|
Бекітемін: |
Ш.Құтыбаева |
|
Пәні: : |
Жаратылыстану |
|
Мектеп: |
№ 163 |
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Бактуразова Сауле |
|
Күні: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып: 3 д |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғи бірлестіктер қалай өзгереді? |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
2.3.2.3 – табиғат қасиетін және жылуөткізгіштігін зерттеу 2.1.2.3 - бақылау нәтижелерін шартты белгілердің көмегімен белгілей білу; |
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылар : мұғалімнің көмегімен бақылаудың басты белгілерін мақсат, нысан, жоспар, мерзім, нәтиже); анықтайды |
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: біздің ғаламшарымыз үшін ауаның маңызын түсінеді Пәндік лексика және терминология: Сабақта диалог жазу үшін пайдаланылатын тіл: Талдау: ауаның кейбір қасиеттерін сипаттау (агрегаттық күйі, түсі, иісі);бақылау жүргізудің жоспарын құру; адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтау; Жазу: ауаның кейбір қасиеттерін жазу |
|
Бағалау критерийлері: |
біздің ғаламшарымыз үшін ауаның маңызын түсінеді
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Топпен жұмыс барысында өзгенің көзқарасын құрметпен қарау |
|
Пәнаралық байланыстар |
Көркем еңбек |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта |
|
Бастапқы білім |
Ауа туралы біледі |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған әс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу. Топқа бөлемін : «Құттықтау хаттары арқылы» топқа бөлінеді. Оқушыларды құттықтау хаттарын алып, 1,2,3 топтарға бөлініп отрады. Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Қызыл гүлім-ай» би «Әнді жалғастыр!» Мақсаты: қатысушылардың көңіл-күйін көтеру, жағымды эмоция туғызу. Білу және түсіну Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Білу және түсіну Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
«Жариялау» әдісі (Әрбір топ берілген сұрақ бойынша өз позициясын жариялау керек. Бұл үшін топ ішінен спикер берілген уақыт ішінде (5 мину) басқа қатысушылар алдында сөйлеп, топ ұстанымын жеткізеді. |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Қолдану Дәптермен жұмыс. Талдау Жаңа тақырыпты Жигсо әдісі арқылы тақырыпты бөліктерге бөліп, оқуға тапсырма береді.Топтағы бір нөмірлі балалар бір мысалды қарастырып, бірге отырып талқылап, өз топтарына келіп түсіндіреді.
|
Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер Топтық жұмысқа арналған ресурстар |
||
|
Сергіту сәті 2 минут |
Сергіту сәті. Мен қазақпын. |
Оқушылар би билеп сергіп қалады. |
||
|
Сабақтың соңы |
Синтез
«Алтын балыққа арналған аквариум» әдісі «Білім ағашы» кері байланыс
|
|||
|
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, ағашқа жабыстырады |
||||
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||
|
Топтық ,жұптық жеке жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады. |
Оқушылардың сұрақтар қою дағдысын бақылау арқылы бағалау Топтық жұмыс бағдаршам арқылы бағалау. Жұптық жұмыс смайликтермен бағалау Жеке жұмыс бармақпен бағалау. Бағдаршаммен бағалау
жасыл-жақсы сары- орташа |
Сергіту сәті Оқу құралдарын ұқыпты пайдалану Тазалық сақтау |
||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|||
|
|
||||
|
|
||||
|
|
||||
|
|
||||
|
|
||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:\Сабақтың мақсаты шынайы да,сәтті өтті. 2:оқушылардың берілген тапсырманы топпен бірге жұмыс жасап,бір-біріне үйретіп,көмек беру арқылы білімді толық меңгеруге көмек берді, Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:Берілген тапсырманы топпен бірлесе отырып,толық орындады. 2:Тапсырманы толық түсініп,толық меңгерді. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ :"Табиғи бірлестіктер қалай өзгереді?"
Ашық сабақ :"Табиғи бірлестіктер қалай өзгереді?"
|
Бекітемін: |
Ш.Құтыбаева |
|
Пәні: : |
Жаратылыстану |
|
Мектеп: |
№ 163 |
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Бактуразова Сауле |
|
Күні: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып: 3 д |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғи бірлестіктер қалай өзгереді? |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
2.3.2.3 – табиғат қасиетін және жылуөткізгіштігін зерттеу 2.1.2.3 - бақылау нәтижелерін шартты белгілердің көмегімен белгілей білу; |
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылар : мұғалімнің көмегімен бақылаудың басты белгілерін мақсат, нысан, жоспар, мерзім, нәтиже); анықтайды |
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: біздің ғаламшарымыз үшін ауаның маңызын түсінеді Пәндік лексика және терминология: Сабақта диалог жазу үшін пайдаланылатын тіл: Талдау: ауаның кейбір қасиеттерін сипаттау (агрегаттық күйі, түсі, иісі);бақылау жүргізудің жоспарын құру; адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтау; Жазу: ауаның кейбір қасиеттерін жазу |
|
Бағалау критерийлері: |
біздің ғаламшарымыз үшін ауаның маңызын түсінеді
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Топпен жұмыс барысында өзгенің көзқарасын құрметпен қарау |
|
Пәнаралық байланыстар |
Көркем еңбек |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта |
|
Бастапқы білім |
Ауа туралы біледі |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған әс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу. Топқа бөлемін : «Құттықтау хаттары арқылы» топқа бөлінеді. Оқушыларды құттықтау хаттарын алып, 1,2,3 топтарға бөлініп отрады. Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Қызыл гүлім-ай» би «Әнді жалғастыр!» Мақсаты: қатысушылардың көңіл-күйін көтеру, жағымды эмоция туғызу. Білу және түсіну Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Білу және түсіну Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
«Жариялау» әдісі (Әрбір топ берілген сұрақ бойынша өз позициясын жариялау керек. Бұл үшін топ ішінен спикер берілген уақыт ішінде (5 мину) басқа қатысушылар алдында сөйлеп, топ ұстанымын жеткізеді. |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Қолдану Дәптермен жұмыс. Талдау Жаңа тақырыпты Жигсо әдісі арқылы тақырыпты бөліктерге бөліп, оқуға тапсырма береді.Топтағы бір нөмірлі балалар бір мысалды қарастырып, бірге отырып талқылап, өз топтарына келіп түсіндіреді.
|
Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер Топтық жұмысқа арналған ресурстар |
||
|
Сергіту сәті 2 минут |
Сергіту сәті. Мен қазақпын. |
Оқушылар би билеп сергіп қалады. |
||
|
Сабақтың соңы |
Синтез
«Алтын балыққа арналған аквариум» әдісі «Білім ағашы» кері байланыс
|
|||
|
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, ағашқа жабыстырады |
||||
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||
|
Топтық ,жұптық жеке жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады. |
Оқушылардың сұрақтар қою дағдысын бақылау арқылы бағалау Топтық жұмыс бағдаршам арқылы бағалау. Жұптық жұмыс смайликтермен бағалау Жеке жұмыс бармақпен бағалау. Бағдаршаммен бағалау
жасыл-жақсы сары- орташа |
Сергіту сәті Оқу құралдарын ұқыпты пайдалану Тазалық сақтау |
||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|||
|
|
||||
|
|
||||
|
|
||||
|
|
||||
|
|
||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:\Сабақтың мақсаты шынайы да,сәтті өтті. 2:оқушылардың берілген тапсырманы топпен бірге жұмыс жасап,бір-біріне үйретіп,көмек беру арқылы білімді толық меңгеруге көмек берді, Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:Берілген тапсырманы топпен бірлесе отырып,толық орындады. 2:Тапсырманы толық түсініп,толық меңгерді. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||
шағым қалдыра аласыз


















