Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар. Пәні: Биология
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Гүлді өсімдіктердің мүшелері, жемістер және тұқымдар |
Мектеп: №12 С.Сейфуллин |
|||
|
Күні: 13.10.17ж |
Мұғалімнің аты - жөні: Құрманбек А |
|||
|
Сынып: 6б |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өсімдіктің вегетативті мүшесі ретінде тамырдың сыртқы және ішкі құрылысы. |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
Тамырдың сыртқы құрылысын айту, тамыр типтерін талдау, тамыр жүйесін салыстыра отырып мысал келтіре алу. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
Тамырдың сыртқы құрылысын айтады |
||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
Тамырдың сыртқы құрылысын айтады, тамыр типтерін талдайды |
|||
|
Кейбір оқушылар: |
Тамырдың сыртқы құрылысын айтады, тамыр типтерін талдайды, тамыр жүйесін салыстыра отырып мысал келтіре алады |
|||
|
Бағалау критерийлері: |
Тамырдың сыртқы құрылысын айтады, тамыр типтерін талдайды, тамыр жүйесін салыстыра отырып мысал келтіре алады |
|||
|
Тілдік мақсаттар: |
Тамыр, негізгі, жанама, қасалқы тамыр, кіндік тамыр, шашақ тамыр |
|||
|
Құндылықтарға баулу: |
Тамырдың құрылысы мен жүйесі туралы ақпараттарды талдай отырып, өсімдік үшін маңыздылығына мән береді |
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
Жаратылыстану |
|||
|
Алдыңғы білім: |
Тұқымның құрамындағы бейорганикалық және органикалық заттар |
|||
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Сабақты ұйымдастыру. Ынтымақтастық атмосферасын орнату «Дұрыс тұжырымды тап» әдісі Оқушыларға берілген анықтамаларды оқып дұрыс тұжырымды тауып, дұрыс емес тұжырымды дұрыстап жазулары тапсырылады
|
Сергіту сәті Тапсырма сұрақтары |
|||
|
Сабақтың ортасы |
«Топтық тергеу» әдісі І-топ. Тамыр, оның қызметтері ІІ-топ. Тамыр типтері ІІІ-топ. Тамыр жүйесі
Әр топқа берілген тапсырмаға дайындалып, қорғап шығулары тапсырылады. Қабілеті жоғары оқушыларға қосымша тапсырма беру |
Оқулық Ноутбук, Суреттер, слайдтар А4 форматтағы қағаздар |
|||
|
Сабақтың соңы |
«Терминдер кабинеті» әдісі бойынша оқушыларға термин сөздер жасырылады, олар термин сөздерге анықтама беру керек екендігі түсіндіріледі.
№6 зертханалық жұмысты орындау Үйге тапсырма: 12- тақырыпты оқу. Терминдерге анықтама жазу. Өсімдік тамыры туралы ақпарат тауып келу. |
|
|||
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||
|
Тамыр жүйесіне венн диаграммасын құрастыру |
Сабақты бағалау кестесі. Маған ........................ түсінікті болды Маған ....................... түсініксіз болды Маған ...................... жасау оңай болды Маған ....................... үлкен жаңалық болды |
Микроскоппен жұмыс істеу ережесін толық сақтау |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бүгінгі сабақта белсенді оқу үдерісі байқалды ма? |
|
|||
|
Сабақтың тиімді тұстары: |
|
||||
|
Сабақтың сәтсіз тұстары: |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Тамыр"
Ашық сабақ "Тамыр"
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар. Пәні: Биология
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Гүлді өсімдіктердің мүшелері, жемістер және тұқымдар |
Мектеп: №12 С.Сейфуллин |
|||
|
Күні: 13.10.17ж |
Мұғалімнің аты - жөні: Құрманбек А |
|||
|
Сынып: 6б |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өсімдіктің вегетативті мүшесі ретінде тамырдың сыртқы және ішкі құрылысы. |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
Тамырдың сыртқы құрылысын айту, тамыр типтерін талдау, тамыр жүйесін салыстыра отырып мысал келтіре алу. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
Тамырдың сыртқы құрылысын айтады |
||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
Тамырдың сыртқы құрылысын айтады, тамыр типтерін талдайды |
|||
|
Кейбір оқушылар: |
Тамырдың сыртқы құрылысын айтады, тамыр типтерін талдайды, тамыр жүйесін салыстыра отырып мысал келтіре алады |
|||
|
Бағалау критерийлері: |
Тамырдың сыртқы құрылысын айтады, тамыр типтерін талдайды, тамыр жүйесін салыстыра отырып мысал келтіре алады |
|||
|
Тілдік мақсаттар: |
Тамыр, негізгі, жанама, қасалқы тамыр, кіндік тамыр, шашақ тамыр |
|||
|
Құндылықтарға баулу: |
Тамырдың құрылысы мен жүйесі туралы ақпараттарды талдай отырып, өсімдік үшін маңыздылығына мән береді |
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
Жаратылыстану |
|||
|
Алдыңғы білім: |
Тұқымның құрамындағы бейорганикалық және органикалық заттар |
|||
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Сабақты ұйымдастыру. Ынтымақтастық атмосферасын орнату «Дұрыс тұжырымды тап» әдісі Оқушыларға берілген анықтамаларды оқып дұрыс тұжырымды тауып, дұрыс емес тұжырымды дұрыстап жазулары тапсырылады
|
Сергіту сәті Тапсырма сұрақтары |
|||
|
Сабақтың ортасы |
«Топтық тергеу» әдісі І-топ. Тамыр, оның қызметтері ІІ-топ. Тамыр типтері ІІІ-топ. Тамыр жүйесі
Әр топқа берілген тапсырмаға дайындалып, қорғап шығулары тапсырылады. Қабілеті жоғары оқушыларға қосымша тапсырма беру |
Оқулық Ноутбук, Суреттер, слайдтар А4 форматтағы қағаздар |
|||
|
Сабақтың соңы |
«Терминдер кабинеті» әдісі бойынша оқушыларға термин сөздер жасырылады, олар термин сөздерге анықтама беру керек екендігі түсіндіріледі.
№6 зертханалық жұмысты орындау Үйге тапсырма: 12- тақырыпты оқу. Терминдерге анықтама жазу. Өсімдік тамыры туралы ақпарат тауып келу. |
|
|||
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||
|
Тамыр жүйесіне венн диаграммасын құрастыру |
Сабақты бағалау кестесі. Маған ........................ түсінікті болды Маған ....................... түсініксіз болды Маған ...................... жасау оңай болды Маған ....................... үлкен жаңалық болды |
Микроскоппен жұмыс істеу ережесін толық сақтау |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бүгінгі сабақта белсенді оқу үдерісі байқалды ма? |
|
|||
|
Сабақтың тиімді тұстары: |
|
||||
|
Сабақтың сәтсіз тұстары: |
|
||||
шағым қалдыра аласыз













