Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
ашық сабақ "Тарих қойнауында" 6 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Мектеп: |
Әл- Фараби атындағы № 145 ЖББМ |
||
Мұғалімнің аты-жөні: |
Табиев Айдос Мұратұлы |
||
Күні: |
30.11.21 |
||
Сабақтың тақырыбы |
Тарих қойнауында |
||
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.1.1 мәтіннің атауын талқылау және мәтін бойынша өз ойларын білдіру; 6.4.3.1 көнерген сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу. |
||
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: жалпы және нақты сұрақтарға жауап береді; Көпшілік оқушылар үшін: мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстырады; Кейбір оқушылар үшін: көнерген сөздердің қолданыс аясын ажырата түсіндіріп, дәлелдейді. |
||
Сабақтың түрі |
Аралас сабақ |
||
Пәнаралық байланыс |
Қазақстан тарихы, әдебиет. |
||
Қажетті құрал – жабдықтар |
Интерактивті тақта, тақырыпқа қатысты слайдтар, дыбыс шығарғыш, ақ парақтар (А4). |
||
Оқу әдістері |
Сөздік, практикалық, көрнекілік. |
||
Дереккөздері |
6-сынып «Қазақ тілі» Атамұра баспасы, 2018ж., әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар. |
||
Тапсырмалар |
|
||
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс- әрекеті: |
|||
Тапсырма, уақыты |
Мұғалімнің іс – әрекеті |
Оқушының іс – әрекеті |
|
Оқушыларға психиологиялық ахуал туғызу |
Оқушылармен амандасып, сыныпты түгендейді. Кезекшімен сұхбаттасады. І.Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, назарын сабаққа аудару. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. ІІ.Қызығушылығын ояту Балалардың көңіл- күйі мен сабаққа деген ынтасын бейнеролик арқылы көрсету. Сол арқылы оқушылардың пікірін сұрау.
Топқа бөлу : үлестірмелі қағаздар арқылы топқа бөлемін. I. Ханталапай тобы II. Патсайы тобы III. Қорамса тобы
|
Мұғаліммен амандасады. Оқу құралдарын дайындайды. Кезекші жоқ оқушыларды атайды. . Бейне ролик тамашалайды. Алған әсерлерімен бөліседі. Үлестірмелі қағаздар арқылы топқа бөлінеді. |
|
Өткен сабақты тексеру |
Үй тапсырмасын сұрау: XXI ғасыр көшбасшысы әдісі арқылы жүзеге асады.
Экспо -2017 10. Экспо -2017 біздің елімізде өтті. Оның тақырыбы қандай ? 20. Көрмедегі бірінші нысан – «НҰР ӘЛЕМ». Оның салмағы қанша және Нысан қанша әйнектен тұрады?
30. ЭКСПО атауы қазақша ұғымды білдіреді? 40. «Нұр әлем» нысанының ерекшелігі. Неологизм сөздер. 10. Неологизмдердің жасалу Жолдары қаншаға бөлінеді? 20. «Әуе, келіс, жай, шар, сөз, ғалам» сөздерден неологизм жаса. 30. Нұрсұлтан қаласы қай жылдары Ақмола деп аталды? 40. Бәйтерек нысанының биіктігі және қай жылы салынды? Астанамыз- мәдениет орталығы 10. Мәденет сөзін қалай түсінеміз? 20. Астана Опера театры қай театрдың үлгісімен салынған? 30. Нұр әлем қай жылы салынған? 40. Астана Опера театры қай жылы ашылды?. |
Үй тапсырмасына жауап береді
|
|
Миға шабуыл |
Жаңа материалға қызығушылықты арттыру мақсатында «4 сурет, 1сөз» әдісі қолданылады.
Яғни, бүгінгі біздің тақырыбымыз «Тарих қойнауында». Оқу мақсаттары хабарланады. Сабақ тақырыбы түсіндіремін. Сабақ «Алтын қақпа» ойыны бойынша жүзеге асады. |
Суреттерде тарихта іздері қалған ұлы ғұламалар мен хандар бейнеленген және өткенімізде қалған көне заттар , мата атаулары бейнеленген. Демек, жауабы тарих және көнерген сөздер. |
|
Мағынаны тану Сергіту сәті Қорытынды 3 мин |
1-тапсырма. Тас қақпа кезеңінің сұрақтары І топ: Суреттер сөйлейді. ІІ топ: Мәтінмен жұмыс, түсінігін жазу, көнерген сөздерді табу,мағынасын ашу. ІІІ топ: Шығармашылық жұмыс «Синквейн әдісі» Хан, сәукеле, садақ. Дескриптор білім алушы - Суреттерді бақылап, диалог құрады.
Қ/Б «Сандар сөйлейді »әдісімен бағаланады. 2-тапсырма Ұжымдық жұмыс. «Күміс қақпа» Кітаппен жұмыс.Оқулықтағы №4 тапсырма. І топ ІІ топ ІІІ топ Жігіттің Сұлтанның Көбесін Ауылыңа Қару- жарақ Баданадай Сауыт -сайман Кіреуке Тұмсығын
Жоғарыда берілген сқздерге морфологиялық талдау СКТ әдісімен. Дескриптор білім алушы
Қ/Б «Сандар сөйлейді »әдісімен бағаланады. «Әріптерді қуалаймын» әдісі арқылы кестеден көнерген сөздерді табу. |