Сабақтың
басы
15
мин
|
Назарды шоғырландыру: «Мозайка
әдісі»
арқылы екі топқа бөлу.
1-топ
«Қоспа»
2-топ.
«Чак-чак»
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру
мақсатында «Шаттық шеңберіне»
шығару. «Не білемін?» «Не білгім келеді?» әдісі
арқылы алдыңғы білімді еске түсіру.
Жылдам орындалатын тағамдар технологиясы
тақырыбына тоқталамын.
«Миға шабуыл» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу мақсатында
жетелеуші сұрақтар қоямын:
-
Қалай ойлайсыздар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы
қандай деп ойлайсыздар?
-
Жылдам дайындалатын жартылай дайын тағамдардың
десерті дегеніміз не?
-
Десерт дайындау барысында қандай
азық-түліктер қолданылады?
|
Интербелсенді тақта, слайд, эл.оқулық, қима
қағаздар, суреттер, деңгейлік
тапсырмалар.
|
Сабақтың
ортасы
20
мин
|
1-Тапсырма: (Топтық жұмыс) «А.В.С.»
әдісі арқылы
А-сұрақтар қояды
В-Сұрақтарға жауап
береді
С-айтылған жауаптарды жазады, бақылайды. Жауаптар
толық болмаса толықтырып отыруға болады. Әр оқушы өздерінің
рөлдерін атқарады. В- қажетті жерін жазып алып сабақ соңында
түйіндеме жасайды. Оқушылар берілген сұрақтарға жазбаша стикерге
жауап жазады.
Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау:
Балмұздақ түстері арқылы бағалау. Күлгін –өте
жақсы, ақ түс жақсы, сары- орташа
Сергіту сәті: «Төрт құбылыс»
жаттығуы
2-тапсырма (топтық жұмыс) «Шебердің қолы
ортақ» әдісі (барлық топқа ортақ тапсырма беріледі)
«Қоспа»-десерті.
Қажетті азық-түліктерді, қосымша ақпарат көздерін
пайдалана отырып әзірлеу технологиясын жасап, қоспа дайындайды,
зерттейді.
-
Оқушылар қауіпсіздік ережелерін
ұстануды
-
Керекті құралдардың көмегіне
жүгінуге
-
Жұмыс жасар алдында алжапқыш тағуды ұмытпауын
қарастыру.
Әзірлеу
технологиясы.
Асханалық
құрал-жабдықтар
|
Шыны аяқ, өлшем ыдысы, қасық
т.б.
|
Азық-түліктер
|
сары май, қант, тары, талқан, үгітілген печенье,
ірімшік, мейіз, жанғақ ,бал, күнжіт
|
Дескриптор:
-
Жылдам орындалатын тағамдарды әзірлеу
технологиясын орындайды, тәжірибеде
қолданады
-
Дайын тағамды
безендіреді
Қалыптастырушы
бағалау:
«Смайлик» әдісі арқылы топтар өзара бағалау
жүргізеді.
«Автор орындығы әдісі» Жұптық
жұмыс Өтілген тақырып бойынша сұрақ
жауап
Қалыптастырушы бағалау: «Өзін-өзі
бағалау» Бағалау парағына оқушылар өздері жинаған балдарын
қояды
|
Стикерлер
3
жұмыртқа
200 гр
қант
0,5 қасық ас
содасы
1,5 стақан
ұн,
200 гр
майонез,
Мейіздер
Түрлі
ыдыстар.
Арнайы
құрылғылар
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен қолдау
көрсетпекшісіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға
қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау – сіз оқушылардың материалды
игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау
|
«А,В,С» әдісі арқылы тапсырманы
оқушының қабілеттеріне қарай саралап беруді
жоспарладым.
Топтық жұмыс кезінде үлгермеуші
оқушыларға қабілетті оқушыларды ресурс ретінде қолдануды
жоспарладым.
Жекелеген оқушыларға жетелеуші сұрақтар
қойып бағыт-бағдар беріп отырамын.
|
Критериалды
бағалау
Дескрипторлар,
«Балмұздақ
түстері»
«Смайлик»
«Тілек
ағашы»
|
Тағам әзірлеудегі санитарлық-гигиена
ережелерінің талаптары, ас дайындауға арналған құрылғылармен жұмыс
кезіндегі қауіпсіздік ережелері
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе оқу
мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу
мақсатына қол жеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген
болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдалаандыңыз ба? Сабақ
жоспарынан ауытқулар болды ма және
неліктен?
|
|
|
Жалпы
бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе
(оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не
ықпал етер еді? (Оқыту мен оқуға
қатысты)
1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып
туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары
туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге көңіл аудару
қажет?
|