтада орындайды.





Оқушылар құрылғыларды атап шығады.















Оқушылар тапсырманы ауызша орындайды.









Оқушылар дайын карточкамен жұмыс жасайды.




Оқушылар бірін-бірі бағалайды.









Оқушылар жауаптарын тақтамен тексереді.
















Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

ҚБ «Басбармақ» әдісі







































Слайд




































флипчарт





Сабақтың соңы

5 минут



Қорытындылау. «Смайлик» әдісін пайдалану

Тақтада смайликтер көрсетіледі. Оқушылар сабақ соңында стикерлерді тиісті орынға орналастырады.

Тапсырмалар бойынша смайликтер арқылы бағалайды.



смайликтер

Рефлексия

  • Бүгін сабақта не жақсы болды?

  • Ол неге жақсы болды;

  • Сабақта не онша болмады?

  • Ол неге онша болды?

  • Нені басқаша жасар едім?

«Смайлик» әдісі бойынша кері байланыс жасалады.


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!